Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pastuch- ogrodzenie pastwiska

279 odpowiedzi na ten temat

#241 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 20:48

http://panfarmerek.p...0-25-Juli-.html

Taki np właśnie jest 25J kolego!!!

Co do pastuchów i koni to taki 1,1 to ja bym wogle nie kupowała gdyż konie może i są wrażliwe na prąd ale i piekielnie mądre i jeśli będziesz miał przy takim 1,1J spadek na ogrodzeniu np przez trawę a ogrodzenie większe niż 1h to generalnie dla konia tak jak byś wogle nie miał tego ogrodzenia. Ja najmniejszy jaki mam to właśńie taki 5J i to jest minimum. 

No ale zawsze możesz pobawić się w łapanie konia we wsi:):):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pastuch- ogrodzenie pastwiska Dzisiaj, 02:59
  •  

#242 Share grzesiek21491

grzesiek21491

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 12:35

ok to bede próbował z tym pastuchem a mozesz jeszcze napisac jak nauczyc konia chodzenia w pastuchu ?

#243 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 08:02

Normalnie drut taki do ogrodzeń elektryczny dla zwierząt. Broń cię panie boże aby to był drut zbrojeniowy. Rozciągasz drut na dwóch wysokościach a na górnym drucie wieszasz razem z drutem sznurek od prasy aby koń go widział. Masz 50% szansy że za pierwszym razem pójdzie w ogrodzenia. Ale masz tak zrobić to ogrodzenie aby jak pójdzie przez ogrodzenie to tak aby z dwa razy go popieściło. Jak ci wyjdzie z ogrodzenia łapiesz delikwenta i spowrotem wkładasz go w ogrodzenie. I gwarantuje że max 3 razy powtórzysz i potem jak zobaczy sznurek albo drucik to będzie go zatrzymywało bardzo szybko. To samo dotyczy się krów jak i koni. 

Ważne aby pierwsze ogrodzenie było małe a pastuch kopał mocno. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share grzesiek21491

grzesiek21491

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 10:50

ja bede stosował tasme do pastucha

a to nie robi sie jakos ze na lonze i podprowadzac do pastucha żeby sie dotkną?

#245 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 18:25

Możesz i na loży jak masz czas się bawić. 

A taśmy nie polecam ale spróbuj sam się przekonasz. 

Jak ci koń nie będzie szanował ogrodzenia to od razu ci mówię że to wina taśmy.  

Najlepsze  ogrodzenia jakie widziałam dla koni elektryczne oczywiście to w SK Nowe Jankowice . Było zrobione z gumy która przewodziła prąd super rozwiązanie. Z tego co się dopytałam masztalerzy to była ta guma robiona gdzieś na zamówienie. 

#246 Share Justyna13

Justyna13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 08:36

Witam , od razu przyznam się , czytam i czytam i nic nie rozumie :P Potrzebuje pastucha który będzie miał duży zasięg dla byków ( wredna większa połowa zawsze kombinuje ) Nie wiem jak ma to wyglądać , co trzeba kupić , jakie parametry i druty, taśmy, zasady np cielaki, krowy, byki czy jakies specjalne wymagania co do wieku.  Pastuchów jest dużo w róznych cenach , cena nie jest zbytnio istotna chce kupić cos co posłuży i sprawdzi się idealnie na długi czas a  nie sezonowy sprzęt. 

Mężczyźni na moim gospodarstwie nie ogarniają internetu na tyle by sami sobie poszukali a ja zwyczajnie idę od razu z pytaniami do doświadczonych osób, bo mi trzeba po chłopsku wytłumaczyć :) wybaczcie mi moja zieloność :P  

ogrodzenie na ok 10km drutu minimum 

Potrzebuje informacji na temat parametrów sprzętu by nie kopał za słabo ale zeby nie zabił :P 

jakie druty najlepsze grubość itp parametry  i taśmy - jeżeli są konieczne ( łąki są przy laskach gdzie biegają dzikie zwierzęta) 

jakie akcesoria ? ogrodzenie jakie mamy to siatka z drewnianymi kołkami , nie wiem czy to wystraczy czy trzeba dokupić jakieś inne kołki i co ile metrów czy kroków montować słupek 

Byki na razie sa srednie ale już im bije na głowę i uciekają tylko jak wyczają że da się  gdzieś przeskoczyć , uciekaja po kilka km od łąki i jak są wypuszczane to zawsze niszczą ogrodzenie tak , żeby je przeskoczyć. 

i jakies rady  co po założeniu pastucha , bo rozumie , ze trzeba im pokazać że ogrodzenie kopie tylko jak ? w róznych miejscach ?

Czy są jakieś wymogi co do budowy ogrodzenia , wnioskując z wyczytanych informacji ogrodzenie ma być widoczne dla bydła i dzikiej ziwrzyny 

Jeżeli ktos zna się na tym dobrze i wie jak na chłopski rozum babie wyjaśnić ( parametry prądu itd chłopaki sobie ogarną wiec nie trzeba mi tłumaczyć co to prąd itd :P ja jednak muszę zakup[ić im sprzętu a oni to sobie poskładają ) 

Jeżeli potrzebujecie jakiś informacji dodatkowych to piszcie tu albo na PW 

Będę Wam bardzo wdzięczna za wszelkie rady , chłopaki dopiero tak naprawdę poznają cały temat hodowli i rolnictwa a Tu na forum już nie raz pomogliście mi w trudnych sprawach tak , ze potem jak im wytłumaczylam to skorzystali na plus :) i Bydło i całe gospodarstwo :) 

#247 Share grzes_farmer

grzes_farmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 październik 2015 - 17:17

Dużo opisywania więc pujdę na skróty i podam link http://www.pomelac.pl/  Na tej stronie masz konfigurator ogrodzenia,wystarczy krok po kroku wpisać wszystkie parametry.

W firmie Pomelac też napewno Ci doradzą jaki elektryzator wybrać,drut itd.

#248 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 01 październik 2015 - 18:26

Najlepszym sposobem na młodzież jest siatka po zewnętrznej stronie pastwiska i ogrodzenie elektryczne od środka. Z drutu radzę zrezygnować najlepsza jest tama. Powód jest prosty, w nocy drutu bydlaki nie widzą i pomimo że pamiętają o nim, to zawsze znajdzie się jakiś inteligent który polezie za daleko. Taśma niemalże bez przerwy pracuje na wietrze, jest szeroka przez co nawet dla takiego ślepaka jak człowiek jest widoczna. W elektryzatorze bardzo ważny jest uziom, najlepiej wykonać go z materiału kupionego w hurtowni elektrycznej stosowanych do wykonania uziemień.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#249 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 luty 2016 - 20:34

Mógłby mi ktoś polecić jakieś w miarę mocne słupki plastikowe o długości 105 cm? To co sprzedają u mnie w okolicy woła o pomstę do nieba. Mam i takie 10-o letnie i dalej dają radę, a z tych co teraz sprzedają po jednym sezonie została połowa. Łamią się jak zapałki. Stary się wyrwał, ale nigdy nie złamał.

#250 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 luty 2016 - 14:15

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Takie mocne słupki to tylko z kompozytu szklanego i żywic. Ale cena odstrasza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 11 luty 2016 - 17:43

Pozostają zatem tradycyjne słupki z włókna celulozowego. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#252 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 12 luty 2016 - 00:22

Włókna szklane i żywice są drogie, a jak wejdzie w nocy dzika zwierzyna lub wędkarz też może połamać więc szkoda, a paliki drewniane odpadają, bo muszę często przestawiać ogrodzenie i byłoby to zbyt pracochłonne, zwłaszcza, że stawiam je w takim terenie, iż tylko wózkiem ręcznym mogę dowieźć (duże nachylenie terenu).

Które plastiki zatem warto wziąć:

http://olx.pl/oferta...html#d868ef70e7

http://www.panfarmer...ialy-105cm.html   (te mam, bez rewelacji)

http://allegro.pl/sl...5583652567.html

http://allegro.pl/pa...5967509789.html

Edytowany przez sylip, 12 luty 2016 - 00:23.

#253 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 12 luty 2016 - 07:31

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Te z włókna szklanego naprawdę są bardzo mocne. Tylko cena

www.pastuchy.pl/i653_Slupek_pastucha_z_wlokna_szklanego_115_cm.html

I do tego trzeba dokupić izolatory które też nie są tanie.

#254 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 12 luty 2016 - 08:58

Te z linków to jeden i ten sam badziew, tylko chłodniej się robi (nawet bez mrozu) i staja się kruche jak szkło, natomiast w upały miękną niczym masło. Najlepsze były by paliki o przekroju rury z PE, lub PCV. Czy ktoś próbował może z żółtą rurą PE od gazu? Te gazowe,1calowe mają grubszą ściankę więc będą sztywniejsze.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#255 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 12 luty 2016 - 21:50

Dzieki za info. Też tak podejrzewałem, że te z linków będą słabe więc muszę kupić w Agromie. W zeszłym roku kupiłem ich trochę i są na prawe przyzwoite, aczkolwiek cena oscylowała w okolicy 4,5zł/szt.

#256 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 12 luty 2016 - 23:06

Tworzywa sztuczne mają to do siebie, że bardzo im szkodzi ultrafiolet - zarówno polietylen jak i polichlorek winylu są na niego wrażliwe, więc nie ma co liczyć na ich długowieczność.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#257 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 21 luty 2016 - 15:31

Mam taśmy od pastucha z 1999r i się nie sypią ;)

Po to ktoś wymyślił taśmę bo chodzi o widoczność, uważam że lepsza jest od drutu.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#258 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 21:38

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Jak dobrze zrobic uziemnienie?czy paliki maja wystawac ponad ziemnie?

#259 Share grzes_farmer

grzes_farmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 22:36

Przynajmniej dwa pręty ocynkowane wbite w ziemie.Oczywiście nie obok siebie tylko ok 2m od siebie,połączone razem.Nie muszą wystawać nad ziemie.

Przy suchej ziemi dziennie na każdy palik wylejesz wiadro wody i masz uziemienie jak trzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share grzesiek21491

grzesiek21491

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 17:26