Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tylnia OŚ przy MTZ

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share driffer3

driffer3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 20:08

Tylnia OŚ przy MTZ Witam musze wyjąć tylnia oś przy MTZ jak to się robi >?? czy trzeba spuszcać olej z tylnego mostu ?? czy wystarczy odkręcić te 4 śruby po zdjęciu koła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tylnia OŚ przy MTZ Dzisiaj, 19:07
  •  

#2 Share pronarANTYfan

pronarANTYfan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 20:23

Tylnia OŚ przy MTZ Spuszczenie oleju,to najmniejszy problem.Sprawdź na bagnecie gdzie jest poziom i będziesz wiedział.Ale jak już wyjmiesz,żeby włożyć z powrotem musisz mieć ściągniętą pokrywę tylnego mostu,żeby założyć koło zębate na półoś.Troszeczkę roboty jest.

#3 Share driffer3

driffer3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 21:03

Tylnia OŚ przy MTZ KUrde nie na rękę mi za dużo roboty a problem jest taki że z tego rowka na klina na pół osi wyłupało mi troszeczkę się tego rowka zostało może ze 3 - 4 milimetry to akurat na tej stronie co ciągnie koło a wszytko przez to żę te podkładki owalne popękały i koło było luźne a nikt tego wcześniej nie zauważył;/

#4 Share pronarANTYfan

pronarANTYfan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 21:47

Tylnia OŚ przy MTZ A nie da się przesunąć koła na półosi w takie miejsce,gdzie jest dobry wpust na klin?Zawsze to jakieś rozwiązanie.

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 07:18

Tylnia OŚ przy MTZ Odwróć felgi to piasta wyjdzie w środku w nieuszkodzinym miejscy albo napawaj i strugaj nowy rowek. Nie warto tego rozbierać z tego powodu.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share driffer3

driffer3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 19:29

Tylnia OŚ przy MTZ kirde praktycznie to jest na całej długości klina i niewiem ja niechce tego rozbierać a ojciec mówi że spaw nie bedzie trzymał

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 19:59

Tylnia OŚ przy MTZ Klin trzyma piaste w jednej pozycji a cała siła która powoduje że piasta się nie obraca na osi jest w mocnym ścisku czterema srubami. Jak mocno dokręcisz to miedzy osią a piastą jest taki opór że nie pozwala się obrócić. Klin w życiu by nie utrzymał siły jaka tam występuje. Tylko utrzymuje to w stałym położeniu po popuszczeniu i regulacji żeby ślimak szedł w rowkach. Tyle.
KPK Kumurun Team

#8 Share driffer3

driffer3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 21:18

Tylnia OŚ przy MTZ Seweryn Wielkie dzięki:) spróbóje nadspawać lekko lub nawet troche przyspawac ten klin i dokrecić te śruby na klej do gwintów szkoda mi rozbierać tylnego mostu bo ma dopiero 4 lata a wiadamo że już tak samo nie bedzię

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 06:13

Tylnia OŚ przy MTZ Spawaj rowek na klin tak po 2-3 cm a polem szlifuj, dłutuj i pasuj klin. Jak będzie ok to znowu kawałek i tok do kończ. Przyspawanie klina nic nie pomoże a narobisz sobie kłopotu jak będziesz musiał wymienić uszczelniacz.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share driffer3

driffer3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:37

Tylnia OŚ przy MTZ Miejmy nadzieje że nię będe musiał bo mój Ojciec dzisiaj już zaspawał tego klina pól automatem jak wróciłem z pracy wszystko było ładnie wyszlifowane i zrobione ( no ale musiał bo ciągnik szybko potrzebny jest ;/ dzięki seweryn :)

Dodaj odpowiedź