Marek46ha

Która owijarka samozaładowcza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aster453    26

Czy maje da sie zaczepić za każdą prasą np. unia df czy nie będzie problemu np. to jest duża prasa i nie widać byłoby owijarki jak to się odbywa czy np. po załadunku owijarka sama wykonuje resztę czynności tzn owinięcie ucięcie folii i wyrzut beli czy trzeba tym sterować z kabiny np. osobno załadunek osobno owinięcie, odcięcie, ustawienie stawiacza bel i wyładunek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

zaczepisz za każdą prasą tylko potrzebny jest odpowiedni sprzęg.WSZYSTKIE CZYNNOŚCI MAJA WYKONUJE W AUTOMACIE  a co do widoczności to potrzebna jest kamera i widzisz co się dzieje za prasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek75    0

Witam, może ktoś z szanownych użytkowników podzieli się na nowo opiniami na temat owijarek samozaładowczych. W planach mam zakup owijarki mchale, zastanawiam się tylko czy z przednim czy bocznym załadunkiem jest lepsza

Może któraś z koleżanek lub koledzy macie doświadczenie w tym temacie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Czy wie ktoś gdzie można i czy woogule można kupić nóż odcinkach folie najlepiej taki jak mają samozaladowcze z trzymakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Czy ktoś mi doradzi która lepsza..boczny załadunek czy przedni. Tylny raczej odpada.prosze o opinię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Ponawiam jaka owijarka samozaladowcza będzie lepsza z załadunkiem bocznym czy przednim? Wady i zalety? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Dannygumis pytał i nikt nie napisał.tez mam ten dylemat jest z dwa lata i nic i nikt nie pisze.gdzie tu się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271

kupiłem sipmę maję 7531. Fajnie to chodzi ,ale wkurza mnie to ,że nie można zatrzymać pracy (pauzować) i kontynuować. Jak spauzujesz to resztę trzeba robić ręcznie guzikami.W pierwszym sezonie owinęła z 400 szt bel po krone comprima zmiennokomorowej.Musiałem dorobić oddzielny napęd i zbiornik oleju,ale to przez słabą hydraulikę ciągnika (mtz 952) bo nie dawał rady podnieść mokrych i bardzo ciężkich bel po rozgrzaniu oleju. Na koniec sezonu pojawił się problem ,bo przy podnoszeniu ramienia z belą jednocześnie stół zaczynał się obracać,coś się jakby zacięło (bród  w zaworze) i daje olej na dwie sekcje.przed sezonem muszę tam zajrzeć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, nikolas29 napisał:

Czyżby nie było użytkowników tych maszyn. Niech ktoś do powie

Jak chcesz kiedyś doczepić za prasa to bierz z przednim załadunkiem. Będzie trochę droższa. Moim zdaniem bardziej funkcjonalna i nie trzeba obciążników jak przy owijarce z bocznym załadunkiem. Miałem z przednim maje. Owinęła jakieś 3-3,5 tys bel i jakoś to chodziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Razmzes10 I co się stało że już nie robisz nią...czy używane warto by to się nad tym zastanawiać. Boje się że nie będzie chciało foli chwytać czy odcinać bo używane to każdy sprzedaje by kupić lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeszedłem na prasoowijarke. Używana to jest loteria jak ktoś nie dbał i trzymał na dworzu. Ogólnie mogę polecić bo większych problemów z nią było, ale do prasoowijarki to nie ma porównania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

A czy. Przednim załadunkiem nie dłużej schodzi z załadowaniem beli.bo z bocznym patrząc na filmiki szybciej ja wrzuci a z przednim jakby dłużej to schodziło. Boczny to minus taki że trzeba w poprzek. No jakieś automatycznie obcinanie foli i hydraulicznie.ktore lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem lepsza z przednim bo jak już napisałem można zagregowac z prasa i jeździsz tak jak przy grabieniu. Z bocznym jak ktoś wyrzuci belkę np przy rowie to już trzeba ją jakoś przesunąć bo nie podjedzie do niej. Ja miałem automat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Kupiłem z przednim załadunkiem, nie trzeba kombinować na wąskich działkach i można od razu za prasą jechać, czy też przy rowach. Załadunek idzie całkiem szybko jak się nabierze wprawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
3 godziny temu, dannygumis napisał:

Kupiłem z przednim załadunkiem, nie trzeba kombinować na wąskich działkach i można od razu za prasą jechać, czy też przy rowach. Załadunek idzie całkiem szybko jak się nabierze wprawy 

Jakiej firmy kupiles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21
nikolas29 napisał:

3 godziny temu, dannygumis napisał:

Kupiłem z przednim załadunkiem, nie trzeba kombinować na wąskich działkach i można od razu za prasą jechać, czy też przy rowach. Załadunek idzie całkiem szybko jak się nabierze wprawy 

Jakiej firmy kupiles

Pronar sterowanie na linki. Nie automat ale jak się opanuje szybciej idzie niż mają na auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daniel1986
      Witam,
      Potrzebna mi jest owijarka do bel, nie interesuje mnie owijarka samozaładowcza bo i tak trasportuje bele na plac przed owinięciem, a owijarka samowyładowcza. w grę wchodzi tylko i wyłącznie nowa owijarka. Najistotniejszą kwestią jest to aby owijarka sama wyładowywała bele, wówczas czas owijania skróciłby się wyrażnie(ciągnik z turem załadowałby bele na owijarke i pojechał po następną w tym czasie bela by się owinęłą i leżała już na ziemi, wtedy kładziemy na owijarkę następną a zabieramy owiniętą i tak wkółko a z samą stacjonarną trochę się schodzi.....)znalazłem takie propozycje UNIA GROUP FALA L/2, Sipma TEKLA, KLARA Z-557,. Klara zapewne już będzie droższa. Bele są po prasie UNIA FAMAROL DF 120 1.8 VD, więc te po pocięciu ważą około 800 kg.Jeżeli ktoś zna ceny tych owijarek prosze o podanie ich. Macie jeszcze jekieś inne propozycje?Prosze o pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez wojtek161
      mam pytanie do jakiego ciągnika założyć tura do 330 czy 360 to są moje 2 ciągniki w gospodarstwie chodzi mi o sterowanie linką ? odp
       
      + i -
       
      czy pompa oryginalna da rade i tp
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam serdecznie
      Planuje zakup pługa używanego. Obecnie mam 3 skibowego Nimeyera 3x40 ale brak mi już do niego cierpliwości... boszka do rąk i ciąć Zainteresował mnie model VD z kvernelanda na "śrubowych" odkładniach. Z tego co wyczytałem bardzo ładnie orze, regulowana szerokość orki, konstrukcja mocna a zarazem niska waga, no i niskie zapotrzebowanie na moc podobno 4 skiby 90KM daje radę. Mam Renault Ares 550 95KM + turbo tego nimeyera wcale nie czuje spokojnie poradziłby sobie z 4 skibą z przodu komplet obciążników nic nie buja itp. i teraz mam pytanie lepiej kupić 3 skibowy czy 4 skibowy. Jeśli 4 to raczej vd85 a jak 3 to vd100 ziemie mam mozaikowate trochę górek, glina, lżejsza ziemia, trochę "złota" ogólnie 3 i 4a klasa. Doradźcie mi bo sam już nie wiem 3 czy 4 czy sobie ares poradzi ???
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez piotrp213
      witam wlasnie sprzedalem dotychczasowy kombajn mialem new kolanda 1545 i chce kupic nowszy
      zastanawiam sie nad claasem dominatorem 98 sl lub 88sl john deerem 1177s2 w hydro lub new holandem tc54 chedery nie wieksze niz 4,5 metra zastanawiam sie co wybrac roczniki clasa i john deera 91 a new holand mlodszy ceny porownywalne do 110000 ogladalem juz kombajny i nie wiem co wybrac ktory bedzie lepszy mial wieksza wydajnosc jak ze spalaniem i awaryjnoscia
      prosze o pompc i wasze sugestie
    • Przez mateusz44
      witam wszystkich forumowiczów
      Chciałbym abyście pomogli mi wybrać agregat talerzowy i doradzili jaką szerokość mogę maksymalnie wybrać do swojego ciągnika a jest nim ursus 11024 110km .Poniższa oferta przedstawia agregaty 3m:
      (sorki że będę pisał średnice słownie , klawiatura moja nie posiada tego symbolu).
      Poszczególne firmy :
       
      staltech 12 000 tyś netto 3m .
       
      talerze fi560 -500 zł
      talerze fi610 -2000 zł
       
      wał packer 'a 1200 zł (fi600 - 2000 zł )
      wał gumowy -3000 zł (prosiłbym tutaj o szczególnie opisanie różnicy w polu między wałem gumowym a packerem )
       
      Rolmako 13 000 zł netto 3m.
       
      talerz fi560 -1100 zł
      talerz ofas -1700zł
      łożyska : kraśnik standard (za dopłatą TIMKEN -1200 zł , SKF-1200 zł
      wał packer'a : 1500 zł
      wał gumowy: 3800 zł
       
      Agromasz 14 000 zł netto 3m.
       
      talerz fi510 standard (opcja fi560 +500 zł )
      wał packer'a: 1300 zł
      wał gumowy :3200 zł
       
      Grano System : 13 500 zł netto 3m.
      talerze: fi560 firmy ofas -1600 zł
      wał packer'a fi500 lub fi600 - 2600 zł
      wał gumowy :fi500 -3700 zł
       
      To by byłe wszystkie które mnie interesują , jeszcze dwa pytanka :
      1. co sądzicie o agregatach pół zawieszanych
      2 . Wózkach transportowych takowe oferuje firma Grano system. Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj