tomek

Doświadczenia z chlewnią na rusztach.

Polecane posty

piotrs1    0

nawet się nie zastanawiaj i bierz 315 i nie patrz na koszt bo będziesz żałował (oczywiście przy tuczu).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

ja mam założone 250 niby to minimum a czym większe tym lepiej ale jak do tej pory nie mam z tym najmniejszych problemów dużo zależy jakie będziesz miał duże spady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaclew77    1

odnośnie podciągów pod ruszta to szkoda roboty widziałem fajne belki pod ruszta za bardzo rozsądną kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a 200 nie dalaby sobie rady? jakie masz spadki?

 

 

do lukaczmarek

a co sadzisz o rusztach z lowicza? bo widze ze jestes z tamtych stron

 

Edytowano przez GrzegorzJach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Różne opinie o nich słyszałem, na tuczarni mam je już 7 lat i narazie nic się z nimi nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Koledzy mam takie pytanie..

W mojej tuczarni są takie komory

 

[galleryimg=437805]

 

Szerokość komory ok. 4,45-4,50. Środkiem puścić ściankę z bloczka czy podciągi robić z belkami podrusztowymi?

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaclew77    1

z belkami zawsze jest taniej poza tym masz zawsze większy zbiornik no i szybciej zrobione a to też jakieś oszczędności ja postawiłbym na belki jak stawiasz nowy budynek lub musisz wzmocnić ściany no to zawsze zrobisz tak żeby przy okazji zostawić na podparcie ruszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

A jak wymurować podciągi? Tzn. rury PCV (tylko jakiej średnicy najlepsze?) zalać betonem, ale to zapewne nie wystarczy, to wiercić dziury w posadzce i wsadzać druty żeby się trzymało lepiej podłogi?

Od ścian będę murował ścianki z bloczka na podparcie rusztów.. Tylko kwestia co zrobić pośrodku komory..

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

zrób z bloczka. Wbrew pozorom taniej wychodzi i na drugi dzień ruszta możesz układać. Podciąg gotowy to fortuna a samemu robić to policz kupę zbrojenia, beton gotowy bo B30( minimum) w domu nie ukręcisz.

ja mam podciągi z płyt betonowych stropowych. Betoniarnia sprzedaje strop na wymiar ale płyty wylewa całe. I odcina takie paski np.20cmx20cm. Płaciłem 30 zł/m2. Czyli podciąg np 5 metrów długości to 30 zł. Beton B40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Myślałem słupy, które trzymają belki podrusztowe, zrobić formy z rur PCV  i zalać betonem ze zrojeniem, tak jak jest tu na pierwszym zdjęciu.. I wtedy nie byloby bezpośredniego kontaktu gnojowicy z betonem bo rury by zostały już tam na zawsze..

 

http://precon.com.pl/produkty/prefabrykaty-dla-budownictwa-rolniczego/belki-podrusztowe/

 

A belki podrusztowe zamówić gotowe z tej firmy co ruszta..

A takie mam pytanie, jak się łączy te belki podrusztowe na podciągach? Tzn one tylko leżą na nich, czy się betonuje je, czy inny sposób łączenia?

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też będę układał ruszta na takich belkach tylko jako podpory belek dam bloczki betonowe na płask myślę że jakiś wytrzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaclew77    1

kolego policz 1 m2 z bloczka takiej ścianki, belka nie kosztuje tak dużo widziałem na olx jest profesionalna stawiasz tylko słupek z bloczka betonowego co 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

A nie pierdykną te słupki z bloczków przy mieszaniu gnojowicy?

I jakie wymiary tych słupków zrobić? (3 bloczki na warstwę?) Bo powiem szczerze, że takiego rozwiązania nie brałem pod uwage.

Jeżeli chodzi o te belki to miałem podjąć temat, ale jak się dowiedziałem, że w Preconie na ruszta trzeba czekać do lipca to zrezygnowałem. W Łowiczu na kwietnia spokojnie zrobią.. Tam też robią takie belki..

Co do ścianki, to koszty kosztami, ale kilka m3 zmniejszy mi się pojemność kanału przy takiej ściance... Ale jakby od podestu i od tyłu zostawił tak z 1,5 m wolnego, tylko puścił by taką belkę zamiast ścianki, to elegancko by się wszystko mieszało..

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja mam co 3 metry bloczek na płask. 5 sztuk 14 cm. Niczym nie murowane tylko postawione jeden na drugim. Przy ciężarze podciągów i rusztów mieszadło tego nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

saszeta, mówisz o takich bloczkach?

http://allegro.pl/bloczek-betonowy-fundamentowy-38x24x14-hds-wroclaw-i6694525582.html

 

I masz pojedynczo jeden na drugim postawiony 5szt x 14cm = 70cm i to wszystko? Dobrze zrozumiałem?

A jak łączyłeś te belki podrusztowe na tych bloczkach? Czy tylko kładłeś jeden i zaraz następny bez żadnego łączenia?

 

Jaclew77 gdzie widziałeś takie belki na olx?

SIB Łowicz chce ponad 200zł netto za belkę 3 metrową.. 20cm x 20cm

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dobrze zrozumiałeś. Kładłem jeden i zaraz następny bez żadnego łączenia. Podciąg opiera się 19 cm(38/2) na bloczku

 

podciąg to musi być solidnie zbrojony. Waga rusztów to już koło tony a do tego tuczniki. Dlatego wolałbym ściankę z bloczka na sztorc postawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaclew77    1

wpisz na olx belki podrosztowe widziałem je są ok i cena jest fajna nawet lepiej zazbrojona jak konkurencji


odnośnie bloczka betonowego musi być b20 murowany na płasko zaprawa cementowa najlepiej z jakimś plastyfikatorem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Albo jestem slepy albo ich nie ma na olx. Moze kiedys byly dostepne.. A swoja droga, to w tej cenie jak ma Lowicz te podciagi, to taniej będzie scianke z bloczka postawić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj