Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pastuch- ogrodzenie pastwiska

279 odpowiedzi na ten temat

#181 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 maj 2012 - 15:45

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Może ta jałówka lubiła być czysta i codziennie chciała się kąpać :D
Co do praku napięcia to jest jeszcze jeden powód. NIe wiem jak jest u ciebie ale np u mnie na piaskach gdy długo deszcz nie pada po mimo napięcia w drucie nie będzie go czuć bo ziemia nie będzie przewodzić. Przekonałem się o tym na własnej skórze..

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pastuch- ogrodzenie pastwiska Dzisiaj, 13:14
  •  

#182 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 maj 2012 - 21:13

Pastuch- ogrodzenie pastwiska ja mam pastwisko ogrodzone ok 16 ha w jednym kawałku i to jakieś 2-2,5 km drutu... i miałem podobnie jak Ty tylko tyle, ze z opasami... z jednej strony las i sarny lubiły przerywać... nie stosujemy, zadnej taśmy, bo na złączki byśmy nie nadążyli kupować.. ;) bo wiesz, że jak łączysz taśmę lub plecionke to potrzebne sa specjalne złączki... Ale ja zastosowałem inny patent... kuiłem normalny drut w miare rozsądnej średnicy, do tego dobry pastuch sieciowy francuskiej firmy 8J , że jak jest źle złączony pastuch to potrafi go przespawać... ;) ale dalej... całość ogrodziliśmy tym drutem stalowym na wkręcanych izolatorach ( broń Boże folia po nawozach) a potem całosć jeszcze sznurkiem od prasy... do tego ten dobry pastuch dobre uziemienie, najczęściej zwykły pręt wbity na ile się da w ziemie... i nie ma ją prawa wyjść... a jak wyjdą, to jak sie wgania pojedyńcze sztuki to boją sie nawet wyłączonego druta , a nawet boja się przejść w miejscu gdzie było ogrodzenie jak sie przegania... polecam te rozwiązanie... na pewno tańsze od kupowania kilometrów taśmy, choć wiadomo estetycznie ładniej wygląda... :) I powiem że zanim tak nie zrobiłem to czasami miałem wędrówki 2 razy dziennie rano i wieczorem... a teraz to w ciągu roku wychodzą o 80% mniej , a jaka jeszcze jest tego zaleta, to ,że zwierzyna łowna jak wbije się na drut, to czasami drut peknie a sznurek nadal zostaje na swoim miejscu, a to dla bydlaka duzo daje, bo wie że tam jest ogrodzenie nadal.. no ale trzeba sprawdzać przynajmniej raz na tydzień czy nie jest przerwane... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#183 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 20:10

Pastuch- ogrodzenie pastwiska no i dobry patent mi sprzedałeś. czeka mnie ogradzanie 3,5 ha na stałe i zastanowię się nad tym Twoim drutem, bo kolczasty drogo wychodzi.

a tymczasem, muszę ogradzać plecionką, bo jestem zmuszona przenosić pastucha na kolejne łąki.. niestety łąki mam porozrzucane, nieraz podzielone grządkami sąsiadów, bądź zbożami.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 czerwiec 2012 - 20:45

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Cieszę się, że pomogłem :) ja jak narazie nie narzekam, a w tym roku ogrodzilismy wszystkie pastwiska , poszło na to ok 2-3 kłębki takie po 2000m.... no tylko,że ja nie miałem takiego problemu, jak ty z tymi grzadkami, bo jak ogradzałem to jedno miało ok 16 ha a drugie ok 10ha... no i jedno najmniejsze 2 ha... ;)
kiedyś zastanawialiśmy się nad tym drutem kolczastym , ale jak zobaczyłem że za 200m było trzeba dać 150zł... a było potrzeba ogrodzić najmniej 2,5km... to wolałem kupić sznurek... i jak narazie spełnia swoja rolę... oststnio bydło chodziło bez prądu jakies pare dni to dopiero jak zawoziłem kiszonkę to zobaczyłem, że pastuch daje w ziemię, a bydło w zagrodzie ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#185 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 czerwiec 2012 - 05:49

Pastuch- ogrodzenie pastwiska niestety drut kolczasty u nas to fortuna. We Francji jest połowe tańszy i dużo lepszy

#186 Share marian95545

marian95545

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 13:39

j.w. nagminnie, codziennie zwiewają. zrywają sznurek i w zboża sąsiadów.tyle lat chodzą i nigdy nie uciekały tak często

jak temu zaradzić.

skruszała linka prądowa wymień na nową i po problemie miałem to samo

#187 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 14:19

Pastuch- ogrodzenie pastwiska to jednak były sarny. mają młode w zbożu obok łąki, teraz wychodzą i pasą się na potrawie

#188 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 13:59

Pastuch- ogrodzenie pastwiska filantrop@- moj pastuch to takie cacko http://www.google.pl...:77&tx=63&ty=66 tylko na baterie xD

#189 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2012 - 14:20

Pastuch- ogrodzenie pastwiska http://www.agrofoto....aja-z-pastucha/

#190 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 09:57

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Uważam, że rozwiązanie jaki proponuje @FINN jest najtańsze i najlepsze tzn: mocny elektryzator + gruby drut + biały sznurek. Jeśli chodzi o sarny to one przyzwyczają się do tego ogrodzenia w parę dni i nie będą przerywały. Oczywiście uziemienie to w każdym przypadku podstawa. A jeśli chodzi o linki i taśmy to stawiają one tak duży opór, że powinny być stosowane tylko na przegrody wewnętrzne. Dookoła ogrodzenia powinien być zastosowany drut 2mm lub stalowa linka(linka stalowa stawia jeszcze mniejszy opór elektryczny), ale stalowe linki szybciej rdzewieją niż drut 2mm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 08 lipiec 2012 - 20:06

Pastuch- ogrodzenie pastwiska mocny elektryzator 8j to koszt 1100zł ale warto.

#192 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 07:37

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Nie ma skuteczniejszego ogrodzenia niż mocny elektryzator + drut. Przeriabiałem wszystko już: żerdzie, kolczasty, kilka drutów cienkich, plecionka. Teraz 1-2 druty z prądem do tego mocny elektryzator i spokój a mam bydło cały rok przez całą dobę na pastwiskach.

#193 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:43

Pastuch- ogrodzenie pastwiska obecnie mam elektryzator 5,5J i daje radę jak do tej pory spokój, nawet na pojedynczej plecionce i plastikowych słupkach. wg porad zmieniłam tylko uziom.

#194 Share deniss

deniss

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 18:48

Kupiłem Corral N3500. Jestem bardzo zadowolony, jałówki aż skaczą z bulu. W niektórych miejscach widać iskry i słychać na łączeniach drutu jak "kopie"
Ogrodziłem nim też QQ przed dzikami i puki co ani razu nie wlazły. Pie jak dotknął druta ogonem to aż prawie go z nóg ścieło Dodany obrazek

Jak piszesz, że taki dobry, to chyba go wezmę. Bo żem znalazł taki sam w niskiej cenie: http://panfarmerek.p...5-5-Jula-.html. A do tej pory miaem dwa razy słabszy i nie bylem z niego zadowolony.

Edytowany przez deniss, 18 lipiec 2012 - 18:49.

#195 Share rolnikpoland

rolnikpoland

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 18:56

mocny elektryzator 8j to koszt 1100zł ale warto.

Nie ma reguly. Są też tańsze i lepsze pastuchy.

Edytowany przez rolnikpoland, 30 lipiec 2012 - 21:37.

#196 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 19:15

Pastuch- ogrodzenie pastwiska ten pastuch ma 10 j na wejsciu to nic nie daje , a na wyjsciu ma 6j

#197 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 19 lipiec 2012 - 18:54

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Po roku użytkowania jestem bardzo zadowolony z niego. Tani i dobry elektryzator. Bydło się boi podejść do druta, bo ma mocne pier... :D
W tamtym roku oprócz łąk po ten sam elektryzator miałem podłączone ogrodzenie pola kukurydzy. Dziki ani razu nie weszły, a naprawdę potrafią nam ostro pola "przeorać" :(
Polecam :)
Wieczny kawaler ;)

#198 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 09:27

Pastuch- ogrodzenie pastwiska samczyk1991@- ile dałeś za ten pastuch ?

#199 Share czeslawik

czeslawik

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 18:07

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Co prawda nie jestem samczyk, ale mogę odpowiedziec Ci na to pytanie. Ja co prawda mam inny model, ale moj brat dal za niego ok. 420 zł. Kupował w czerwcu, ale niestety nie pamietam gdzie.

Edytowany przez razor275, 05 sierpień 2012 - 18:13.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Rolniczek10

Rolniczek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 13:36

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Zapytaj o certyfikat CE jak ma certyfikat to nie ma takiej mozliwości bo będzie zrobiony z normą ja mam ten elektryzator:
http://www.chapron.p...ger-magnum.html
ogrodzenie prawie 2km i dziaął bez problemów na połowie ustawionej mocy. Wali aż miło.

Jeszcze raz będziesz odkopywał tak stary temat to polecą ostrzeżenia.

Edytowany przez Elektrotechnik, 30 wrzesień 2012 - 14:06.