Skocz do zawartości

Zdjęcie

Która owijarka samozaładowcza ?

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:46

Która owijarka samozaładowcza ? Witam,
Którą owijarkę samozaładowczą polecacie z własnej praktyki na większy areał UZ.
Z tych bardziej solidnych to zastanawiam się nad mchale 991 High speed, mchale 991BE, kuhn rw 1400, lely attis pt 160, coś z Elho ewentualnie jeszcze coś innego?
Niektórzy zwracają uwagę na to żeby owijarka zbierała bele czołowo idąc zaraz za prasą. Rozumiem ten argument, ale jeżeli ma sie dosc krótkie działki i zazwyczaj wchodzi sie z owijarką po ok. pól godziny to chyba standardowe podnoszenie beli też bedzie solidne i się sprawdzi?
Bardzo podoba mi sie patent stawiania beli pionowo po owinięciu.
Generalnie najbardziej podchodzi mi mchale. Z tym że cena bardzo wysoka i gdzieś tam słyszałem że mchale ma jakieś swoje słabe punkty. Tylko że ta osoba nie potrafiła sprecyzowac o co chodziło. Sporo moich znajomych ma elho ( bodajże silomatic 1010) wprawdzie je zachwalają, są tańsze ale nie wiem czy lepsze.
Uważacie że warto brac owijarkę w topowym wyposażeniu?

Edytowany przez Marek46ha, 30 sierpień 2011 - 21:14.

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Która owijarka samozaładowcza ? Dzisiaj, 01:11
  •  

#2 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 31 sierpień 2011 - 06:43

Która owijarka samozaładowcza ? Ja bym ci polecił Mchalle u mnie na wiosce są trzy sztuki każdy chwali rocznie każda owija około 1000 bel. Mają je już po 5-6 lat i żadnych problemów nie było. Kupuj owijarkę ze stawiaczem, na spodzie belki masz najwięcej folii, także ciężko ja przedziurawić. Ustawione łatwiej się też zbiera. Zależy na ile bel ma być ta owijarka ? Ja z sąsiadem, kupiłem Pronara z245 kopia McHalle 991BE owinęła ponad 900 bel bez awaryjnie, także mogę ci polecić. Według mnie owijarka z bocznym załadunkiem jest lepsza, ponieważ jak jest mało bel to musisz latać za prasą a tak jeździsz sobie w poprzek to na pewno masz bliżej belkę niż wzdłuż łąki. Niektórzy twierdza ze jest kłopot z belami przy płotach ,rowach bo ciężko wziąć bele, ten co beluje wystarczy ze skręci trochę przy wyrzucaniu beli i jest ok. Stawiacz to najlepszy jest ten z fartuchem, ładnie sobie przytrzymasz belkę i spokojnie postawisz. Jakoś nie mam przekonania do tych stawiaczy co jest kółko na końcu np. metal-fach tak ma w swojej

#3 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:59

Która owijarka samozaładowcza ? Ok dzięki za pomoc;)
Orientujesz się jakie modele McHalle mają ci sąsiedzi? I czy ponownie wybraliby ten sam?
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:11

Która owijarka samozaładowcza ? Mają ten BE, na pewno kupili by jeszce raz.

#5 Share fendt412vario

fendt412vario

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:41

Która owijarka samozaładowcza ? Ja bym polecił owijarkę Elho z bocznym załądunkiem użytkuje ją od 6 lat, ma szerokie koła, tandem, nie siada na mokrych łąkach nawet gdy ma na sobie dwie bele, sterownik jest lekki nie jak w pronarze ze do kabiny bierzemy cały rozdzielacz hydrauliczny który wazy ok 10kg.I podstawowa zasada ,, kto smaruje ten jedzie'' powinna służyc przez wiele lat

#6 Share darek3010

darek3010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 20:03

Która owijarka samozaładowcza ? Z tego co sie orientuje to rozdzielacza w pronarze sie nie bierze do tabiny tylko trzy czy cztery dziwignie ktore za pomoca linek steruja rozdzielaczem zainstalowanym na maszynie. Zastanawiam sie nad zakupem tej wlasnie maszyny bo przemawiaja za nia wzgledy finansowe jest duzo tansza niz zachodnie ale nie wiem jak sie sprawuja jesli ktos cos wie to podziel sie info...

#7 Share darek3010

darek3010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 16:36

Która owijarka samozaładowcza ? teraz juz mogę sie podzielic info bo zakupiłem i sezon urzytkowałem Jestem bardzo zadowolony z niej wszystko jest ok C-330M w niej śmiga i ma lekko najcierzej to ewentualnie ciądać ale daje rade

#8 Share crative009

crative009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 12:20

Która owijarka samozaładowcza ? @darek3010 i jak Ci się sprawowała? 2tyg temu ją zakupiłem i jest jeden problem że siłownik od chwytania folii na zapalonym ciągniku nie cofa się a jak się zgasi ciągnik to się chowa , wiesz może co może być tego przyczyną?

#9 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 11 luty 2014 - 09:44

Która owijarka samozaładowcza ? Witam którą owijarkę samozaładowczą polecacie oczywiście mowa jest o polskich produktach .Czy wybrac z bocznym załadunkiem czy czołowym ,automat czy sterowanie ręczne dodam że posiadam prasę która robi bele 125-120 i czy właśnie ten wymiar nie wyklucza owijarek ze stołem o wymiarach 120 na120.Skłaniał bym się między SIPMO a WARFAMĄ ale PRONAR też jest ciekawa .A co sądzicie o METAL FACH-u i ROLMAKO.Pozdrawiam i czekam na wskazówki.

#10 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 18 luty 2014 - 00:21

Która owijarka samozaładowcza ? Z tych co wymieniłeś to pronar najmniej skomplikowany i bardzo sprawdzona konstrukcja. W mojej okolicy najbardziej chwalona z polskich reszta polskich ma dużo wad.

Edytowany przez kamil1616, 18 luty 2014 - 00:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 18 luty 2014 - 11:22

Która owijarka samozaładowcza ? koledzy a jak jest z ciężkimi belami,plus,minus 1000 kg.bo obok mnie sąsiad na łące owijał po machalu,to były pierwsze dni czerwca na podlasiu dwa dni padało,dzień pogody-to owijarkie mchale stawiało bokiem,była na tandemie

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 luty 2014 - 12:12

Która owijarka samozaładowcza ? owijarka mchale na tandemie?

#13 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 19 luty 2014 - 14:36

Która owijarka samozaładowcza ?

Witam którą owijarkę samozaładowczą polecacie oczywiście mowa jest o polskich produktach .Czy wybrac z bocznym załadunkiem czy czołowym ,automat czy sterowanie ręczne dodam że posiadam prasę która robi bele 125-120 i czy właśnie ten wymiar nie wyklucza owijarek ze stołem o wymiarach 120 na120.Skłaniał bym się między SIPMO a WARFAMĄ ale PRONAR też jest ciekawa .A co sądzicie o METAL FACH-u i ROLMAKO.Pozdrawiam i czekam na wskazówki.

Kupuj z załadunkiem czołowym, widziałem wiele owijarek w pracy i według mnie z załadunkiem czołowym jest lepsza od z załadunkiem bocznym.

#14 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:59

Która owijarka samozaładowcza ? My mamy vicona bw 1400, to to samo co kuhn rw, ze stawiaczem i autostopem, jezeli chodzi o bele, to byly lucerny po 1000 kg i nie bylo problemu, ale ona jest niska i ma kolo przestawiane takze sie mocno rozszerza, ani razu nie widzialem zeby chociaz sie oderwala od ziemi jak rozlozona, sterowanie z linek, jak dobra pompa to liczylem 25 sekund na owiniecie beli i jak szybko jezdzisz ti 60 spokojnie na godzine owiniesz nawet wiecej mi sie zdarzalo ale to juz trzeba zap.. i szkoda maszyny, autostop i stawiacz polecam, ponad 4 tys juz ma nakrecone

#15 Share goldzio

goldzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 luty 2014 - 17:21

Która owijarka samozaładowcza ? Witam drodzy użytkownicy, przychodze do was z prośbą doradzenia w zakupie owijarki samozaładowczej, bo jest tego od gro***. Więc może ja przedstawie czego oczekuje a wy będziecie wypisać , modele, ceny, wady i zalety a więc:
-owijarka będzie pracować z ciągnikiem do maks 100 km
-będzie owijać bele nie tylko 120.
-teren też nie jest suchy więc, dobrze by było fajne oponki
-folia 750
- Cena do maks 55 tysięcy zł

#16 Share 18bamber

18bamber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 24 luty 2014 - 19:01

Która owijarka samozaładowcza ? My mamy Warfamę i polecam dobra wtyrzymała konstrukcja, sterowanie z kabiny, szerokie opony tylko rozmiar beli nie wiem jaki max może być.

#17 Share goldzio

goldzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 luty 2014 - 19:34

Która owijarka samozaładowcza ? Cena i model waszej warfamy? :)

#18 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 24 luty 2014 - 19:46

Która owijarka samozaładowcza ? Szukacie owijarki z automatem? Załadunek ma być przedni czy boczny? Owijanie na jedną rolkę folii (stół obrotowy) czy na dwie (owijarki satelitarne). Ja bym postawił na McHale. Kumple mają z kuzynem na spółkę, owijają rocznie grubo ponad 1000 bel i nawet nie widać na niej śladów zużycia. W 55 tyś powinna się zmieścić. Jaka była do tej pory?

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#19 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 26 luty 2014 - 00:29

Która owijarka samozaładowcza ? za 55 tys będziesz miał McHale 991 bc taką jak u mnie w galerii w automacie sporo więcej kosztuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 luty 2014 - 08:04

Która owijarka samozaładowcza ? z 55 jeszcze pare złotych zostanie z mchale 991bc