Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stuk i dymek z rury

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 03 wrzesień 2011 - 06:48

Stuk i dymek z rury tak trzeba jakiegoś biegłego w temacie naprawy tych silników powołać żeby mieć podkładkę w sądzie jak mu założysz sprawę bo inaczej się wykpi a masz wpisane w umowie że wady ukryte nie odpowiada sprzedający jak tak to nic nie zrobisz chyba że nie masz najlepiej to jest jak jest wpisane że wady ukryte odpowiada sprzedający to wtedy ci bubla nie wciśnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stuk i dymek z rury Dzisiaj, 21:48
  •  

#22 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 03 wrzesień 2011 - 09:15

Stuk i dymek z rury Miska zdjęta. Widać na wałku nie naturalne wyrobienie, wyszczęrbienie. Podobno nowy 13 tyś zł.
Są firmy które regenerują wałki.
Bardziej skłaniam się ku regeneracji.

Edytowany przez andrejus, 03 wrzesień 2011 - 09:21.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#23 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 03 wrzesień 2011 - 15:27

Stuk i dymek z rury zadzwon tutaj 886506400 Błażej, ten koleś jest z miejscowosci koło jarocina napewno taniej Cie wyjdzie tutaj wałek niż nowy i lepszy będzie niż regenerowany, ten koleś trudni sie rozbiórką ciągników powypadkowych etc na części pierwsze , tylko to że kawałek drogi masz.. ale mówił że po cześci do skrzyni do MF był gość z olsztyna
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#24 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 04 wrzesień 2011 - 11:17

Stuk i dymek z rury jeśli chodzi o regenerację to spróbuj w POM Augustów, tam chłopaki naprawiają różne silniki myślę że z MWM w reni też nie powinno być problemów. Ja swoją renię kupiłem w firmie "Agrotechnik Tafiły" w google znajdziesz kotakt do nich, zaplecze częśći też mają niezłe, jak czegoś niemieli to zamawiali i po 3 dniach już miałem do odbioru. Pompe w reni masz na 100% rotacyjną smarowaną paliwem, co nie zmienia faktu że kilka lat temu jeździłem na opale ale z domieszką oleju silnikowego i było lepiej niż z ON na nieznanych CPN-ach.

#25 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 11:35

Stuk i dymek z rury Darpol Dariusz Polski tel. (084)6832439 okolice Lublina. Dzięki niemu zaoszczędziłem około 6 tyś. zł. na częściach bo robiłem skrzynie biegów. Gość bardzo dogadany i jak czegoś niema na placu to sprowadzi z Francji osobiście dzwoni i gada po francusku. Byłem w szoku jak zajechałem do niego i naprawde mi pomógł. Wysyła również części kurierem.

#26 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 11:45

Stuk i dymek z rury Dzięki za wskazówki :) jutro zadzwonie pod wskazane adresy. Dziś nie wypada - dzień święty ;)

Macie jakiś pomysł aby przytrzymać popychacze tak aby nie opadły podczas wyjmowania wałka?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#27 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 04 wrzesień 2011 - 12:46

Stuk i dymek z rury jak lekko chodzą to możesz je wyciagnąć takim chwytakiem giętkim, z magnesem na końcu karkołomne ale wykonalne
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#28 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 14:12

Stuk i dymek z rury Wazelina techniczna ,bardzo dobrze się klei.Spróbuj dorobić sobie trzpienie odpowiedniej długości ze spłaszczonym końcem o możliwie największej powierzchni kontaktu z popychaczem .Powodzenia - moja rada idź do sądu prawo rękojmi ma tu swoją zasadność ,trzeba tępić " dziadostwo "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 12:05

Stuk i dymek z rury Poźniej wrzuce fotki z remontu.
Początkowo mieliśmy wołac serwis korbanka ale ci za godzinę pracy ( 2 osoby ) krzyczeli ponad 250 zł, cena zaporowa.

Dziś jak dobrze pójdzie renia będzie złożona.
Wałek został zregenerowany , nowy popychacz i laska popychacza, uszczelki 2 pod głowice to łączny koszt 1000 zł.

Po oględzinach silnika, wałka i tulei jestewm przekonany że przebig jest autentyczny- 6200 mtg.
Na filtrach olejowych hydr jest 5800 mtg.

#30 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 15:33

Stuk i dymek z rury A który rok tej renówy? Bo wiesz, przebieg na filtrach zawsze można napisać ;)
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#31 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:15

Stuk i dymek z rury Kolego ja mam renówke 103.14 z 1990 roku i na zegarze mam 9800 motogodzin a jak mechanik rozbierał go na części pierwsze to sam nie mógł uwieżyć że wszystko w środku jest w idealnym stanie i napewno niewygląda na ten przebieg, a jak czyściłem zegary i odkręcałem wszystko to plomby i śrubki były odkręcane także pewnie było kilka tysięcy cofnięte.

#32 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:43

Stuk i dymek z rury Otóż to, to są dobre materiałowo silniki i one się nie zużywają tak jak np. ursusy czy zetory. A zachodni nastoletni ciągnik z przebiegiem 6tys mth (czy tam h) to jest zjawisko rzadko spotykane i na pewno - jeśli jest autentyk o czym wie handlarz - będzie wyróżniał się ceną. Mój zetorek ma 21 lat i nieco ponad 6tys mth, ale to jest mały peszkot który na zachodzie raczej nie byłby główną maszyną polową. Ciągnik 140KM nie był kupiony do pyrkotania w weekendy między poletkami tylko do poważnej roboty.

Ja się nie łudzę, że mój opelek ma 217tys - zapewne ma z 200 więcej. Tak samo z dystansem podchodzę do przebiegu NH, bo choć wydaje się dość realny, to jednak zawsze mógł być "korygowany".
Jedyne co jestem pewien to zetorka i daewoo - obydwa od nowości u nas :P
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#33 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 12 wrzesień 2011 - 20:28

Stuk i dymek z rury no ja w reni 75.14 mam 11500mth i silnik niczym nówka, przez 300mth 0,5litra oleju bierze nie dolewam nic bo wszystko jest w normie, odpala znakomicie w niskich temp, i jest mocniejszy mimo zaledwie 75km od silników MTZ 81km bo miałem Pronara i ten jest naprawde mocny jak na tę moc ;) wszędzie suchutko, wymieniałem 2 lata temu uszczelkę pod głowicą ale wymieniłem komplet żeby mieć spokój i tak jest do dziś :) i pompę wody za 150zł, ciagnik dzień w dzień odpalany i jeżdzony :) od kosiarki po pług wszystko robi, choć mam jeszcze zetory...

#34 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 28 wrzesień 2011 - 11:11

Stuk i dymek z rury

współczuje kolego :unsure: z tym czerwonym to już tak nie pisoczcie , syf jak ktos leje to zgoda....ale jakos MF miałem 2tys litrów samego redbula zjadł i chodził jak w dzień który go kupiłem zresztą autem, jeżdże zimą na czerwonym , dobry opał jest lepszy niż zwykła on, zaraz znajdzie sie stado krytykantów ale co mi tam wiem swoje bo wypróbowałem :P teraz renie którą mam od końca czerwca też ma tym bak zalany jakoś 100 mth przejeździła. a kolego andrejus" , nie zaczął Ci już lekko pukać przed zmianą oleju?? i wówczas wróciłeś do domu i zmieniłeś olej myśląc że problem ustąpi, a teraz troche głupio sie przyznać? :blink: wiem to demagogia ale warto spytać :P i chciałeś poprawić i mu pogorszyłeś , no i można wziąć pod uwagę to że podwójnie pogorszyłeś tankując słabą jakość, a jak kupiłeś to zaglądałęś do filtra paliwa lub zmieniałeś go?

Niestety z olejem opałowym jest mały problem - zawartość siarki. I problem polega na tym, że nie wiadomo tak naprawdę czy jest jej dużo czy mało w takim oleju opałowym. Siarka nie stanowi problemu przy spalaniu w piecu CO, ale za to jest już dużym problemem w silnikach diesla. Siarka działa jak papier ścierny. Więc można sobie wyobrazić co się dzieje w pompie rotacyjnej, w cylindrach czy na gładzi zaworów. Oczywiście nie od razu coś musi się stać, ale generalnie silnik będzie się zużywał znacznie szybciej niż na oleju napędowym. Co nie zmienia faktu, że olej opałowy ma większą wartość opałową (zwykle) niż olej napędowy, ale to też może mieć raczej negatywne skutki dla silnika - zbyt wybuchowe spalanie się mieszanki paliwowej w komorze spalania (liczba cetanowa). Tak to wygląda z mojego punktu widzenia. Pozdrawiam.

#35 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 17:40

Stuk i dymek z rury Geo nie wymyślaj nowych teorii o siarce i papierze ściernym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:19

Stuk i dymek z rury koledzy nie dyskutujcie o paliwie lotniczym ,zobaczcie na all czasami sciagniety i jak jest foto na filtry to widac ze czerwona oni tak robia i nic sie nie dzieje . moze nasze gorszej jakosci, ja do swojej daje 1:1 tak na wszelki WW olej tez dalem na dolewke uniwersalny(do skrzyni)i ok , według mnie nie sa to traktory z kosmosu i beda pracowac na podstawowych olejach ogolno dostepnych. Takie moje zdanie-moze sie myle?!