Polecane posty

Karolt    0

słupki drewniane wkręcic izolator i powiesic drut bardzo trwałe rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Te paliki z tworzywa to o kant d...y mozna potłuc,drut dycha na to kawałek przewodu i gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Ja używam pastucha z plecionką i kołkami z tworzywa sztucznego przez 4 lata. Plecionka służy od początku i jeszcze kilka lat na pewno wytrzyma. Plastikowe kołki łatwo wbijają się w grunt przez co można szybko podzielić łąkę na kwatery. Jak dotychczas jestem z takiego rozwiązania zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

a taki drut kolczasty tez można do prądu podpiąć? chciałem zrobić od miedzy takie trwalsze ogrodzenie bo krowy jeszcze nie chodziły w pastuchu i mam zamiar jeszcze wypuszczać zacielone krowy i około 25 sztuk jałowizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

@ karol2611

Drut kolczasty można podpiąć w sumie to nie ma większej różnicy pomiędzy zwykłym drutem, a on przecież się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

no to pewnie ogrodze od miedzy słupkami drewnianymi i drutem kolczastym po dwa razy to bedzie bezpieczniej... a ktoś sie orientuje po ile takie słupki? czy to w tartaku zamówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Drut kolczasty daje duży opór i moze nie spełniać zadania. Jak miałem zachaczoną linkę o drut kolczast to kolczasty bił ale słabiutko. Być moze dlatego że był wkręcany metalową śrubą do betonowego słupka ale to nie zmienia faktu że kolczasty to idealne rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dlaczego uparłeś się na kolczasty?

Postaw ogrodzenie na kolczasty i daj dłuższe izolatory w tych słupkach na linkę. W moim regionie tak robimy i sprawuje się bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

no albo słupki jak na koczasty i plecionka dwa razy... słyszałem ze z jałówkami to cięzko je nauczyć ... mam 7 co w ciagu 3 miesięcy sie beda cielic a reszta takie od 6 miesiecy te co chce wypuszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

do uczenia jałowek mam okólnik ogrodzony belkami i podwójnym pastuchem dwa trzy dni tam posiedza i mogą iść na pastwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

plastiki to jedynie na robienie kwater się nadają bo na rogach to za dobrze nie trzyma. U nas tam gdzie na stałe jest pastuch to drut a reszta plecionka i radzę po deszczu przy włączonym pastuchu się przejść wzdłuż to będzie wiadomo gdzie bije. A drewniane słupki sami robiliśmy z mocnego drzewa no chyba że ktoś nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

do uczenia jałowek mam okólnik ogrodzony belkami i podwójnym pastuchem dwa trzy dni tam posiedza i mogą iść na pastwisko.

u mnie młodzież cały czas jest na wybiegu przy oborze mam zrobione z rur ogrodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex    0

ja mam za oborą zagrodzone około 1ha siatką leśną tam są w dzień i w nocy mają dostęp do starej stodoły gdzie mogą schronić się przed wiatrem i deszczem a obok ogrodzenia z siatki mam pogrodzone ogrodzenia z drutu 1 warstwa mocowana do drewnianych palików z izolatorami jestem zadowolony z takiego ogrodzenia jeszcze ani razu mi z tego byki nie uciekły tylko muszą mieć wypalone rogi jak mają w siatce chodzić bo jak ma bogi to siatkę może rozerwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

no trudno zebym miał 12 hektary siatką ogodzić;p a poza tym na noc bedą w oborze bo bede pasze zadawał bo wiadomo ze na samej trawie to wszystkiego co trzeba nie dostaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Witam, mam problem z krowa która nie chce chodzić w pastuchu. Jest w drugiej laktacji, w pierwszej laktacji (też nie chciała chodzić ) wiec chodziła na palu. Teraz nie mam zamiaru ciągać się z nią. Z początku myślałem że mam slaby pastuch (ale on dobrze kopie). Ona opuszcza głowę i idzie pod drut. Co byście mi radzili z nią zrobić żeby zaczęła chodzić i nie uciekała pod drutem. Z góry dzięki. Pozdrawiam. Sorka za tytuł nie mogę go edytować. xD

 

ile ma mJ twój elektryzator? 3000 to jest minimum przy bydlakach bo jak jest za mały to se robią co chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

Mam pytanie czy jest możliwe przebicie elektryzatora na 230V jak w gniazdku? Jesli tak to jak to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

yyy Masz na myśli że na drut podaje 230V?? Jeśli masz miernik to nim możesz sprawdzić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Witam. Jeśli zamieściłem temat w złym dziale proszę o poprawę. Chciałem zapytać czy taki pastuch jest w miarę dobry i wystarczy na ogrodzenia 5-7 km. ATVA 1 http://allegro.pl/elektryzator-atva-1-pastuch-super-cena-i1763964142.html

Jest dużo tańszy od konkurencji i czy to oznacza jego słabą jakość? :)

 

Odrazu może w temacie: macie jakieś sprawdzone sposoby na sprawdzanie czy nie jest drut urwany oprócz takiego żeby się przejśc i zobaczyć bo taki to znam :) Znam też tzw. sprawdzanie obwodu ale mam też takie ogrodzenia gdzie jest to niemożliwe i zawsze trzeba chodzić. Są jakieś testery które są w stanie wykryć mi jak drut będzie dotykał ziemi? Z góry dziękuję za pomoc.:)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Taj jak w temacie :rolleyes: Mam kilka hektarów pola 2km od domu. Tam corocznie na łańcuchach pase 20 sztuk jałówek(od 1roku aż praktycznie do wycielenia). Trochę krzywdzę się z bratem, ponieważ codziennie trzeba jechać wieczorem ciągnikiem z beką na pojenie, co jest bardzo pracochłonne. Codziennie wieczorna sesja zajmuje ok. 2 godziny. Rana nie wliczam, bo też trzeba przelecieć. Stąd powstał pomysł a może by tak pastuch elektryczny, i stąd pytania:

 

- nie ma zbytnio podłączenia do sieci, jaki akumulator najlepszy (moc) ile wytrzyma? są jakieś baterie do ładowania typu latarka?

 

- jak widzi wam się wpuszczenie 20 sztuk od roku do 2,5roku,

 

- raczej podwójny drut dawać? jakie kołki najlepiej/najtaniej/najdłużej wytrzymają?

 

Narazie na tyle :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zastosuj zwykły akumulator samochodowy 45A, nie koniecznie nowy, byle nie zupełne padło. Będziesz go musiał podładowywać co jakiś czas, słupki najtaniej drewniaki np. samosiejki brzozy, pocięte deski na paliki itp, do roku powinny spokojnie wytrzymać. Drut najlepiej 1,2mm. Nie jest jeszcze zbyt gruby, ale już wystarczająco mocny. Na izolatorach nic nie zaoszczędzisz, muszą być oryginalne, żeby nie było zbyt dużych strat. Najgorsze będą pierwsze dni, żeby się przyzwyczaiły, wtedy musi być dobrze naładowany aku., potem to sama obecność drutu będzie wystarczać.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Hmm a więc u mnie też młode jałówki i zacielone krowy chodzą a pastuchu. Mam bardzo dobry pastuch a aku to jest takie samochodowe takie średnie nie duże nie małe i wytrzymuje spokojnie 2tyg jak jest dobry :)

 

Puszczanie to jest trudna żecz bo to na początku dostają szału, biegają, brykają i się bodzą, najlepiej to z 2dni przed wpuczeniem na łańcuch ich i spętać.. potem pokazać że to jest pastuch i wpuścić je do środka też spętane żeby nie szalały.. na drugi dzień zdejmowaliśmy dla nich pęta z kopyt i już się zachowywały dobrze :)

 

A z drutem to lepiej dać grubszy :) Aa ja nie wiem czy jest sens podawać 2 druty :) Kołki to ja mam po bokach drewniane ii grube i długo trzymają ale u mnie już stare kołki ( 10lat ) juz się rozpadają ale trzymają się jakoś ii teraz mam na przemian kołek plastik albo kołek i pare plastików ;) Ale lepsze by było żeby były kołki wszędzie wbite. mocna i nie połamią najwyżej drut by porwały..

 

Jak coś chcesz więcej się dowiedzieć to pisz :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Jak mocny pastuch polecacie(5J to wystarczający)??? :rolleyes:

 

Jest na polu słup, z niego można by było pociągnąć prąd ???(słup to koniec linni od prądu, jest jakiś kabel puszczony do ziemii z góry) :rolleyes:

Edytowano przez piotrus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jak masz tam licznik to super, jeżeli nie ma licznika to takie podłączenie bez licznika może być bardzo kosztowne. 5J to już sporo.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj