Skocz do zawartości

Zdjęcie

Doświadczenia z chlewnią na rusztach.

196 odpowiedzi na ten temat

#181 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 luty 2016 - 06:44

700-800 litrów trzeba liczyć. Zależy jaka obsada i ile będą rosły. Ja mam 1 metr pod rusztami i obsadę 0,68m2 na sztukę i wystarcza. Ale prosiak od 30 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Dzisiaj, 16:02
  •  

#182 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 17 luty 2016 - 17:47

to licząc że jeden wyprodukuje ok 1m3 to z jednego rzutu wyjdą ogromne ilości w takim razie zanim zacznę cokolwiek kombinować z rusztem muszę się dowiedzieć czy w ogóle dostanę pozwolenie na budowę zbiornika  

#183 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 09:17

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Prośba o poradę, mianowicie czy ruszta maciorowe plastikowe te antypoślizgowe wytrzymają tuczniki i czy nie będą ich zdejmować.Planuję małą przerobkę odchowalni gdzie 1/3 plastik a 2/3 ruszt betonowy, czemu tak, bo z czasem może będą tam tuczniki

#184 Share GrzegorzJach

GrzegorzJach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 10:32

witam. jestem tu nowy. planuje z czesci  stodoly zrobic tuczarnie  na  półruszcie o wym ok. 9 m dlugie i 11 m szerokie.chcialbym calosc podzielic na 3 czesci po ok 30 m2  gdzie ok 12 m2 bedzie. na ruszcie. pod rusztami osobna komora na gnojowice ok 0.6 m głebokosci. kazda komora bedzie miala korek do spuszczania gnojowicy. wiec beda trzy komory- w kazdej korek a to wszystko polaczone bedzie z jedna rurą spustowa.w jednej czesic bedzie gdzies ok 25-30 sztuk. wiec wychodzi ze w calej chlewni bedzie ok 90 sztuk. ale tucz bedzie prowadzony partiami po ok 30 sztuk

Edytowany przez GrzegorzJach, 20 listopad 2016 - 10:44.

#185 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 11:55

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. zrób conajmnej 2/3 rusztu a najlepiej całość,jeśli nie na całości to ruszt od strony wylotów powietsza po przeciwnej stronie automatów,kanał trochę głębszy bo nie starczy na rzut.

#186 Share GrzegorzJach

GrzegorzJach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 12:02

a glebokosc 1 metr wystarczy?

a czy takie rozwiazanie moze byc? jescze musze pomyslec o zbiorniku na zewnatrz chlewni

#187 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 12:31

i z tym zbiornikiem na zewnątrz możesz mieć największy problem ja nie dostałem pozwolenia na budowę

ale ostatnio znajomy architekt doradził mi żeby zrezygnować z jednego dużego zbiornika na rzecz małych takich do 10 m3 pojemności ponieważ na nie nie jest potrzebne pozwolenie na budowę tylko zgłaszasz budowę można takich ulokować 3 obok siebie pół metra odstępu i następne trzy   

#188 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 12:32

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. zrób pełny ruszt
ZETOR TEAM

#189 Share GrzegorzJach

GrzegorzJach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 12:47

a ruszta dawac na podporach? bo jesli powierzchnia rusztu bylaby ok 13 m2 tzn o wym. 3,2x4.2 to mozna by je dzielic 2x1.6 lub 2x2.10

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#190 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 13:50

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Czemu chcesz tak mało rusztu w kojcu będzie straszny syf i kupa roboty szczególnie w lato, ja mam pełen ruszt i nic nie muszę sprzątać.co do długości najtaniej można kupić 2 metrowe

#191 Share GrzegorzJach

GrzegorzJach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 14:08

tam gdzie maja byc ruszta jest zaglebienie ok 1 metra gdzie obecnie jest sloma. a pozostala czesc kojca to obenie przejazd za stodole i jest wybetonowane. czesc wybetonowana od zaglebienia oddziela fundament na ktorym stoja slupy drewniane podtrzymujace konstrukcje dachu

uzytkownik massey 2645. dasz rade przeslac  foto na email jak to wyglada u ciebie?

#192 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 16:50

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. Podaj email to prześle ,co do twego pomysłu to lepiej zerwać ten beton i zrobić pełen na pewno nie będziesz żałował

#193 Share GrzegorzJach

GrzegorzJach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 17:04

otrzymales adres  e-mail?

#194 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 21:32

Jak chcesz robić ruszta to trzeba zedrzeć wszystko stare na metr do dołu i zrobić normalne 100% ruszt. Każde inne rozwiązanie jest złe.

#195 Share akuraciarz

akuraciarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 17:47

Witam, noszę się z zamiarem przeróbki tuczarni ściołowej na pełen ruszt. Prace najprawdopodobniej zlece jakiejś firmie budowlanej, bo ciężko znaleźć kogoś chętnego do pracy. Czy do wykonania takiego remontu powinienem wykonać projekt i załatwić pozwolenie? Kanały chcę zrobić głębokie na ok 2m. Może Ktoś polecić jakieś firmy z Pomorskiego lub okolic które mają w tym jakieś doświadczenie?

#196 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 17:56

Doświadczenia z chlewnią na rusztach. @lukaczmarek dawno Cię nie widziałem na forum myślałem ze zrezygnowales całkiem z forum jak dalej rozwijasz hodowlę
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#197 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 18:21

@akuraciarz Nigdzie tego nie zgłaszaj , i jak chcesz tak głęboko kopać to najpierw sprawdź jakie masz fundamenty i rób prace etapami bo jak wybierzesz odrazu całość to ci się budynek złoży jak domek z kart.

@wojtal24 Bo siedzę głównie na tym lepszym forum :D

Narazie nic nie rozwijam. Unowocześniam sobie tylko trochę i rozwijam firmę którą w międzyczasie prowadzę.