Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share deydykal

deydykal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 09:15

Jaki agregat siemka jaki polecacie agregat do zetora forrtery 115 lepiej kupić uprawowy czy uprawowo siewny???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat Dzisiaj, 03:27
  •  

#2 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 09:27

Jaki agregat Rozwiń swoją wypowiedz na temat jakie masz klasy gleb czy teren równy czy górzysty .

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 10:23

Jaki agregat jeśli chcesz zrobić wszystko za 1 przejazdem wybierz uprawowo siewny, w przypadku lekkich gleb polecam agregat bierny z wałem strunowym a nie packera który się zalepia non stop, myślę że powinien sobie dać radę z 3m. Natomiast jeśli masz ziemie ciężkie polecam aktywny ( brona wirnikowa) rozbije każdą skibę i wyrówna świetnie pole, osobiście ciągam 105 konnym ciągnikiem 2,5m zestaw rabewerk+ nordsten ( zobacz w galeri moeje) i nie ma belarus co w niej robić, myślę że śmigałbym nawet z 3m.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#4 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 31 sierpień 2011 - 11:09

Jaki agregat Mówisz że u ciebie nie ma co robić na cięższej ziemi a koło mnie na też cięższej ziemi JD 7820 z aktywną broną Amazone 4 metry to stękał... Prędkość w granicach 6-8 km/h no i to strasznie duże zużycie paliwa.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 11:38

Jaki agregat mój 105 konny mtz nie ma co robić z 2,5m... a 4m to jest prawie 2 razy tyle. moja brona rabewerk oparta jest na wirnikach nożowych nie palcowych co też zmniejsza opór... Wspólpracuje ona z siewnikiem nordsten. Sieję już 2 rok i nie narzekam ( jeżdzę z prędkością do 8km/h na ziemiach lżejszych, a jeżeli są bardzo duze skiby to prędkosć oscyluje w granicy 6km/h w zależności jaki efekt chce osiągnąć, bo traktor nie stęczy nawet gdybym jechał 8km/h bo skibach ale efekt jest gorszy, a jadąc z prędkością 6km/h agregat pięknie rozbija skiby. ( wom 1000obr/min) Zajrzyj do mojej galeri tam jest zdjęcie mojego agregatu.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#6 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 sierpień 2011 - 12:45

Jaki agregat Musisz opisać jakie masz warunki na polu itp konkrety ;) Wtedy coś poradzimy ;)

#7 Share walkowiak7340

walkowiak7340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 13:09

Jaki agregat Jeżeli to ma byc agregat uprawowo-siewny to polecam do takiej mocy 3-metrowy, ale jak uprawowy to da radę z 4,2m.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 21 listopad 2011 - 20:45

Jaki agregat Witam. Podłączę się do tematu.
na wiosnę zamierzam zakupić agregat uprawowo-siewny do JD6430 i zastanawiam się nad zestawem UG ECO 550 lub 550D a agregatem Farmet K 300N i zagregatować go z siewnikiem Poloneza lub jakiś zachodni używany. Ziemie mam średnio zwięzłe teren w miarę równy. Który z tych agregatów byście mi polecili? Mam spory dylemat i mam nadzieje że mi coś doradzicie.

Koledzy nikt nic nie pomoże...

Edytowany przez hubert9595, 22 listopad 2011 - 22:00.