Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pastuch- ogrodzenie pastwiska

279 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ursaj

Ursaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:18

Pastuch- ogrodzenie pastwiska A daje coś w czasie suszy jak podlejemy kołek od uziemienia ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pastuch- ogrodzenie pastwiska Dzisiaj, 19:36
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:30

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Nie. Musi być mokra ziemia przy drucie. Ja tak miałem ze na jednolitym drucie w jednym miejscu był prąd a w innym nie było. Zależy na jakiej ziemi stałem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:46

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Ursaj- daje :) My gdy pastuch nie chciał działać jak należy latem zawsze musieliśmy wlać wiadro lub dwa na kołek uziemienia (wokół niego znaczy :))

Zależy też w jakich butach stałeś :P W niektórych gdy masz dobre "uziemienie" nie będzie cię kopał w innych tak :)

Ja zawsze gdy sprawdzam czy "kopie" biorę w jedną rękę trawkę (źdźbło) i przykładam do pastucha drugą ręką natomiast dotykam ziemi :)
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 06:51

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Nie zrozumiałeś chyba mojej wypowiedzi. W jednym miejscu mnie kopało a 2 metry dalej już nie. Stałem wtedy na suchej ziemi. No ale była wtedy duża susza...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 07:17

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Ja mam pastuch firmy KUBE, kupiłem go specjalnie dla bydła mięsnego bo jest cholernie mocny. Jak gdzieś dotyka trawa czy gałązka to po prostu usycha :P

#26 Share Ursaj

Ursaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 19:32

Pastuch- ogrodzenie pastwiska To mocny a dla bydła mlecznego też by się nadawał ?? Gdzie takie cudeńko dostałeś ???

#27 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 19:50

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Witam ja swojego pastucha przywiozłem z Niemiec Alfa Lawal mam go 4 lata i na razie jest ok żyłkę kupiłem i haki w sklepie krówki z początku nie mogły się przyzwyczaić więc brałem ich na łańcuch i stopniowo dochodziły do pastucha po kilku spotkaniach z nim zachowywały się ostrożnie i teraz już niema problemu

#28 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 maj 2009 - 20:31

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Ma ktoś elektryzator pomelac uniwersalny http://www.allegro.p...tor_gratis.html nie wiem czy warto go kupić.

#29 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 maj 2009 - 07:19

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Nie wiem jak działa ten ale ja kupiłem niedawno CORRAL 60 i bije niesamowicie że dziki dały w końcu spokój mojej kukurydzy ale do bydła wystarczy CORRAL 45 i ta firma co ją podałeś też ma go w ofercie, ale ja swojego zamówiłem prosto u producenta i zaoszczędziłem prawie 90zł. Mają też inne elektryzatory, podane ceny są netto http://www.olko.com....p...pl&offset=0

#30 Share MURZYN

MURZYN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 maj 2009 - 07:21

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Po co budować? Lepiej kupić będzie pewniej ;)
Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 16 maj 2009 - 13:22

Pastuch- ogrodzenie pastwiska @MFDJ mam takie 2 jeden już 3 rok bije drugi od zeszłego roku (mam krowy i jałówki z 2 różnych miejscach dlatego 2 sztuki) dla bydła są odpowiednie narazie bezawaryjnie ;)

#32 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 16 maj 2009 - 20:24

Pastuch- ogrodzenie pastwiska

Ma ktoś elektryzator pomelac uniwersalny http://www.allegro.p...tor_gratis.html nie wiem czy warto go kupić.

Warto kupić. Mam taki już ponad 5 lat i nic. Nawet jak stoi z akumulatorem na dworze deszcz mu nie przeswzkodzi w dalszym działaniu ;)

#33 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 maj 2009 - 20:30

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Mam taki sam. Wisi w garażu już 3 rok. Był podłączony i pod akumulator i tez było dobrze.

bullet_black.png

#34 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 17 maj 2009 - 10:47

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Opłaca się na 4krowy kupować pastucha?
AF - to Jest To:)

#35 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 maj 2009 - 11:03

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Jeśli masz pastwisko blisko domu ze nie będzie problemuw z założeniem to tak.

bullet_black.png

#36 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 17 maj 2009 - 11:22

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Na pastwisko mam z 2km, już wnerwiają mnie te łańcuchy i krowy muszą je ciągnąć zawsze do domu i co raz to awaria jakaś.
AF - to Jest To:)

#37 Share lowmacp

lowmacp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , hodowla bydła.

Napisany 13 listopad 2009 - 18:52

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Sam miałem ogrodzone taśmą i nie do końca jestem zadowolony z niej. Zastanawiam się nad powrotem do drutu, tylko nie mam doświadczenia z nim. Taśma jest wg mnie beznadziejna. Jakieś zwierze nagminnie mi ją przerywało w nocy jak pastuch był wyłączony. W czasie gdy padał deszcz taśma potrafiła się ugiąć prawie do ziemi mimo tego że na końcach dawałem słupki drewniane.
Absolwent AR Kraków

#38 Share barrtusss

barrtusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:14

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Skoro masz takie przeboje z taśmą to co tu jeszcze pytasz o zdanie. Ja bym się na Twoim miejscu wcale nie zastanawiał i rozciągał drut.

#39 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:48

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Przy bydle mięsnym i kilku koniach
mam 3 druty i taśmę w układzie
od dołu drut wysokość od ziemi 40cm
potem taśma i drut na 80-90 cm
i górą drut 120-130cm

Mam tak ogrodzone jakieś 80 ha -prawie 7km ogrodzenia z przedzieleniami na kwatery także jest o co dbać, a i tak w myśl zasady: trawa po drugiej stronie płotu jest bardziej zielona, moje krowy czasem sąsiadów odwiedzają (tzn najczęściej cielaki bo te zawsze znajdują jakieś możliwości teleportacji na drugą stronę)

Generalnie taśma jest tylko barierą optyczną żeby zwierzaki wiedziały dokąd mogą biec najdalej :), bo z przewodzeniem to ileś to przewodzi ale moje krowy np mają tak grubą skórę a zimą sierść niezłą że nie specjalnie czują impuls z tych cienkich drucików ale z normalnego drutu 2 lub 3 mm to już tak
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 20:12

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Ja mam drut i nie narzekam. Tańszy i łatwiejszy w montażu.
PS: optycznie to możesz założyć zwykły sznurek od prasy.

bullet_black.png