Skocz do zawartości

Zdjęcie

Doświadczenia z chlewnią na rusztach.

196 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:02

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Ja kupowałem troszkę taniej ale to w zeszłym roku i ruszta 220cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Dzisiaj, 02:10
  •  

#122 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 12 maj 2013 - 20:37

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. mam pytanie odnosnie ruszt.czy mozna zrobic wanny ktore zarazem beda robic za szambo?bo u mnie ne za bardzo jest mozliwosc zrobienia tego osobno.oczywiscie przestrzen miedzy wanna-szambem a powierzchnia gdzie swinki bedzie o wiele wieksza

#123 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 maj 2013 - 09:01

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. jest możliwość zależy ile czasu chcesz to przechowywać pod rusztami.

#124 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:30

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. witam

Jakie ruszta są pod kojce porodowe ??? Najlepiej aby miały wymiar 60x40. Czy ten sam ruszt można układać pod kojec i obok pod prosięnta ??
Bo mam używane ruszta po 15 zł za sztuke a nowy 47 zł.Tylko że używany ma kolor czerwony i czy to nie robi różnicy ??

#125 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 09:49

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Jeśli te za 15 zł mają odpowiednią wytrzymałosć to można, ale ruszta pod prosiaka są zwykle słabsze niż pod lochy

#126 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 10:07

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. no właśnie nie wiem. podciąg będzie co 40 cm.

#127 Share bartek201087

bartek201087

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 11:09

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Siema chlopaki jestem tu nowy ;) słuchajcie chce postawic chlewnie z tesciem na okolo 600-700 tucznika na rusztach nie wiem od czego zaczac mamy pienadze z tesciem ale wiecie ja jestem z warszawy dopiero zaczynam przygode z gospodarka tesc juz ma kolo 300swin ale chcemy postawic cos nowego moze ktos jest z mazowsza stawial cos takiego moze by zaprosił ;) chcetnie przyjade z flaszka :) zoabcze jak to wyglada poslucham rad jak robic od czego zacząc wogole. dzieki za odp pozdrawiam

#128 Share byczek88

byczek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 06:26

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. http://tablica.pl/of...e.����Zobaczcie czy warte kupna

Edytowany przez byczek88, 29 listopad 2013 - 06:33.

#129 Share rolnik98465

rolnik98465

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 luty 2014 - 14:18

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Witam
Mam pytanie czy ktoś może wie jak bardzo na temperaturę wpływ ma rodzaj utrzymania (ruszt czy ściółka)? Mam jeden budynek w którym planuje założyć ruszta, ale jest to stary budynek częściowo budowany z kamienia, obecnie nie jest źle, ale nie wiem czy najpierw go nie ocieplić.

#130 Share rudy112

rudy112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 04 luty 2014 - 21:16

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. temperatura w budynku powinna być taka sama ale na ściółce szczególnie małe świnki będą się czuć cieplej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 05 luty 2014 - 10:11

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Na rusztach temperatura powinna być nieco wyższa w budynku nież na ściółce. Jaką teraz masz tam temperature na ściółce i jaką grupę świn tam utrzymujesz?

#132 Share rolnik98465

rolnik98465

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 05 luty 2014 - 17:34

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Trzymam tam warchlaki i tuczniki temperatura jaka była podczas ostatnich mrozów to ok. 14 st. A tak jak są mrozy do -10st to jest w granicach 17-18st. Obecnie nawet jak temperatura trochę spadnie to na dobrą sprawę one tak tego nie odczuwają bo mają ściółkę a jak będzie goły beton (ruszta) to wydaje mi się że im może nie być tak przyjemnie.

Edytowany przez rolnik98465, 05 luty 2014 - 17:34.

#133 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 luty 2014 - 08:57

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Przy 14 stopniach i małych świniach może być problem na ruszcie. Musiałbyś mieć jakieś dogrzewanie bo wrazie jakby dłużej mróz przytrzymał i do tego wiatr był. Ewentualnie ocieplić i wtedy pare stopni powinno się podnieść.

#134 Share kryst

kryst

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 luty 2014 - 22:36

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Witam,
orientuje się ktoś czy stawiając nową chlewnię 160 DJP trzeba robić plan nawożenia? co w przypadku za małej ilości ha? chyba że plan nawożenia konieczny jest tylko dla większych ferm.

#135 Share kryst

kryst

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 luty 2014 - 18:56

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. czy nikt nie budował nowej chlewni?

#136 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 21 luty 2014 - 22:19

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Jaką wysokość powinna mieć porodówka?. Przymierzam się do założenia rusztu i niezbyt mam ochotę kuć posadzki i się zagłębiać w grunt.

#137 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 luty 2014 - 09:26

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. ja mam na tuczarni też przerabianej sufit na takiej wysokości żebym nie zawadzał głową o rury od paszociągu i wody i jest ok.

#138 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 24 luty 2014 - 19:37

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Przepisy nie mówią o minimalnej wysokości. Chodzenie schylonym nie jest przyjemne więc powinna mieć taką jaka tobie odpowiada, chyba że masz twarde czoło.
A tak serio to zbyt wysoko nie powinno być bo ciepło ucieka do góry, za nisko też niedobrze bo w razie awarii wentylacji można podusić świnie, moim zdaniem 2,2-2,5m wystarczy.

#139 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:40

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. panowie, a wiecie ile wysokości ma ruszt plastikowy pod warchlaki razem z płaskownikiem nośnym....na stronach np.polnetu są podane tylko długości i szerokosci a nie ma wysokosci...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 26 luty 2014 - 17:03

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Zależy do firmy i rozpiętości podparcia.
Ja teraz będę montował Big Dutchmana na płaskownikach 10 cm plus ruszto wystaje 2 cm nad płaskownik. Rozpiętość 3,5m.