tomek

Doświadczenia z chlewnią na rusztach.

Polecane posty

tomek    0

Witam. Może ktoś z was choduje trzode na rusztach? Chciałbym się dowiedzie ile mogą kosztowac ruszta i jakie są efekty chowu na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

cen ruszt aktualnych nieznam ale ja biore zawsze w firmie prywatnej o wymiarach jednej 33cm/175cm - efekty-poniekat tuczniki wolniej rosna na nich niz na głebokiej (ale szczerze niechce mi sie w to wierzyc-jedyna różnica to moze z tydzien) ale zato odchodzi duzo robocizny-nie trzeba słac słomy i wybierac za kazdym razem po zakonczonym cyklu chowu a kiedy sie chce(i na ile zbiorniki pozwalają), pozatym (moim zdaniem) gnojowice łatwiej jest zagospodarowac-wiosna (w porównaniu do obornika0 wystarczy ja zmieszac z gleba agregatem uprawowym a nie az orac... zima jesli mamy niewystarczajace zbiorniki(oczywiscie nielegalnie) mozemy polac po zbozu czy tam łakach na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja uważam ze ruszta to najlepsze rozwiazanie w porodówkach odchowalniach i sektorze loch luznych. o lochy prośne i tuczniki to głeboka jezeli mamy troche hekrtarów bo jak ze słoma krucho to lepiej ruszta droga inwestycja ale zwraca sie w użytkowaniu mniejszymi nakładami na prace.

>>pavel nie słyszałem zeby tuczniki na rusztach rosły wolniej:) to był cjhyba wymysł jakiegos chodowcy który miał je na głebokiej sciółce:)pamietaj ze kazdy dzien tuczu dłuzej przy coraz wiekszej skali chodowli przyosi wieksze koszty!!!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

łukasz ja tgo nie z własnego doswiadczenia tylko ak z prasy rolniczej (chyba farmera-niepamietam dokladnie bo troche ich kupuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

spoko ale zawsze warto wymienic sie spostrzezeniami. ja mam 3 gazetkiw domu top agrar RPT i trzode chlewna. też sobie do głowy rózne rzeczy ładuje:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

co cie interesuje z tej gazetki?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

czy posiada ktoś chlewnie (obojetnie czy dla tuczników czy macior) na rusztach z odprowadzenieniem gnojowicy rurami kanalizacyjnymi do zbiornika poza obiektem? jak sie taki system spisuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja mam szambo obok chlewni,kanał jest 2m,szer.na 16m.dł. i idzie ze spadem.Kanał jest podzielony na 4 przedziały murkiem wykonanym z bloczka ( ok 26 cm wysoki).Zasada tego rozwiązania jest taka że gęsta część gnojowicy pływa u góry i się przelewa z komory umieszczonej wyżej do tej co jest poniżej.Na końcu kanały jest studzienka gdzie znajduje się pompa którą przepompowuje gnojowice do zbiornika obok chlewni.Troszkę to zamotane ale jest to najprostszy i najtańszy sposób na przerobjenie starego budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no niby zostaje ale zalezy jak biore jak biore trzy razy w roku z tego szamba to dwa razy mieszam fajka (beczka na pchanie i cienka rurka i przewodem) a za trzecim razem sadzam mikser godzina i wymieszane marzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

A jakie duże masz to szambo że wywozisz tak żadko.Ja mam 32m2 na ok 120szt. i musze raz w mjesiący wywozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

hmmm...60m3 i jest 3 maciory w pojedynkach i 4 kojce po 10 sztuk tam, a innych to bym miał liczenia ze hoho... ;) chociaż ogólnie liczyłem kiedys mam chyba 250m3 całe szambo pod chlewami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Nie mam ruszt, ale moim zdaniem na porodówkach lepszy jest system ściołowy i również słyszałem, ze na rusztach świnki rosną wolniej.

Tylko tak słyszałem i teraz czasem się zastanawiam czy nie dac ruszt, ale pewnie jeszcze nie bo mam za małą hodowlę ( 12 macior i tuczniki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

A ja widze że na słomje prosiaki potrafją gnojówke popijać i co zatym idzie różne choróbska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Ja miałem kiedyś na płytkiej ściółce teraz przerobiłem na plastikowych rusztach idealna sprawa polecam każdemu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj