walkowiak7340

Jaki śrutownik kupic?

Polecane posty

Witam was Agrofotowicze! Do teraz zboże śrutowałem u wujka, ale chciałbym się usamodzielnic. Dziennie śrutowałbym jakieś 80-100kg ziarna. Jestem zdezorientowany bo przejrzałem wiele, wiele ogłoszeń. Liczę że mi pomożecie :)

Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a ja chciałem ci już oferować taki http://www.iagro.pl/mieszalnik-srutownik-skjold-800kg,at-26390.html który posiadam od nowego tylko ten jest malowany i mamy go 20 pare lat chodzi jak brzytwa. nasypujesz zboże i idziesz spać i o nic się nie martwisz. Ja proponuje dobrze szukać i opini posłuchać bo wiele jest takich co można nimi o kant d... znajomy ma z BIN-a ale średnio chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki mieszalnik pasz polecacie do takiej ilości śruty? Gospodarstwo nieznacznie powiększy się i będę będę hodował o około 20 tuczników rocznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek16142   
Gość ziomek16142

jak byś chciał to ja moge zrobić swojego zdjęcia bo mam na sprzedanie z silnikiem . jak jesteś zainteresowany to na PW napisz.

Mieszkam w łódzkim ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak na dofinansowanie bierzesz to bierz zestaw ssoco tłocząćy śrutownik bijakowy + mieszalnik tonowy i na kilkadziesiąt lat masz spokój. Mi taki starczył na 20 lat przy dużo większym przerobie. Miałem z firmy zuptor ale oni się teraz cenią drogo a ty nie wiele go będziesz używał. Podobne robi firma z odolanowa poszukaj w google, zakłady mechaniczne Koźmin Wielkopolski, ja mam z firmy koło jutrosina jak potrzebujesz namiary to pisz na priwa. Cena zestawu myśle że około 10 tys netto. Zależy z jakiego rejonu Polski jesteś może gdzieś u ciebie na miejscu też podobne robią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gery24    1

Dokładnie Zgadzam się z @PawelWlkp Kup sobie taki zestaw i zrobisz sobie paszy na kilka dni i będziesz miał spokój, mam taki właśnie zestaw z Odolanowa i jestem bardzo zadowolony. Śrutuje raz na 8 dni, wrzucam tylko wąż w zboże i idę sobie "klapnąć" potem tylko wymieszam i mam paszę. Polecam Firmę z Odolanowa mam ten zestaw i żmijkę i wszystko bezawaryjnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Kup zestaw z Zuptora Gostyń,mam od nich śrutownik(11kw),mieszalnik+wagę.Może nie jest najtańszy ,ale zapewniam że wart swojej ceny.Jeśli możesz przyjedź na Bednary,będą wszystkie firmy to sobie porównasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Na większą skale najlepszy jest śrutownik zasypowy. Nie robi on mąki i i nie spala białka jak robi to większość śrutowników ssąco- tłoczących. Mam taki i powiem wam że wydajność jest ogromna. Tonę srutuję w ok. 10 min max. Tylko że do tego śrutownika żmijka musi podawać i żmijka musi odbierać. Dłuższa bajka z tym ale naprawdę się opłaca.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

Dokładnie Zuptor może drogi ale wart swojej ceny. Użytkuję zestaw od 4 lat i jestem bardzo z niego zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Zastanawiam się nad zakupem śrutownika i mieszalnika - co myślicie o urządzeniach firmy Osuch lub takiej firmy z Radziejowa na olx się wystawia - to chyba coś made in garage - link https://www.olx.pl/oferta/srutownik-ssaco-tloczacy-7-5kw-rozdrabniacz-do-ziarna-mieszalnik-CID757-IDiai75.html#85379f7ef3;promoted .

Szukam czegoś nie za drogiego - wiem, że dozamech czy m-rol albo zuptor są lepsze ale też droższe, a będę miał to śrutowania i mieszania w roku tylko ok. max 30 ton - teraz śrutuje bijakiem do worków ale już mam dosyć dźwigania tych worów i kurzu - chce sobie poprawić warunki.
Nie musi też za dobrze zasysać bo mam blisko 4-5 m - a zresztą chyba dorobię jakiś kosz zasypowy. więc starczy jedno komorowy śrutownik - zresztą (tak gdzieś czytałem) chyba są lepsze bo nie przypalają białka.

I jeszcze co za różnica pomiędzy 7,5 kw a 11 kw - oprócz mocy - szybciej śrutuje ?

Podsumowując co mylicie o tym z Osucha oraz Radziejowa na olx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

z Radziejowic ma kolega tonówke mieszalnik i 11 Śrutownik jak narazie nie narzeka ten osuch  podobno nie jest zły ale to tylko opinia z tego co słyszalem jak   kupowałem sobie.na tyle  to każdy wytrzyma  11 a 7,5 chodzi o moc przerobowa  bierz 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Witam mam okazję kupić rozdrabniacz bijakowy h113 z silnikiem 11kw i mam pytanie czy warto jak z wydajnością itp. do tej pory użytkuje bąka 7,5kw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj