Zaloguj się, aby obserwować  
Stonek

Piła spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Runder    16

Ale nie takie całkiem stare coś z lat powiedzmy 1995-2003 ;) Jak ktoś ma nazwy tj numery seryjne to podajcie albo opinie jak posiadacie :)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

mam dwie piły jedna stihl ms250 po 2 latach pęk wał ;( i za nowy wołają 600 zł dojdą jeszcze łożyska uszczelnienia więc nie wiem co robić myślałem żeby może kupić taką podróbę z tesco czy coś,i mam jeszcze husqvarnę ale nie pamiętam modelu i tam mi pękł pierścień piła z lat 90 i też nie wiem szkoda mi trochę ich wywalać ale każdy serwis mi odradza ich remont a wy co powiecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W jakim stanie ogólnym masz tę husqvarnę, sam pierścień nie jest aż tak drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

no tak to wał bez luzów cylinder też ładny a ile może kosztować tłok z pierścieniami a i czy zmieniać też uszczelniacze na wale ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak sprawdzisz typ swojej piły to poszukaj w necie, masz tam wybór, od oryginału przez używki do zamienników.

To co możesz mieć do wymiany wyjdzie jak ją rozmontujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

ona jest już rozłożona na zamiennikach składać ? bo do tego stihla jak wał patrzyłem zamiennika na alledrogo to do 200 zł z uszczelnieczami i łożyskami można kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Ale nie takie całkiem stare coś z lat powiedzmy 1995-2003 ;) Jak ktoś ma nazwy tj numery seryjne to podajcie albo opinie jak posiadacie :)

ze stihla z roku np 95 jak dobrze pamiętam będą modele 023 , 025 ,natomiast lata gdzieś od 2001-2002, masz odpowiedniki 230, 250 , najnowsze zarazem najsłabsze pewnie gdzieś od 2009 roku modele to odpowiednio 231, 251. dla ciekawości, mam ms230 , z 10lat,spaliła około 300lit benzyny ,robiony był tyko gażnik i tłumik się rozleciał,natomiast znajomy ma starszego 023- z przebiegiem okolo 400litr benzyny i nadal chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Jakie nazwy mają starsze modele pił spalinowych sthil ? Chcialbym poszukać jakiegoś starszego uzywanego modelu proszę wiec o pomoc w tym temacie :)

Kolego nie myślałeś o husqvarnie? Albo czymś tańszym np. Jonsered (serwis husqvarna)? Mam dwie piły tej firmy (trzecia jest w planach) i nie zamieniłbym ich na stihla (ms250-ms170) którymi trochę pracowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

a ja bardzo polecam piły solo niemieckie kupuję tylko używki na allegro za 300 400 zł mam dwie i są nie zdarcia nawet jeśli trafie na złoma to i tak lepsze to niż nowa za 1500 oczywiście mówię o kupnie używanych pił z serii profesjonalnej powyżej 3.5 konia z aluminiowym karterem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

U mnie ta piła solo chodziła jakieś 13 lat ( od nowości ) wycięła i pocięła huhu, ale już sie powoli kończy. Nie ma smarowania łańcucha ponieważ już są luzy na wale. Ale to jest maszynka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

a ja bardzo polecam piły solo niemieckie kupuję tylko używki na allegro za 300 400 zł mam dwie i są nie zdarcia nawet jeśli trafie na złoma to i tak lepsze to niż nowa za 1500 oczywiście mówię o kupnie używanych pił z serii profesjonalnej powyżej 3.5 konia z aluminiowym karterem

Widzę że kolegga też z Tarnowa ;)

Również wszystkim polecam sprzęt Solo maszyny nie do zajechania, szkoda że tak mało popularne u nas w kraju :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

Kolego na allegro jest gość który handluje piłami solo i za grosze można kupić albo części albo poprostu korpusy piły bez prowadnic i łańcuchów , polecam kupiłem dwa razy i byłem zdumiony zaskakująco dobrym stanem tych pił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof34    0

A ja polecam malo znaną firme tryton naprawde dobra pilarka za przyzwoitą cene no i porządny serwis mają.spokojnie 80cm bale tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Przecież to jest to samo co te chinole sprzedawane na bazarach tylko ma inne naklejki :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof34    0

Niestety muszę Cię zmartwić bo to polska firma.Tak oftopujac troszke to zakupiłem kiedyś wkretarko-wiertarkę 2 biegową i jak gwarancja się skończyła z ciekawości rozebrałem bo się zdziwiłem że te 2 lata wysłużyła i jeszcze diała.Środek naprawde ciekawy wszędzie łożyska a nie tulejki jak w większości i przekładnie planetarne też wszystkie stalowe.Właśnie po tej wkrętarce postanowilem dać szanse tej firmie i kupiłem u nich pilarkę.Póki co nie narzekam.Serwis tez pomocny szybko daje odpowiedzi.

Edytowano przez krzysztof34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Co to masz za model tej piły?


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof34    0

powiem tak. Jak ktoś jest nastawiony na zielone albo niebieskie to nic innego nie bierze pod uwage dalem ci przykład na wkretacer że przyzwoicie w środku.Piła działa i to mnie interesuje,Nie było problemów oczywiście poza wymianą łańcucha i prowadnicy. a chińczyk by dawno wysiadł. Patrząc nawet po twoim zdjęciu to plastiki są źle spasowane i inny rodzaj plastiku użyty.Jak bym miał jakiegoś chinola to z chęcią bym porownal i rozebrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam sorki że odbiegam od tematu ale może ktoś akurat ma zatartą zepsutą lub na części husqvarne szukam gaźnika do 137 husqvarna ale chyba pasował by i większy może akurat komuś nie potrzebny jak coś pisać na pw pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

@janusz20

Są to dobre pilarki tak samo jak SOLO, wszystko zależny od tego jak daleko masz do serwisu, zastanów się jeszcze nad pilarkami makita\dolmar, sam w tamtym roku kupiłem model 111, dokładnie ten http://www.makita.pl/prod/spalin_pilarka__lancuchowa_111_38_45-598-268.html i jestem bardzo zadowolony, jest to jeszcze stara konstrukcja więc mam nadzieje ze posłuży bardzo długo, posiada ona aluminiowo-magnezowy karter, regulowaną pompkę oleju i gaźnik walbro.

Rozważałem również sthila i husqvarne ale w tej cenie najlepszym wyborem był dolmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

A co myślicie o tym producencie SHINDAIWA?

jeśli zamierzasz kupić pilarkę tej firmy o danej mocy to najpierw sprawdź na Japońskiej stronie producenta jej dane, importer oszukuje trochę, a nawet dużo bym powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj