Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piła spalinowa

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 03 marzec 2014 - 13:00

Piła spalinowa Przecież to jest to samo co te chinole sprzedawane na bazarach tylko ma inne naklejki :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Piła spalinowa Dzisiaj, 02:53
  •  

#42 Share krzysztof34

krzysztof34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 13:20

Piła spalinowa Niestety muszę Cię zmartwić bo to polska firma.Tak oftopujac troszke to zakupiłem kiedyś wkretarko-wiertarkę 2 biegową i jak gwarancja się skończyła z ciekawości rozebrałem bo się zdziwiłem że te 2 lata wysłużyła i jeszcze diała.Środek naprawde ciekawy wszędzie łożyska a nie tulejki jak w większości i przekładnie planetarne też wszystkie stalowe.Właśnie po tej wkrętarce postanowilem dać szanse tej firmie i kupiłem u nich pilarkę.Póki co nie narzekam.Serwis tez pomocny szybko daje odpowiedzi.

Edytowany przez krzysztof34, 03 marzec 2014 - 13:22.

#43 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 16:30

Piła spalinowa Co to masz za model tej piły?

#44 Share krzysztof34

krzysztof34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 21:51

Piła spalinowa taka http://allegro.pl/po...3952339569.html dokładnie w 2011r kupiłem więc 3 lata mam.

#45 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 22:30

Piła spalinowa http://xarchiwum.pl/...1841383561.html
I czym ona różni się od typowego chinola?
Mimo woli mam styczność z dość sporą ilością narzędzi czy to spalinowych, czy to elektrycznych i wiem "z czym to się je"

#46 Share krzysztof34

krzysztof34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 22:49

Piła spalinowa powiem tak. Jak ktoś jest nastawiony na zielone albo niebieskie to nic innego nie bierze pod uwage dalem ci przykład na wkretacer że przyzwoicie w środku.Piła działa i to mnie interesuje,Nie było problemów oczywiście poza wymianą łańcucha i prowadnicy. a chińczyk by dawno wysiadł. Patrząc nawet po twoim zdjęciu to plastiki są źle spasowane i inny rodzaj plastiku użyty.Jak bym miał jakiegoś chinola to z chęcią bym porownal i rozebrał.

#47 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 05 marzec 2014 - 21:04

Piła spalinowa A co myślicie o tym producencie SHINDAIWA?

#48 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 05 marzec 2014 - 21:15

Piła spalinowa witam sorki że odbiegam od tematu ale może ktoś akurat ma zatartą zepsutą lub na części husqvarne szukam gaźnika do 137 husqvarna ale chyba pasował by i większy może akurat komuś nie potrzebny jak coś pisać na pw pozdrawiam wszystkich forumowiczów

#49 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 22:43

Piła spalinowa @janusz20
Są to dobre pilarki tak samo jak SOLO, wszystko zależny od tego jak daleko masz do serwisu, zastanów się jeszcze nad pilarkami makita\dolmar, sam w tamtym roku kupiłem model 111, dokładnie ten http://www.makita.pl...45-598-268.html i jestem bardzo zadowolony, jest to jeszcze stara konstrukcja więc mam nadzieje ze posłuży bardzo długo, posiada ona aluminiowo-magnezowy karter, regulowaną pompkę oleju i gaźnik walbro.
Rozważałem również sthila i husqvarne ale w tej cenie najlepszym wyborem był dolmar.

#50 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 07:48

Piła spalinowa

A co myślicie o tym producencie SHINDAIWA?

jeśli zamierzasz kupić pilarkę tej firmy o danej mocy to najpierw sprawdź na Japońskiej stronie producenta jej dane, importer oszukuje trochę, a nawet dużo bym powiedział

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 08:53

Piła spalinowa Nie wiem jak teraz ale kiedyś w porównaniu ze znaną konkurencją te piły były droższe.
Ale ogólnie to chwalona solidna Japońska marka, z tego co wiem to ludzie są bardzo zadowoleni.
Nie wiem jeszcze jakie są ceny części do tych pił, popatrz na to przed kupnem bo w przypadku naprawy możesz się mocno zdziwić.

#52 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 06 marzec 2014 - 21:48

Piła spalinowa Dzięki za odpowiedzi. Do tej pory używałem sthila ms 280 można powiedzieć że od dziecka bo mamy tę piłe juz 10 lat (poprzednią TAJGE zle wspominam) w tym roku pekł w niej karter aluminiowy w miejscu zbiornika na oleju, serwis wycenił naprawę na 600-700 PLN. i sie zastanawiam czy ją remontować czy może kupić coś ciut mniejszego na jakiś krótki czas.

#53 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 10:10

Piła spalinowa poszukaj używanego kartera, ten stihl to pewnie nie jedną nową przeżyje

#54 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 12:03

Piła spalinowa A jeśli ktoś chciałby kupić używaną piłę w dobrym stanie, to tutaj jest sprzedawca,
http://allegro.pl/li...p?us_id=6049427 slawko_r
jest on bardzo chwalony przez użytkowników forum http://www.pilarz.net.pl/

#55 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 20:34

Piła spalinowa

jeśli zamierzasz kupić pilarkę tej firmy o danej mocy to najpierw sprawdź na Japońskiej stronie producenta jej dane, importer oszukuje trochę, a nawet dużo bym powiedział

Jak dla mnie super piła,miałem już kilka.Kupiona 2007 i dalej chodzi w oryginale,serwis mam blisko ale jeszcze nie korzystałem.Trochę wrażliwa na zapylenie filtra powietrza,wystarczy przemyć jak spadają obroty i moc.Używam jej tylko dla siebie w gospodarstwie, dom ogrzewam wyłącznie drewnem a pozyskuję w lesie i trochę wierzby na łąkach i zaroślach.

#56 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 12:04

Piła spalinowa a mi na forum pilarzy polecili użytkownika na allegro slawko_r ma same pozytywy kupiłem u niego dwie piły stare husnvarny i bardzo jestem zadowolony bo piły są nie do zarypania .Polecam może komuś pomoże w wyborze

#57 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 12 kwiecień 2014 - 18:17

Piła spalinowa Witam. Mam problem z piłą husqvarna 240 e-series. Ostatnio obalałem gruszkę i zauważyłem że sie łańcuch grzeje, okazało sie że ze zbiornika z olejem nie ubywa oleju. ale bo zdjęciu prowadnicy i włączeniu piły pompka oleju działała bo olej leciał. wyszyścilem prowadnice i ciołem dalej,wszystko było dobrze ale po 5 minutach znowu ta sama awaria.czyszczenie pomaga za każdym razem,więc myślę że to wina drzewa. teraz kupiłem nowy łańcuch za 30zł jakiś chinski bo orginałów nie było. i nie mam wogóle smarowania mimo że pompka działa. czy no wina łańcucha? na oko wygloda jakby te ząbki co chodzą w prowadnicy były krótsze od orginałów.

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2014 - 08:52

Piła spalinowa Kanał smarujący w prowadnicy to należy czyścić co dzień lub co tych 8 godzin pracy. Drewno nie powinno robić tu aż takiej różnicy, a przyczyn w braku smarowania szukaj w samej pompce olejowej, mogła się już zużyć.

#59 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:21

Piła spalinowa Dzięki za podpowiedź. Kanał w prowadnicy jest czysty i smarowanie jest jakieś 5 minut. potem kanał sie zapycha takim pyłem i olejem. nie miałem nigdy takiej sytuacji, mimo że kanału nie czyściłem od nowości. piła ma dopiero 9 miesięcy więc raczej pompka olejowa sie nie złużyła,bo jak wspomniałem smaruje. Tylko nie pokoi mnie ten łańcuch który ma jakieś krótsze ząbki i wydaje mi się że to on nie nie pozbywa sie tego pyły na czas i olej nie może się przedostać. co o tym myślisz? czy wymiana łańcucha na orginał pomoże?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:26

Piła spalinowa Jak masz tak młodą piłę to oddaj ją do naprawy gwarancyjnej, Łańcuch nie może być zabity pyłem, bo i jak skoro zawraca na zębatce napędowej pozbywając się w tym czasie trocin, no chyba ze tniesz totalnie zmurszałe drewno