Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 612 lsa wygania wodę

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek1777

tomek1777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 13:26

Fendt 612 lsa wygania wodę Witam
Ostatnio pojechałem orac i fendt mi sie zagrzał i wygonił wode. Po uzupełnieniu płynów zauważyłem ze po odpaleniu zaczyna on wyganiać wode przez zbiorniczek, woda tak pulsuje i podchodzi do góry zwłaszcze na niskich obrotach przy wysokich zaczyna opadac i przestaje ja wyganiac. Z poczatku byłem pewny że jest to wina wydmuchanej uszczelki pod głowica ale po wymianie problem dalej wystepuje. Zauwazyłem ze nie cała chłodnica robi sie ciepła. Wie ktoś dlaczego tak sie dzieje ? Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 612 lsa wygania wodę Dzisiaj, 23:11
  •  

#2 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 13:42

Fendt 612 lsa wygania wodę Jak wyglada sprawa termostatu? Otwiera się do końca??

#3 Share tomek1777

tomek1777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 16:21

Fendt 612 lsa wygania wodę Też myslałem że to termostat ale jak wycignełem go to już był pusty i czy to nie przeszkadza? Podłaczone sa do niego 4 przewody i może bez termostatu sie jakos obieg zmienia ?

#4 Share baks17

baks17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 17:06

Fendt 612 lsa wygania wodę A sprawdziłeś drożność chłodnicy może być przypchana??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomek1777

tomek1777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 18:09

Fendt 612 lsa wygania wodę Do górnego dopływu wkładałem przewód i wpuszczałem wode to po chwili wylatywała dołem ale moze byc czesciowo zapchana i moze dlatego cofa sie cisnienie przewodem łaczacym chłodnice ze zbiorniczkiem. Znacie może jakies środki do czyszczenia chłodnic?

#6 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 18:52

Fendt 612 lsa wygania wodę Dawno, dawno temu miałem podobny przypadek w c4011, przyczyną było urwanie sie wirnika w pompie wodnej. Ostatnio znajomy miał coś podobnego w samochodzie osobowym i okazało sie że jest pęknięta głowica.

#7 Share tomek1777

tomek1777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:43

Fendt 612 lsa wygania wodę W wolnym czasie wykrece pompę ale myślę ze głowicę sa dobre najwyżej któraś uszczelka poleciała. narazie dzieki za wskazówki dam znac w razie znajdę przyczynę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Driver220

Driver220

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 11:38

Fendt 612 lsa wygania wodę Ja miałem to samo w tym roku pojechałem orać Fendtem 311 LSA wcześnie rano i po czterech godzinach orki traktor wyrzucił płyn przez zbiorniczek wyrównawczy. Przyczyną był właśnie termostat, który się zacinał. Ciągnik jadąc z pługiem na obrotach miał dobre chłodzenie i było OK, a że przy wykręcaniu obroty spadły to nie miał już takiego chłodzenia, temperatura skoczyła, termostat się zaciął i płyn wyrzucił. Wykręciłem termostat jeden wlot zatkałem ziemniakiem i wlewałem gorącą wodę i było tak jak się spodziewałem termostat się zaciął i dopiero po jakiejś chwili się otworzył. Przewierciłem mu otwór 5 mm i potem pracował bez zarzutu. Ja mam termostat 3 wlotowy.