Skocz do zawartości

Zdjęcie

Schaffer vs Bobcat - Prośba o opinie, porównanie maszyn

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2011 - 22:07

Schaffer vs Bobcat - Prośba o opinie, porównanie maszyn Na AS zazwyczaj każdy diler ma swojego człowieka na stoisku importera. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Schaffer vs Bobcat - Prośba o opinie, porównanie maszyn Dzisiaj, 07:18
  •  

#22 Share Fisch

Fisch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 17:46

Fisch a skąd jesteś?

hej all
A ja jestem kony111 z Głogowa w dolnośląskiem [koło Legnicy 60km].
Także na As mam jakies 130km, postaram się przybyć i oblookać sprzęty.

A powiedzcie proszę - jak z serwisem??? Bo to bardzo ważne jak Schaffer ma rozwiniętą sieć serwisową. Żeby sie nie okazało jak z husqvarną, że magazyn części jest na Słowacji i byle sprężynkę trzeba stamtąd zamawiać. Czeka sie po 14 dni, masakra.

Edytowany przez Fisch, 01 wrzesień 2011 - 17:50.

#23 Share Fisch

Fisch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 21:12

Schaffer vs Bobcat - Prośba o opinie, porównanie maszyn hej
odświezam temat

Macie jakieś doświadczenia z serwisem schaffera? Bo to ważny punkt programu zakupu maszyny.

#24 Share Fisch

Fisch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:00

Schaffer vs Bobcat - Prośba o opinie, porównanie maszyn hej hej forumowicze :)
AS zaliczone....i dopiero teraz to mam mózg spalony.
Porównywałem schaffera do bobcata.....a teraz jeszcze sobie popróbowałem AVANTem, widziałem mustanga, weidemanem też moment kręciłem.
Powiem Wam, że sam mam już wodę w głowie.
bo tak:
1. schaferem tam pokazy robił jeden niemiec - masakra, zasuwał jak pokręcony, woził w koło na pełnym gazie mauzera zalanego do pełna. Potem sie wkopał po osie do ziemi i ogólnie dawał radę. Nawet nie wiedziałem, że ma opcje samopoziomowania, czyli kładzie sie lyyżkę na ziemi [zadany poziom], wsiska dżojstik w dół i cofa się, wtedy ona się bedzie w poziomie utrzymywała i równała teren.
na minus zaliczam długośc samej maszyny.
2. AVANT z kolei chwali się, że to oni miniladowarki najsampierwsi zrobili. No i że taki schaffer to kiszka bo jak sie skręca to się traci pole widzenia urzadzenia. A u nich cały czas na widoku, ale za to ten jego kuperek się wychyla podczas manewru. Ma mniejszy udżwig i wydaje mi sie, ze ten przegub to chyba mniej wytrzyma niz w schafferze. Mowa tu cały czas o avancie 635.
taki avant ma pompę o wydajności 66 l a schaffer 40 kilka jakoś. Czy i jak to jest ważne???

No i najważniejsze pytanie do Was.
Kiedy bym chciał np pracowac glebogryzarką, czyli maszyna mocno kręci zębami a ja jadę wolno sobie. czy to nie jest tak, ze żeby mocno mieliła maszyna, muszę miec wysokie obroty, czy gaz w podłodze a co za tym idzie, bedzie schaffer jechał szybko ...??? Czy jak się w schafferze ten cały 3 obieg oleju ustawi, to jego wydajnośc wzrasta z obrotami silnika, czy na wolnych obrotach jest już wystarczajaca?
Bo w avancie to jest tak, że sie obroty silnika z boku ustawia na stałe i tylko wciska pedały przód tył. wtedy z hydrostata wolniutko można jecha a maszyna mieli zębami na maksa. Za to spali wiecej napewno paliwa.

Sorki za przelew informacji i pytań - jesli ktoś coś zrozumiał z tego mojego bełkotu, to poprosze o jakieś uwagi.
Dzieki
cya

Edytowany przez Fisch, 28 wrzesień 2011 - 20:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share obserwator13

obserwator13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 październik 2011 - 11:28

hej hej forumowicze :)
AS zaliczone....i dopiero teraz to mam mózg spalony.
Porównywałem schaffera do bobcata.....a teraz jeszcze sobie popróbowałem AVANTem, widziałem mustanga, weidemanem też moment kręciłem.
Powiem Wam, że sam mam już wodę w głowie.
bo tak:
1. schaferem tam pokazy robił jeden niemiec - masakra, zasuwał jak pokręcony, woził w koło na pełnym gazie mauzera zalanego do pełna. Potem sie wkopał po osie do ziemi i ogólnie dawał radę. Nawet nie wiedziałem, że ma opcje samopoziomowania, czyli kładzie sie lyyżkę na ziemi [zadany poziom], wsiska dżojstik w dół i cofa się, wtedy ona się bedzie w poziomie utrzymywała i równała teren.
na minus zaliczam długośc samej maszyny.
2. AVANT z kolei chwali się, że to oni miniladowarki najsampierwsi zrobili. No i że taki schaffer to kiszka bo jak sie skręca to się traci pole widzenia urzadzenia. A u nich cały czas na widoku, ale za to ten jego kuperek się wychyla podczas manewru. Ma mniejszy udżwig i wydaje mi sie, ze ten przegub to chyba mniej wytrzyma niz w schafferze. Mowa tu cały czas o avancie 635.
taki avant ma pompę o wydajności 66 l a schaffer 40 kilka jakoś. Czy i jak to jest ważne???

No i najważniejsze pytanie do Was.
Kiedy bym chciał np pracowac glebogryzarką, czyli maszyna mocno kręci zębami a ja jadę wolno sobie. czy to nie jest tak, ze żeby mocno mieliła maszyna, muszę miec wysokie obroty, czy gaz w podłodze a co za tym idzie, bedzie schaffer jechał szybko ...??? Czy jak się w schafferze ten cały 3 obieg oleju ustawi, to jego wydajnośc wzrasta z obrotami silnika, czy na wolnych obrotach jest już wystarczajaca?
Bo w avancie to jest tak, że sie obroty silnika z boku ustawia na stałe i tylko wciska pedały przód tył. wtedy z hydrostata wolniutko można jecha a maszyna mieli zębami na maksa. Za to spali wiecej napewno paliwa.

Sorki za przelew informacji i pytań - jesli ktoś coś zrozumiał z tego mojego bełkotu, to poprosze o jakieś uwagi.
Dzieki
cya

#26 Share obserwator13

obserwator13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 październik 2011 - 12:05

Schaffer vs Bobcat - Prośba o opinie, porównanie maszyn Witaj.

Oczywiście niektórym wydaje się ze pompa im wieksza tym lepsza, a to nie prawda ma być po prostu dobrze dobrana B) . Musisz pamietac że zawsze jest coś za coś, pompa zębata pracy(nie myl z pompą jazdy) niezależnie czy pracuje czy nie, pobiera "moc" i tak pompa o pojenmosci ok 14cm (to jest 40 l/min.) pobiea zawsze 13 KW, 21cm (to jest ok. 60 l/min.) 18 KW, tak więc zużycie paliwa będzie wieksze przy większej pompie. Dla wiekszości urządzeń 40 l/min jest ok. ale jak chcesz więjkszą pompe w Schaffer to nie problem, ale pamiętaj paliwo :( !

Co do prędkości i wydatku. Zawsze mozesz mieć wieksze obroty silnika i jechac wolniej. Schafer ma hamulec wielotarczoiwy mokry z zaworem sterujacym, naciskasz hamulec nożny to w pierwszej fazie nie hamujesz tylko zmiejszasz "ilość" oleju na silnik jazdy.

Co do widoczności przekonaj się sam Weideman i Schaffer to układy klasyczne sprawdzone wygodne w sterowaniu. Jeżdzi się doskonale, (tyłek nie ucieka).

Co do serwisu chłopaki się starają,. Drogi jest filtr cisnieniowy, ale raz na 800h można przeżyć . Oby tak dalej.
Jak sam to wszyustko przemyślisz to zobaczysz co wybrać.
Schaffer jest niedozajechania.
Ja po wybrałem Schaffera 2336 - przyjedz, zobacz.
Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share obserwator13

obserwator13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 październik 2011 - 13:36

hej all
A ja jestem kony111 z Głogowa w dolnośląskiem [koło Legnicy 60km].
Także na As mam jakies 130km, postaram się przybyć i oblookać sprzęty.

A powiedzcie proszę - jak z serwisem??? Bo to bardzo ważne jak Schaffer ma rozwiniętą sieć serwisową. Żeby sie nie okazało jak z husqvarną, że magazyn części jest na Słowacji i byle sprężynkę trzeba stamtąd zamawiać. Czeka sie po 14 dni, masakra.

Serwis Schaffera, jak narazie mnie nie zawodzi oby tak dalej. Choć nic w mojej 2336 nic się nie dzieje więc tylko przeglądy. Trochę drogi filtr ciśnieniowy ale 1x na 800h to do wytrzymania.

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź