Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usypywanie pryzm z buraka cukrowego

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:28

Usypywanie pryzm z buraka cukrowego Witam. Mam pytanie do kolegów. W jaki sposób formujecie pryzmy z buraków pod odbiór maszynami załadowczymi? Ma ktoś może jakieś sposoby na ładne i sprawne formowanie? Moja cukrownia wymaga aby jej szerokość była do 6,5m. Ja po prostu wysypuję buraki z przyczep obok siebie a w miarę możliwości na górę wsypuję część buraków wprost z kombajnu (jednorzędowy kleine) Jeśli buraki mają być zabrane szybko to tak wystarcza ale jak trzeba je nakryć i dłużej przetrzymać to podrzuca się pryzmę jakąś ładowarką, turem albo fadromą. niestety dochodzą przez to dodarkowe straty (kruszą się buraki) i zanieczyszczenia (ziemia która może zamarzać przy załadunku) Myślę czasem o zakupie przyczepy na 1 lub 2 osiach z wywrotem tylko do tyłu i podnoszoną do góry burtą. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? da się w ten sposób usypać pryzmę bez dodatkowycjh zabiegów? A może inne pomysły?
Pozdrawiam "buraczarzy" i nie tylko:)
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usypywanie pryzm z buraka cukrowego Dzisiaj, 00:55
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:33

Usypywanie pryzm z buraka cukrowego ja osobiście sypię tak jak ty a potem turem podsypuję... a jak mam blisko kawałek to z kombajna buraczanego sypię ładną pryzmę bo mam wysyp wysoki, pryzma szerokościowa tak jak u ciebie ( norma czyszczarki) ale długa że cho cho

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 30 sierpień 2011 - 22:02

Usypywanie pryzm z buraka cukrowego U nas robimy podobnie, z tym ze buraki się podpycha zrobionym kilka lat temu " popychaczem" bo nie mamy za dużo miejsca i musimy nadrabiać wysokością.

#4 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 12:49

Usypywanie pryzm z buraka cukrowego A przyczepy z wywrotem do tyłu? Spotkał się ktoś z takim sypaniem pryzmy? Wiem że są takie bo słyszałem ale nigdy nie miałem okazji widzieć jak się to odbywa.

#5 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 19:04

Usypywanie pryzm z buraka cukrowego witam.ALIO u nas(okolice gniezna)robimy podobnie.jeżeli mam na póżny odbiór a pole nie przylega do drogi to wywoże przyczepą 6t z trójstronnym wywrotem i sypie do tyłu,zawsze troche wyżej niż na bok.póżniej i tak wynajmuje ładowarke i formuje.w tym roku np.sypie bezpośrednio neptunem zajeżdżając w poprzek pryzmy i tak jest idealnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 19:07

Usypywanie pryzm z buraka cukrowego Tylny wywrot trochę pomaga ale tylko trochę

#7 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 20:31

Usypywanie pryzm z buraka cukrowego Ten tylny wywrot to prawie że ten sam interes co na bok.
Jeszcze kiedyś jak mieliśmy buraki to albo sypaliśmy kombajnem na pryzmę o ile robiło się pryzmę na tym polu co są buraki a jak nie to sąsiad ładowarką podsuną. :)

#8 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:19

Usypywanie pryzm z buraka cukrowego W tym roku sypię tradycyjnie jeszcze, ale za rok coś muszę wymyśleć w końcu:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:35

Usypywanie pryzm z buraka cukrowego Dwa lata temu w niemczech stałem nad 2-ma przyczepami tandem 10t z wysokim kiprowaniem cena wydawała mi się duża 5000eur za dwie ,teraz dałbym 10 000 ale oni chcą za podobne teraz po 7500za sztukę. To była okazja p-pa ład.10t z własną hydrauliką podnosiła skrzynię na wysokość prawie 3m i kiprowała do tyłu.