Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem sieczkarnia PS

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 15:07

Problem sieczkarnia PS Koledzy mam problem mianowicie taki że nie pobiera mi materiału zetnie i staje na walcach i nie wciaga do środka po pewnym czasie robi się aż miazga za bebnami a w noże nie idzie. A jesli pójdzie to cała masa az zadusza ciągnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem sieczkarnia PS Dzisiaj, 07:20
  •  

#2 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:22

Problem sieczkarnia PS Jaka ta sieczkarnia ? PZ? jaki model ? <_<
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#3 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:42

Problem sieczkarnia PS Jak dla mnie to tępe noże i stalnica

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:52

Problem sieczkarnia PS modelu nie znam jest to PZ jedna z starszych ma dwa walce z przodu sasiad ma podobną PZ i ma na 4 walce. Problem tklwi w tym ze kukurydze ucina wałki ciagna ją ładnie a dalej nie idzie. Noze wyostrzone a co może sie złogoi dziec z stalnicą co mam z tym zrobić ?? Bo robota nie idzie wogóle jak da sie coś ukosic to meka bo idzie idzie zbiera kope kukurydzy potem az ciagnik zadusza albo zapycha i wogóle nie idzie

#5 Share martin6666

martin6666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i motorsport.
    Aktywny sędzia wyścigowy.

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:55

Problem sieczkarnia PS Witam, po pierwsze zacytuję kolegę "modelu nie znam jest to PZ jedna z starszych ma dwa walce z przodu sąsiad ma podobną PZ i ma na 4 walce " domyślam się że chodzi o Pz mh 80E to jeden ze starszych pz-ów, nowsze były 80S, dobra kończę wywód. Ale nie o to chodzi, według mnie to tak: może być zbyt daleko odunięta stalnica od noży, ale to mało prawdopodobne ( podaj jaką masz szczelinę), po drugie jakim biegiem jeździsz i jakim ciągnikiem, po trzecie najbardziej prawdopodone to walce wciągająco-zgniatające tzn te pozostałe za 2 pionowymi wciągającymi wcale nie pracują. Ja bynajmniej tutaj widzę przyczynę. Pz to trochę tak uporczywa maszyna, mój usługodawca, który 3 lata kosił mi kuku, zostawił ją i kosi teraz jaguarem(usługa), bo pz dużo gubił kuku i były sporadyczne awarie :lol: . Ja mam teraz Mengele mb 210 i lepszej maszyny nie potrzebuję jest prosta jak budowa cepa, części są i Mengele są polecane przez wszystkich, ja radzę Tobie sprzedać wysłuzonego pz i kupić Mengele o wiele lepsza maszyna. Pzdr. Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 15:07

Problem sieczkarnia PS mi ten PZ jest potrzebny tylko na ukoszenie przyczepy na dzien na zielono krowom. Bo w zyciu na kiszonke nie kosiłem jednorzedówka i kosił nie bede bo szkoda mi ciagnika ropy czasu i moich nerwów.Uważam że na kiszonke koszenie jednorzedówką to głupota gdzie w moich okolicach gospodarze mają swoje maszyny jednorzedowe mają nawet po 1 ha kukurydzy i wolą żeby im przyjechał wykosił samojezdną i mają spokój
miałem starego potingera jednorzedowego sprzedałem i kilka lat nie miałem siekałki i teraz kupiłem to za grosze aby tylko ukosic krowom.