Skocz do zawartości

Zdjęcie

Doświadczenia z chlewnią na rusztach.

196 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 21 luty 2012 - 07:54

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. nie trzeba jeśli mówimy oczywiście o ruszcie betonowym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Dzisiaj, 02:31
  •  

#42 Share baker

baker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2012 - 10:07

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. W takim razie zaoszczedze troche kasy i roboty:) a jakiej firmy ruszta betonowe polecice?

#43 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 21 luty 2012 - 11:24

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Ja na jesień kupiłem ruszta używane z rozbiurki z Dani i nie narzekam mało co zużyte brałem po 1,5m bo jak mam 3m to czasami jak trzeba podnieść to jest tragedia takiego kolosa dźwigać.

#44 Share baker

baker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2012 - 11:50

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. ja nie bede ich podnosil poniewaz mam zamiar 20-30 cm pod rusztami zamontowac zgarniacz linowy poniewaz na komory nie mam mozliwosci i zaluszmy raz na dzien bede zgarnywał odchody do kanału poprzecznego a z niego juz do zbiornika

#45 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 06 maj 2012 - 07:35

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Witam szykuje się do przerobienia stodoły na tuczarnie na rusztach aczkolwiek ona już od dawna jest użytkowana jako tuczarnia na głebokiej ściułce ale cena i dostępność słomy skłania mnie na przerobienie na ruszta, a więc mam pytanie do użytkowników tuczarni na rusztach, ruszta powinny byc na całej powieżchni kojca czy na jego cześći, czy dogrzewacie takie budynki zimą a i zbiornik miałby się miescic pod rusztami nie wiem czy to dobre rozwiązanie ze zbiornikiem.

A może jest ktoś z wielkopolski okolice ostrowa wlkp. i orietuje się czy w pobliżu jest jakaś wirma co zajmuje sie doradztwem i wyposażeniem takich budynków.

Pozdrawiam.

#46 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 06 maj 2012 - 08:34

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Jeśli chodzi o firmy to każda ci przyjedzie i doradzi co i jak.

Ja mam u siebie ruszta na całej powierzchni ale teraz pod karmikami zrobił bym pełną posadzkę bądź maty bo czasem trochę wysypią a wiadomo pasza droga. Byłem u gościa który miał cześciowy ruszt to narzekał ze co jakiś czas musi wchodzić do kojców i zgarniać odchody bo mu brudzą nie na ruszcie tylko na betonie i drugi raz by tak nie pobudował.
Co do dogrzewania to zależy jaki masz budynek. ja u siebie nie dogrzewam i temp w zimę przy tych mrozach nie spadła poniżej 18 stopni.
Chcesz zrobić zbiornik pod całością jeden czy z podziałem na wanny??

#47 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 06 maj 2012 - 15:16

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Ruszt na całej powierzchni, no ewentualnie maty pod karmniki i jak się da to zbiornik pod rusztem bo po co w koszta się wganiac i zboku drugi stawić. Zimą na wstawianie prosiąt ogrzewać wiadomo trzeba i to będzie chyba wada głebokiego zbiornika pod rusztem bo to jednak wychładza strasznie jak jest pusty zbiornik..

#48 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 07 maj 2012 - 07:20

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Raczej wanny pod każdy kojec osobny zbiornik, a jak świnki wygladaja tzn. czyste są czy przybrudzone?

#49 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 maj 2012 - 16:41

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Można zrobić wanny pod każdym kojcem tylko odpowiedniej głębokości żeby ci starczyło na cały okres tuczu.
U mnie raczej są czyste, tylko jak sa duże upały to się brudzą bo kładą się tam gdzie chłodniej

#50 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 07 maj 2012 - 19:03

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. U nas tak samo, jak im coś odwali załątwiają sie na strefę martwą i całę czarne, a po lilku dniach samo wszystko wraca czasami do normy i są czyste już. Ale tak pod kazdym kojcem to też koszt trochę, a na całości to zawsze taniej.

Edytowany przez BartekM, 07 maj 2012 - 19:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 07 maj 2012 - 19:49

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. No ale ruszta też muszą na czymś spoczywać, a Wy koledzy jakie macie zbiorniki dzielone czy jeden duży na cała tuczarnie? jeżeli jeden duży to ruszta na czym spoczywaja?

#52 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 07 maj 2012 - 21:20

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Ruszta spoczywaja na belce betonowej z tego co pamiętam to 25x25 a przy scianach to albo na fundamencie albo trzeba było sciankę pomurować waską na ruszt.

#53 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 maj 2012 - 08:53

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Ja mam zbiorniki pod rusztami po wymiarach 2,3x10m. Czyli na szerokość rusztu. Na środku w dnie jest korek i jak się napełni to mieszam, wyciągam korek i wszystko spływa sobie rurami do zewnętrznego zbiornika. Jak chcesz robić wannę pod całym kojcem czy pod całą chlewnią i bezpośrednio z niej wybierać to musisz zrobić dużo głębszą niż jest to np u mnie co jest często utrudnione w starszych budynkach.

#54 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 08 maj 2012 - 15:25

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. @marku: 2,3 głębokości czy szerokośći?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#55 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 maj 2012 - 18:47

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. 2,3m szerokości 10m długości, 0,6 m głębokości. Zrobił bym nieco głębsze tak około 1m ale nie pozwoliły warunki na to.

#56 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:34

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. To ta pojemność zbiornika wystarcza na cały okres tuczu tzn. od 30kg-115/120kg. i 20-25 szt., a tą gnojowice to przepompowujesz czy masz różnice terenu i sama spływa do zbiornika głównego? a do chlewni to chyba masz inne mieszadło nie to takie do ciągnika? sory że tak dopytuje się ale nie chcę pózniej żałować że mogłem zrobić to inaczej

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowany przez lukaczmarek, 09 maj 2012 - 21:49.

#57 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 maj 2012 - 21:49

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. U mnie nie starcza ale tylko dlatego że pod jednym kojcem są 3 wanny. A jak wiadomo świnki załatwiają się w jednym miejscu i jedna wanna jest pełna, drugiej jest pół a trzecia jest pusta. Więc muszę spuszczać podczas tuczu. Wszystko spływa samo grawitacyjnie. Zbiornik jest zakopany pod ziemią. różnicy terenu nie musi być ja na rurach nie mam nic spadku, ważne żeby zbiornik był niżej niż rura. Mieszadło mam podrusztowe, takie że wkładam w szczelinę w ruszcie i się miesza. poszukaj sobie na allegro dużo ich jest

#58 Share mariox

mariox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 10 maj 2012 - 07:40

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Dzieki za informacje.
Pozdrawiam.

#59 Share zimonx

zimonx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 maj 2012 - 08:19

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Witam, mam pytanie odnośnie chlewni na rusztach, mam stodołę którą chciałem przerobić na tuczarnie na rusztach, stodoła jest wysoka wiec wanna pod rusztami może mieć z 2 metry, ale moje pytanie jest następujące czy posadzka pod rusztami powinna być równa czy może powinno znajdować się jakieś zagłębienie, i jak z takiego dużego zbiornika (12x16) wypompować gnojowice, czy może lepiej zrobić 2 zbiorniki (jeden duży przedzielić w pół ścianką z bloczka). Czy ma może ktoś zdjęcie wygląda wanna pod rusztami przed montażem rusztu.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MT1997

MT1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 20:28

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Mam pytanko, ale majac chlewnie na 600 tuczników i 50 macior, to ile rocznie bede miał litrów gnojowicy?