Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pastuch- ogrodzenie pastwiska

279 odpowiedzi na ten temat

#201 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:28

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Panowie za kupiłem pastuch, ma przełącznik na dwie moce i na zero, i pod 1 pisze 9000 a pod 2 pisze 20000 nie wiem czego ? mocny taki pastuch czy nie ?

Edytowany przez ChudyxD, 15 marzec 2013 - 19:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pastuch- ogrodzenie pastwiska Dzisiaj, 06:00
  •  

#202 Share Zitta

Zitta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 15:15

Pastuch- ogrodzenie pastwiska U mojego wujka krowy sa wyprowadzane na łańcuchach ,chciała bym to zmienić ,ogradzając łąke za oborą o powierzchni 0,5 ha . Chcę by łąka była ogrodzona pastuchem elektrycznym.Ale nie wiem jak się do tego zabrać trzeba mieć paliki , izolatory drut albo taśmę i pastucha ale czy moge na przykład tą łąkę podzielic na 3 pastwiska i raz paść na tym 1 a raz na 2 by trawa szybciej rosła mam 10 sztuk bydła mlecznego i chcę by chodziły luzem ze wzgledu by nie miały problemów z racicami no i ten ruch.

Proszę napisac mi ile mniej wiecej bedzie to kosztować jak to zacząć od czego , i ilosci np izolatorów palików.

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje

#203 Share TD85D

TD85D

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 18:00

Pastuch- ogrodzenie pastwiska pastuch to koszt około 100-150 zł, ja paliki wbijam co ok 13-15 kroków, jeden plastikowy palik to coś koło 3zł, na narozniki wbijam drewniane kołki z izolataoami, nie pamiętam dokładnie ile kosztują izolatory ale jeden to kilkanascie kilkadziesiąt groszy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 marzec 2013 - 18:01

Pastuch- ogrodzenie pastwiska kołki z plastiku to koszt ok. 2-4 zl za szt. drut kupisz za 30 zł pastuch to nie orientuje ile kosztuje kołki co 8-9 m zaczepiasz drut i jest a te dzielenie na 3 częsci to dobry pomysł bo nie niszczą tak trawy

#205 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 18:09

Pastuch- ogrodzenie pastwiska kendzior15 Dobrze mówisz :D My kiedyś tam grodziliśmy właśnie sprawdzony sposób ;)

#206 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 18:42

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Śmiało można dzielić łąkę a nawet trzeba jak jest w jednej całości. Ale to musi przynajmniej jeden kawałek być z 1ha. Uważam, że nie ma sensu mniejszego dzielić na 10szt. bydła bo więcej będzie pracy niż efektu. 0,5 ha na raz zjedzą w tydzień, dwa. Zrób jedną całosć jak masz tylko 0,5ha i niech śmigają. Jak masz możliwość zrobienia kołków z np. leszczyny, gałęzi wierzby, sosny itp. to rób z tego taniej będzie a na rogi i tak musisz dać drewniany grubszy z 5cm :) Ja piłą motorową ostrzę czub, tylko trzeba łomem robić otwóry w Ziemi by potem kołek wsadzić i wbić młotkiem oraz udeptać Ziemię przy kołku by nie machał się. Lub prostrza metora dajesz drewniane kołki tylko na rogi i w połowie z dwa by drut nie luzował się i na nich dwa razy na izolatorze owijasz drut a reszta wsadzasz np. ten wymiar i drewnianych i plastikowych jest idealny http://e-horse.pl/pl...5cm-pastuch/138 do tego http://allegro.pl/el...3098510730.html i mozesz go do prądu podpiac jak blisko sieć lub z baterii, którą co rok dwa lata trzeba wymienić. Do tego http://allegro.pl/iz...3101888100.html i http://allegro.pl/dr...3121548693.html grubszy nie jest lepszy i gorszy do nakładania. I jeszcze to http://allegro.pl/uc...3108423477.html ale niekonieczne bo możesz wyłączyć prąd wcześniej. I na koniec przydało by się każdą krowę podprowadzic pod drut ogrodzenia i dotknąć by wiedziała o co kaman bo inaczej może polecieć w świat rwąc drut jak nie zna tego. I posiedzieć z chwile przy pierwszym wypuszczeniu patrząc co robią. To chyba tyle w tym temacie

Edytowany przez Risto, 24 marzec 2013 - 18:48.

#207 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 18:45

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Izolatory to możesz na kołek nałożyć przeciętą butelkę plastikowo i na nią drut lub worki po nawozie pociąć w paski i owijać na kołek i drut i bardzo dobrze to izoluje. Ja na polu to wbijam kołki plastikowe ze 5 podrząd i jeden drewniany i spowrotem plastiki. Na rogu obowiązkowo drewniany bo sie niewygina. A działkę możesz podzielić i na 10 kawałków tylko sprawdź na jaką długość działa pastuch. I drut aby nieleżał na ziemi albo w wodzie bo wtedy pastuch będzie szalał

Edytowany przez mariusz123456789a, 24 marzec 2013 - 18:48.

#208 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 24 marzec 2013 - 18:58

Pastuch- ogrodzenie pastwiska U nas robimy taką przedziałke przez szerokosc łąki i codziennie ją przesuwamu o kilka kroków. Bo jakby dac krowom chodzi po całę łące to by miały za dobrze i za duzo by deptały trawy i nie wyjadły by tak dokładnie trawy. A jak mają tylko małą część łąki do dyspozycji to ładnie wyjedzą
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#209 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 24 marzec 2013 - 19:30

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Tematy połączone

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#210 Share AntekC330

AntekC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:04

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad kupnem pastucha i mam kilka pytań, bo jestem w temacie zupełnie zielony: :P
1. Czy da radę zrobić tak, żeby na jednym ogrodzonym pastwisku pasły się krowy i cielęta? Domyślam się, że wtedy to ogrodzenie będzie musiało być gęstsze, żeby cielęta nie uciekły, ale chodzi mi też o to, czy da się dobrać elektryzator, żeby nie był dla cieląt za mocny, a dla starszych krów za słaby. Dodam tylko, że krowy są u mnie w sumie hobbystycznie i w grę wchodzi ogrodzenie miejsca dla góra 7-8 sztuk razem z cielętami, dlatego nie ma sensu bawić się w robienie oddzielnego pastwiska dla cieląt ^^
2. Czym proponowalibyście ogrodzić to pastwisko w mojej sytuacji? Myślałem nad dwoma warstwami plecionki u dołu i jedną warstwą taśmy u góry, tak, żeby było to ogrodzenie widoczne dla dzikiej zwierzyny, której w moich okolicach nie brakuje <_< oraz dla tych moich muciek. I czy 2 warstwy plecionki i jedna taśmy wystarczy, żeby cielęta nie poszły w pi*dziec? :P Myślałem nad dawaniem każdej warstwy mniej więcej co 30cm.
3. Może zaproponowalibyście jakiś konkretny model elektryzatora? U mnie wchodzi w grę tylko taki na akumulator lub baterię, bo w to miejsce, gdzie planuję zrobić pastwisko, prądu sieciowego na pewno nie uda mi się podciągnąć. Chciałbym, żeby całość z plecionką, taśmą i tymi innymi d*perelami zmieściła się w kwocie 500-600zł, o ile to możliwe. Nie chcę jakiegoś zestawu z górnej półki, bo to przy mojej ilości sztuk jest bezsensowne, ale też nie chciałbym kupować jakiegoś szmelcu.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 17:02

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Jest jakaś duza różnica moc pastucha dla krowy jalowki czy cielaka? jakaś na pewno jest tylko jaka ? jalowki w wieku ok 15 miech muszą chodzić w 2 czy 1 drucie?

#212 Share kubus91

kubus91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 maj 2013 - 21:28

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Mam pastuch od nie dawna ale tak wygląda to u mnie: kupiłem zestaw na allegro lektryzator+(wszystkie przewody, zasilania uziemienia i przyłącz do ogrodzenia),50 wkrętów do słupków, 250m plecionki, tabliczka ostrzegawcza i palik uziemiający, do tego gwarancja na elektryzator 3 lata. Wystarcza on na ogrodzenie do 10km długości na elektryzatorze są dwie moce do 3km ogrodzenia i po wyżej. Ogrodzenie zbudowałem z drewnianych kołków średnica od 3 do 5cm o wysokości 1,3m z czego wbite na 25cm w ziemię. U mnie sprawdzają się słupki wbite co ~~10m i jeden przewód na wysokosci 85cm chodż w instrukcji zalecają 2 na wysokości 0,6m i drugi 1-1,1m. A zagrodzone są tam krowy i jałówka i jak na razie nie ma problemu.

#213 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 22:12

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Witam Panowie . Mam problem chce jakaś urozmaić wyprowadzanie krów .Sam wyprowadzam krowy i są uwiezionę na łąncuchu.Ale chciałbym zainwestować w pastuch . Ktoś poleci jakiś w miarę pastuch tani? powierzchnia ogrodzenia ponad 1h . ?Proszę o pomoc

#214 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 16:54

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Rozstawiłem pastuch tzn słupki plastikowe i drut. Wypuściłem krowy a ony jak się dotykały szału dostały potem bały się wyjść z o obory. A jedna kilka razy przerwała drut i wybiegła z pastwiska. Jak przyzwyczaić krowy do chodzenia po pastwisku pod pastuchem . Jestem bezrandy

#215 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 17:30

Pastuch- ogrodzenie pastwiska ja małe cielaki jak nie wiedza jeszcze co to pastuch to wiąże je blisko ogrodzenia, parę razy dotknie się do ogrodzenia i wie już o co chodzi :) tylko ze u mnie jest dodatkowo drut kolczasty. Przywiązuj je tak z tydzień blisko ogrodzenia co dzień w inne miejsce to powinny się nauczyć gdzie jest granica:)

Edytowany przez tomek0889, 26 kwiecień 2014 - 17:33.

#216 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 19:14

Pastuch- ogrodzenie pastwiska No tak cielak cielakiem ,A co z krowami ?

#217 Share Luksa96

Luksa96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Konie zimnokrwiste, rolnictwo.

Napisany 01 maj 2014 - 12:01

Pastuch- ogrodzenie pastwiska No to krowe chyba też można tak uwiązać, no nie? W końcu to i to to bydło. Albo podprowadzić na lince do pastucha, niech ją kopnie pare razy w kilku miejscach i jak przestanie sie dotykac to puścić luzem i obserwować. Żadna filozofia...

#218 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 22:07

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Co ile metrów wbijać takie szare, plasitkowe słupki? Wie to ktoś może?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#219 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 17:21

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Nie ma jakiejś określonej miary, wbijaj tak żeby drut za mocno nie zwisał na ziemię i będzie wszystko dobrze. Ja mniej więcej wbijam co 10 + kroków po czym lekko napinam drut i jest okejka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 18:58

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Zawsze to jakaś podpowiedź. Dzięki za informację.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.