Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursaj    0

To mocny a dla bydła mlecznego też by się nadawał ?? Gdzie takie cudeńko dostałeś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ja swojego pastucha przywiozłem z Niemiec Alfa Lawal mam go 4 lata i na razie jest ok żyłkę kupiłem i haki w sklepie krówki z początku nie mogły się przyzwyczaić więc brałem ich na łańcuch i stopniowo dochodziły do pastucha po kilku spotkaniach z nim zachowywały się ostrożnie i teraz już niema problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Nie wiem jak działa ten ale ja kupiłem niedawno CORRAL 60 i bije niesamowicie że dziki dały w końcu spokój mojej kukurydzy ale do bydła wystarczy CORRAL 45 i ta firma co ją podałeś też ma go w ofercie, ale ja swojego zamówiłem prosto u producenta i zaoszczędziłem prawie 90zł. Mają też inne elektryzatory, podane ceny są netto http://www.olko.com.pl/site/index.php?co=p...pl&offset=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MURZYN    0

Po co budować? Lepiej kupić będzie pewniej ;)


Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

@MFDJ mam takie 2 jeden już 3 rok bije drugi od zeszłego roku (mam krowy i jałówki z 2 różnych miejscach dlatego 2 sztuki) dla bydła są odpowiednie narazie bezawaryjnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mam taki sam. Wisi w garażu już 3 rok. Był podłączony i pod akumulator i tez było dobrze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli masz pastwisko blisko domu ze nie będzie problemuw z założeniem to tak.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Na pastwisko mam z 2km, już wnerwiają mnie te łańcuchy i krowy muszą je ciągnąć zawsze do domu i co raz to awaria jakaś.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lowmacp    0

Sam miałem ogrodzone taśmą i nie do końca jestem zadowolony z niej. Zastanawiam się nad powrotem do drutu, tylko nie mam doświadczenia z nim. Taśma jest wg mnie beznadziejna. Jakieś zwierze nagminnie mi ją przerywało w nocy jak pastuch był wyłączony. W czasie gdy padał deszcz taśma potrafiła się ugiąć prawie do ziemi mimo tego że na końcach dawałem słupki drewniane.


Absolwent AR Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

Skoro masz takie przeboje z taśmą to co tu jeszcze pytasz o zdanie. Ja bym się na Twoim miejscu wcale nie zastanawiał i rozciągał drut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

Przy bydle mięsnym i kilku koniach

mam 3 druty i taśmę w układzie

od dołu drut wysokość od ziemi 40cm

potem taśma i drut na 80-90 cm

i górą drut 120-130cm

 

Mam tak ogrodzone jakieś 80 ha -prawie 7km ogrodzenia z przedzieleniami na kwatery także jest o co dbać, a i tak w myśl zasady: trawa po drugiej stronie płotu jest bardziej zielona, moje krowy czasem sąsiadów odwiedzają (tzn najczęściej cielaki bo te zawsze znajdują jakieś możliwości teleportacji na drugą stronę)

 

Generalnie taśma jest tylko barierą optyczną żeby zwierzaki wiedziały dokąd mogą biec najdalej :), bo z przewodzeniem to ileś to przewodzi ale moje krowy np mają tak grubą skórę a zimą sierść niezłą że nie specjalnie czują impuls z tych cienkich drucików ale z normalnego drutu 2 lub 3 mm to już tak


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam drut i nie narzekam. Tańszy i łatwiejszy w montażu.

PS: optycznie to możesz założyć zwykły sznurek od prasy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Są jeszcze takie "sznurki" (tworzywo sztuczne) w które jest wpleciony drut. Coś takiego: Rolniczy sklep - Linka elektryczna - 2 mm

 

Ja osobiście mam całe pastwisko ogrodzone do okoła i podzielone na dwa sektory drutem (i to dzika zwierzyna zrywa czasami nawet pal drewniany lub plastikowy wyłamie), a taśmy lub tej linki urzywam do ograniczania wchodzenia bydłu na trawę tz. taki sposób wypasu co to krowa nie depcze trawy (łeb tylko dostaje) i trzeba co 1godz. przesuwać w głąb- linka/taśma jest po prostu bardziej widoczna, ale jak zwierze się nauczy to i zwykłego sznurka się boi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek147    3

To zamiast druta możesz użyć linki, są teraz taki grubsze i o wiele bardziej wytrzymałe. Niestety swoje kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drViohman    0

Moim zdaniem - jeśli ogrodzenie stałe, to najlepszy i najtańszy drut. Można, tak jak ktoś wyżej napisał, razem z drutem powiesić biały, cienki (od snopowiązałki) sznurek, żeby drut był lepiej widoczny, również dla zwierząt dzikich. Jeśli ogrodzenie stale przenosisz, to najlepsza jest linka. Nie plącze się tak i nie łamie, jak drut i łatwiej się ją montuje. Natomiast taśma to tylko dla koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lowmacp    0

Przy bydle mięsnym i kilku koniach

mam 3 druty i taśmę w układzie

od dołu drut wysokość od ziemi 40cm

potem taśma i drut na 80-90 cm

i górą drut 120-130cm

 

Mam tak ogrodzone jakieś 80 ha -prawie 7km ogrodzenia z przedzieleniami na kwatery także jest o co dbać, a i tak w myśl zasady: trawa po drugiej stronie płotu jest bardziej zielona, moje krowy czasem sąsiadów odwiedzają (tzn najczęściej cielaki bo te zawsze znajdują jakieś możliwości teleportacji na drugą stronę)

 

Generalnie taśma jest tylko barierą optyczną żeby zwierzaki wiedziały dokąd mogą biec najdalej :), bo z przewodzeniem to ileś to przewodzi ale moje krowy np mają tak grubą skórę a zimą sierść niezłą że nie specjalnie czują impuls z tych cienkich drucików ale z normalnego drutu 2 lub 3 mm to już tak

 

Kurcze dużo tego masz. Ja stosowałem tylko dwie taśmy: 100 cm i 50 cm i to wystarczyło. A rozmontowujesz ogrodzenie na zimę? Bo mnie wkurza, że muszę demontować taśme.

Elektryzator to pewnie musisz mieć konrketny. Ja mam z Pomelac'a.

 

Moim zdaniem - jeśli ogrodzenie stałe, to najlepszy i najtańszy drut. Można, tak jak ktoś wyżej napisał, razem z drutem powiesić biały, cienki (od snopowiązałki) sznurek, żeby drut był lepiej widoczny, również dla zwierząt dzikich. Jeśli ogrodzenie stale przenosisz, to najlepsza jest linka. Nie plącze się tak i nie łamie, jak drut i łatwiej się ją montuje. Natomiast taśma to tylko dla koni.

A ile tego drutu? Dwa, trzy? Co do widoczności słyszałem, że co jakiś czas przyklejają taśme izolacyjna żółtą, i to wystarcza.


Absolwent AR Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

stałe ogrodzenia - nic nie demontuję, ja mam bydło cały rok na pastwiskach -tzn wiadomo że zimą dokarmiane, ale i tak mają dostęp do pastwisk

no troszkę tego jest, staram się raz na tydzień lub dwa tygodnie max wszystko obchodzić/objeżdżać/obiegać :) żeby mieć pod kontrolą, a i tak lubią jeszcze dać nogę (no i podkaszane na całej długości w lipcu)

i to też nie tak że od razu stawiałem 7km to stopniowo było bo zaczynaliśmy w 2001 i tylko 25ha było ogrodzone

a muszę mieć tak (3druty i taśma) bo jednak na 60% długości ogrodzeń krowy mogły by pójść w długą a to do wsi sąsiednich lub na drogę wojewódzką albo tory, także pozostaję przy taśmie bo cienkich sznurków zdarzyło się że po prostu nie widziały i był problem

 

elektryzator niemiecki "euroguard" czy jakoś ale firmy nie przypomnę sobie teraz dokładnie, rzeczywiście mocny no i nie na akumulatorach czy coś tylko normalnie podłączony do 220, pomelac był dobry na początku ale potem a) że się zaczął psuć :) że jak tylko lekko zarosło i zaczął się uziemiać to praktycznie nie było impulsu a ten jeszcze jakoś daje radę, nominalnie przy urządzeniu to on ładnie daje jakieś 10000 volt chyba, iskra jest nieźle długa (2cm nawet potrafi być), ale wiadomo na ogrodzeniach to się rozkłada potem

o po wygooglaniu znalazłem taki i mój jest na maksa podobny do tego https://webshop.kerbl.de/catalog/showArtikel.aspx?SKCatalogID=555069&SKLanguageID=2&SKTreeParentID=555128&SKTreeID=555129&SKProductID=409005&siteID=11&siteTyp=3

tu plusem też jest to że samo gospodarstwo jest położone w środku pastwisk także jest kilka podłączeń rozchodzących się od gospodarstwa

 

sznurków z plecionym drutem nie stosuje bo przerobiłem kilka wersji i nie zdały egzaminu


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Jak @marcin87 wspomniał sznurek z drucikami w środku jest najlepszy. Łatwo się go zwija i rozwija (nie kłębi się tak jak drut), mało waży (drut jest ciężki), dobrze widoczny z daleka i ma druty, które "kopią" prądem :) I jest moim zdaniem trudniejszy do rozerwania od drutu.

 

A drut sprawdza się najlepiej w miejscach (pastwiskach) ogrodzonych na długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drViohman    0

Panowie - bez przesady. Dla bydła wystarczy jeden drut lub linka na wysokości ok. 1 m. Dla koni jedna taśma. Dwa druty: niższy na wysokości ok. 40 cm, a wyższy na wysokości ok. 80 cm - to dla cieląt lub owiec. Jeszcze gęściej i niżej - dla królików i drobiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

tzn ja powiem tak, pewnie masz rację i dla bydła wystarczy tak jak mówisz

co do koni to w ogóle się nie spieram bo rzeczywiście jedna taśma albo dwie i już

 

ale uwierz mi też że dla moich krów nie wystarczy i to nie jest tak że mam foch taki :) nie hoduje ich też od wczoraj tylko już od jakiegoś czasu i jakieś tam doświadczenia zebrałem -nie mówię że jestem najmądrzejszy ale coś tam o nich wiem, przy innych rasach tudzież przy krowach mlecznych pewnie jest inaczej (co prawda wiem że znajomy przy limousine'ach miał dwa druty i nie dało to rady i ma teraz 3 razy drut kolczasty bo było najtaniej)

to są bardzo chytre zwierzęta, i wymagały właśnie takiego ogrodzenia, a i tak nie zawsze je ono zatrzyma


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drViohman    0

OK. Wierzę Ci. To jaką masz rasę bydła i czy taki chów (twoim zdaniem) mógłby zastąpić dochody z chowu bydła mlecznego. Jeśli możesz, to napisz czy konieczne jest dokupywanie cieląt, żeby wykorzystać w pełni mleko z tych krów, szczególnie w początkowym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja co prawda mam mleczne ale chytre że hej biggrin.gif -ostatnio ogrodziłem 1,5 ha pastwiska słupkami betonowymi-cztery (!) druty kolczaste + pastuch i co widzę-jałówka potrafiła sięgnąć między tymi drutami i skubnąć coś po stronie sąsiada-bydlę mało sobie łba nie ukręciło ale dało radę-mało ze śmiechu mnie nie pogięło biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj