Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piła spalinowa

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 15 maj 2013 - 20:54

Piła spalinowa Odświeżę koledzy trochę temat... I niechcę zakładac nowego
Posiadam piłę Stihl 025 kupioną pod koniec lat 90-tych i nadszedł czas na jej mały remont (poleciały uszczelniacze wału, sparciałe gumy gaźnika zaczęła gasnąc, gubić obroty itp) przed jej rozebraniem zmierzyłem jej ciśnienie sprężenia wyszło mi prawie 7,5-8 bar więc nie wiem czy taka wartość jest prawidłowa???? Tłok wygląda średnio wiadomo jakieś tam ślady zużycia ma po tylu latach, ale po wyczyszczeniu z nagaru powinien jeszcze pochodzić, cylinder jak dla mnie ok, pierścienie tak samo podrobione ale też chyba mogą jeszcze chodzić. Więc nie wiem czy przy takim ciśnieniu to zostawić jak jest czy coś robić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Piła spalinowa Dzisiaj, 20:37
  •  

#22 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:06

Piła spalinowa To dwusów, tłok i pierścienie pełnią role pompy zasysającej mieszankę z gaźnika i muszą także sprężyć ją pod tłokiem, między tlokiem a tuleją nie powinno być luzu, ponieważ komory ssania i sprężania będą nieszczelne, jeżeli tłok nie ma luzów w cylindrze to zmień same pierścienie, a 8 bar na takie coś wystarczy, powinno być ok 10 o ile pamiętam, ale 8 to w miarę dobre.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#23 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 15 maj 2013 - 21:40

Piła spalinowa Tłok nie ma luzu w cylindrze tylko ma ślady pracy wiesz zapewne o co chodzi ;)
Pierścienie wymienię bo te stare mają o połowę a nawet mniejszą grubość od nowych, dam nowe łożyska, uszczelniacze, komorę uszczelnię DIRKO. Dostanie nowy łącznik cylinder-gażnik, przewód impulsowy, membrany w gaźniku, nowa prowadnicę, łańcuch i koło napędu i powinno na parę następnych lat wystarczyć :P

#24 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 maj 2013 - 07:35

Piła spalinowa Jak to zrobisz to przeżyje jeszcze wszystkie nowe ms-230 itp :P
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#25 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 24 październik 2013 - 17:00

Piła spalinowa Jakie nazwy mają starsze modele pił spalinowych sthil ? Chcialbym poszukać jakiegoś starszego uzywanego modelu proszę wiec o pomoc w tym temacie :)

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 październik 2013 - 17:23

Piła spalinowa Takie same nazwy, tylko nr jest inna. 031, 034, 036, 040, 041

#27 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 24 październik 2013 - 18:01

Piła spalinowa Ale nie takie całkiem stare coś z lat powiedzmy 1995-2003 ;) Jak ktoś ma nazwy tj numery seryjne to podajcie albo opinie jak posiadacie :)

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#28 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 24 październik 2013 - 18:39

Piła spalinowa mam dwie piły jedna stihl ms250 po 2 latach pęk wał ;( i za nowy wołają 600 zł dojdą jeszcze łożyska uszczelnienia więc nie wiem co robić myślałem żeby może kupić taką podróbę z tesco czy coś,i mam jeszcze husqvarnę ale nie pamiętam modelu i tam mi pękł pierścień piła z lat 90 i też nie wiem szkoda mi trochę ich wywalać ale każdy serwis mi odradza ich remont a wy co powiecie ?

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2013 - 18:49

Piła spalinowa W jakim stanie ogólnym masz tę husqvarnę, sam pierścień nie jest aż tak drogi.

#30 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 24 październik 2013 - 18:57

Piła spalinowa no tak to wał bez luzów cylinder też ładny a ile może kosztować tłok z pierścieniami a i czy zmieniać też uszczelniacze na wale ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2013 - 19:01

Piła spalinowa Jak sprawdzisz typ swojej piły to poszukaj w necie, masz tam wybór, od oryginału przez używki do zamienników.
To co możesz mieć do wymiany wyjdzie jak ją rozmontujesz.

#32 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 24 październik 2013 - 19:03

Piła spalinowa ona jest już rozłożona na zamiennikach składać ? bo do tego stihla jak wał patrzyłem zamiennika na alledrogo to do 200 zł z uszczelnieczami i łożyskami można kupić

#33 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 26 październik 2013 - 19:58

Piła spalinowa

Ale nie takie całkiem stare coś z lat powiedzmy 1995-2003 ;) Jak ktoś ma nazwy tj numery seryjne to podajcie albo opinie jak posiadacie :)

ze stihla z roku np 95 jak dobrze pamiętam będą modele 023 , 025 ,natomiast lata gdzieś od 2001-2002, masz odpowiedniki 230, 250 , najnowsze zarazem najsłabsze pewnie gdzieś od 2009 roku modele to odpowiednio 231, 251. dla ciekawości, mam ms230 , z 10lat,spaliła około 300lit benzyny ,robiony był tyko gażnik i tłumik się rozleciał,natomiast znajomy ma starszego 023- z przebiegiem okolo 400litr benzyny i nadal chodzi.

#34 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 26 październik 2013 - 20:37

Piła spalinowa

Jakie nazwy mają starsze modele pił spalinowych sthil ? Chcialbym poszukać jakiegoś starszego uzywanego modelu proszę wiec o pomoc w tym temacie :)

Kolego nie myślałeś o husqvarnie? Albo czymś tańszym np. Jonsered (serwis husqvarna)? Mam dwie piły tej firmy (trzecia jest w planach) i nie zamieniłbym ich na stihla (ms250-ms170) którymi trochę pracowałem.

#35 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 08:19

Piła spalinowa a ja bardzo polecam piły solo niemieckie kupuję tylko używki na allegro za 300 400 zł mam dwie i są nie zdarcia nawet jeśli trafie na złoma to i tak lepsze to niż nowa za 1500 oczywiście mówię o kupnie używanych pił z serii profesjonalnej powyżej 3.5 konia z aluminiowym karterem

#36 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 21 grudzień 2013 - 08:37

Piła spalinowa U mnie ta piła solo chodziła jakieś 13 lat ( od nowości ) wycięła i pocięła huhu, ale już sie powoli kończy. Nie ma smarowania łańcucha ponieważ już są luzy na wale. Ale to jest maszynka ;)

#37 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 21 grudzień 2013 - 08:59

Piła spalinowa

a ja bardzo polecam piły solo niemieckie kupuję tylko używki na allegro za 300 400 zł mam dwie i są nie zdarcia nawet jeśli trafie na złoma to i tak lepsze to niż nowa za 1500 oczywiście mówię o kupnie używanych pił z serii profesjonalnej powyżej 3.5 konia z aluminiowym karterem

Widzę że kolegga też z Tarnowa ;)
Również wszystkim polecam sprzęt Solo maszyny nie do zajechania, szkoda że tak mało popularne u nas w kraju :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#38 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 18:19

Piła spalinowa Kolego na allegro jest gość który handluje piłami solo i za grosze można kupić albo części albo poprostu korpusy piły bez prowadnic i łańcuchów , polecam kupiłem dwa razy i byłem zdumiony zaskakująco dobrym stanem tych pił .

#39 Share vitek123

vitek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 luty 2014 - 17:34

Piła spalinowa Jeśli piszemy o tym samym gościu to też go mogę polecić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krzysztof34

krzysztof34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 12:47

Piła spalinowa A ja polecam malo znaną firme tryton naprawde dobra pilarka za przyzwoitą cene no i porządny serwis mają.spokojnie 80cm bale tnie.