Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie o ciśnienie wtryskiwaczy International 1046

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share LowRider150

LowRider150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 12:12

Pytanie o ciśnienie wtryskiwaczy International 1046 Witam . Nie dawno oddawałem wtryskiwacze do regeneracji , ponieważ wszystkie lały .Do naprawy także poszła pompa paliwowa, ponieważ poprzedni właściciel wyjął z obudowy filtrów paliwa kulkę która zapobiegała się przelewaniu paliwa do pompy bez uprzedniego przejścia przez filtr. Wymieniona została glowica pompy i ustawiona przez dobrego speca z Jarocina (Marek Swierczyna ) Po zrobieniu ich przez speca od pomp na moim terenie ( wielkopolska, okolice Kalisza - Cuper Adam, Godziesze ) zapytałem się z ciekawości jakie ciśnienie ustawił na wtryskach , na co uzyskałem odpowiedź 220( Atm , czy bar - nie wiem bo tego już się nie dowiedziałem ) . Ale w każdym razie po poskładaniu wszystkiego do kupy ciągnik zaczął dziwnie pracować na początku obrotów , przerywa ( przebiera, szarpie , nie wiem jak to inaczej nazwać ) , a na wyższych obrotach jest już dobrze . Dodam,że wyprzedzenie zapłonu na pompie było ustawiane w różnych kątach ale dawało taki sam rezultat , na dole obrotów szarpanie wyżej ok . Z panem Markiem ( gość od pomp) rozważyliśmy i sprawdziliśmy praktycznie wszystkie możliwości ustawień i zachowania pompy i silnika . Ostatnie od niego pytanie padło - czy aby pan Cuper nie ustawił zbyt wysokiego ciśnienia na wtryskiwaczach ??

Dodam także że pompa została podmieniona ze standardowo montowanej w tym modelu IH 1046 ( bądź w każdym D-358 ) na nowszą BOSHA ( zdjęcie niżej )
Meritum - Jakie powinno być fabryczne ciśnienie na Tych wtryskiwaczach ??
Dodany obrazekDodany obrazek

Edytowany przez LowRider150, 30 sierpień 2011 - 12:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie o ciśnienie wtryskiwaczy International 1046 Dzisiaj, 07:24
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 16:01

Pytanie o ciśnienie wtryskiwaczy International 1046 A wg mnie dobre, w case international zawsze ciśnienie na które powinny być ustawione wtryskiwacze PISZE NA WTRYSKIWACZACH, czyli szczotka druciana i poszukaj, ale zawsze jest w granicach 215-240bar, najczęjściej 220-230bar, a te dziwne objawy to wina pompy , powinno minąć za kilka mth
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 17:56

Pytanie o ciśnienie wtryskiwaczy International 1046 z tego co wiem to po regenaracji pompy wtryskowej przez kilkanaście mth traktor będzie chodził nierówno ;) Kiedyś tata robił kapitalke w c360 i regenerował pompe to mechanik powiedział że przez kilkanaście mth będzie chodził jak DT :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share LowRider150

LowRider150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:35

Pytanie o ciśnienie wtryskiwaczy International 1046 Dzięki panowie za odpowiedź , jutro postaram się nakręcić film jak to wszystko wygląda .

Proszę , oto film, zimny start , wyraźnie widać o co mi chodziło , jeszcze uploaduje już na rozgrzanym silniku

Tutaj już po rozgrzaniu

Edytowany przez LowRider150, 31 sierpień 2011 - 17:19.

#5 Share LowRider150

LowRider150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 22:15

Pytanie o ciśnienie wtryskiwaczy International 1046 Panowie , niestety problem pozostał , ciągnik przepracował 10 Mth ale nadal tak nierówno chodzi . Czy może szukać jeszcze przyczyny we wtryskiwaczach ? CZy możliwe jest żeby któryś wtryskiwacz lał i daje takie objawy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 22:25

Pytanie o ciśnienie wtryskiwaczy International 1046 w regenerowanych to norma, zregenerować udaje się jakieś 60% wielo otworkowych wtryskiwaczy , reszta na odrzut, trzeba sprawdzić jeszcze raz
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Dodaj odpowiedź