tomek

Doświadczenia z chlewnią na rusztach.

Polecane posty

dawidg2    31

A co zrobisz z gnojowicą między 1 grudniem a 28 lutym? te 30000L to 30m3 zapełni się to raz dwa.

 

Inne wyjście robisz kanały pod rusztami, jak się zapełnią wkładasz mieszadło, i pompujesz do dużego zbiornika. nie wiem jak duża chlewnia ale pewnie i tak wszystko nie wejdzie. metr głębokie kanały. Spokojnie powinieneś takie zrobić nie naruszając konstrukcji.

 

Przydał by się jakiś rysunek jak to masz w tej chlewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

taki mały schemat, kanałów u tuczników i na odchowalni nie chce robić na całości będą one na 1/2 kojca, jakieś 8 lat temu były te budynki budowane, a lochy porodówka wiadomo jak ruszta a luźne 100 % ruszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Myśle. że popełnisz duży błąd...Jesteś pewien, że tuczniki i warchlaki nie będą brudzić na części pełnej ? Ja mam odchowalnie 100% ruszt, bo tak mi doradzono, a też chciałem 50 %. Maciory prośne mam na pół ruszcie, brudzą głównie na ruszcie, chyba, że w kojcu nie ma pełnej obsady. Ale i tak czyszcze w kojcach (taczka+łopata). Pomyśl, wg. Mnie jeśli nie wszędzie 100 %, to zrezygnuj w lochach, a zrób w tuczarni i odchowalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Studnie chodzi mi o miejsce gdzie by spływała gnojowica.Kanał 1,20 chce dać tylko pod kojce,bo ma być przecież chyba z normą unijną pół cały i pół na rusztach.Nie opłaca mi się robić na cały kojec na 2,40.Potem chciałbym go rozserzyć na 3 m bo dalej będą zagrody dla maior.

 

I jeszcze takie pytanie czy robi się kanał a pod nim trzeba dać rurę spustową ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claaspl    1

Ile litrów gnojowicy na rusztach jest od 1 tucznika bo nie wiem jaki mam zrobić zbiornik na 500szt

Jak ktoś ma tuczarnie na rusztach na 500szt to ile ma gnojowicy na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claaspl    1

Skąd kupujecie ruszta :huh:

Edytowano przez razor275
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

Ile litrów gnojowicy na rusztach jest od 1 tucznika bo nie wiem jaki mam zrobić zbiornik na 500szt

Jak ktoś ma tuczarnie na rusztach na 500szt to ile ma gnojowicy na rok

 

 

Wg jakiejś normy od 1 tucznika jest chyba 1,4 m3 gnojowicy w roku wiec zostaje Ci już tylko prosta matma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

Witam, dodałem dawno już filmik do agrofoto o rusztach, może conieco kouś się przyda. nie jest idealny ale zawsze coś.

 

http://www.agrofoto....icy-spod-ruszt/

 

Studnie chodzi mi o miejsce gdzie by spływała gnojowica.Kanał 1,20 chce dać tylko pod kojce,bo ma być przecież chyba z normą unijną pół cały i pół na rusztach.Nie opłaca mi się robić na cały kojec na 2,40.Potem chciałbym go rozserzyć na 3 m bo dalej będą zagrody dla maior.

 

I jeszcze takie pytanie czy robi się kanał a pod nim trzeba dać rurę spustową ??

 

Jeżeli chcesz mieć dużo pracy to zrub tak, chyba że zrobisz jak ja. Ja mam 1,2 m podestu pełnego i całe szczęście, że zrobiłem go z dużym spadkiem w stronę ruszt. Świnie nauczyły się robić na podest zawsze jest tam pełno gó..a. Nie muszę zmywać wogóle bo samo spływa rozeptywane przez zwierzęta.

Edytowano przez margo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil20    0

Witam. Szykuje się do przerobienia obory. W moim przypadku chodowla będzie nie duża okoł 100 sztuk. Chcę to zrobić na ruszcie. Jak myślicie czy jest to dobry pomysł czy lepiej zrobić na ściółce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil20    0

A co myślicie o rusztach firmy Lokemberga?

 

Czy jest to dobry pomysł żeby przy takiej ilości zakładać ruszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie słyszałem o tej firmie a ruszta sa dobre przy każdej ilości. Jeden z moich odbiorców prosiąt też przerobił oborę na chlewnie na 100 sztuk na rusztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Jeśli chodzi o ruszta to mam porównanie bo posiadamy kilku budynków na rusztach.

1. Thye lokemberk (zakładamy je od kilku lat i jak na razie innych ruszt nie chcemy)

2. Precon (dobre ruszta i jakość ale to nie Lokemberk)

3. Łowicz (nie wiem jak teraz ale jak zaczynali produkować i na pierwszym budynku od nich założyliśmy to po 8 latach trzeba było je wymieniać, ale nie wiem jak teraz u nich z jakością ale rozmawiałem z hodowcami to i teraz na nie narzekają)

 

Ale rozmawiałem ze znajomym to podobno w zeszłym roku otworzyli nową firmę co robi ruszta i podobno bardzo dobrze wyglądają ale cenowo nie wiem jak one wychodzą do konkurencji.

Jak dla mnie Lokemberk jest najlepszy no ale cena też inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja mam z łowicza narazie 3 lata ale nie widzę jakichkolwiek oznak zużycia, nie wiem jak było kiedyś. A cena na 100% od nich będziesz miał najniższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Mi wycenił za lokemberga za 2,5m ruszt 115 zł brutto.

 

Bezpośrednio od nich czy przez jakoś firmę wyposażeniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

mam pytanie odnosnie ruszt.czy mozna zrobic wanny ktore zarazem beda robic za szambo?bo u mnie ne za bardzo jest mozliwosc zrobienia tego osobno.oczywiscie przestrzen miedzy wanna-szambem a powierzchnia gdzie swinki bedzie o wiele wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

witam

 

Jakie ruszta są pod kojce porodowe ??? Najlepiej aby miały wymiar 60x40. Czy ten sam ruszt można układać pod kojec i obok pod prosięnta ??

Bo mam używane ruszta po 15 zł za sztuke a nowy 47 zł.Tylko że używany ma kolor czerwony i czy to nie robi różnicy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jeśli te za 15 zł mają odpowiednią wytrzymałosć to można, ale ruszta pod prosiaka są zwykle słabsze niż pod lochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj