Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 14 październik 2007 - 09:47

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny Według przepisów unijnych jeżeli właściciel bieże dopłaty obszarowe to musi utrzymać ziemię w tak zwanym "czarnym ugorze". Jeżeli tego nie robi to agencja może zabrać całą dotację obszarową a ten kawałek wyłączyć wogóle z dopłat. Jeżeli sąsiad będzie sie stawiał a agencja nie reaguje to trzeba wyżej i do skutku> Inaczej na polu będzieśz miał zawsze perz i inne zielsko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny Dzisiaj, 07:21
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 październik 2007 - 10:11

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny nie musi to być ugór czarny. Może być zielony. Ważne żeby były wykonywane zabiegi likwidujące chwasty.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 18:33

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny A w przypadku jak ,właściciel ugoru nie bierze dopłat ,taki odłóg to tylko środowisko do namnarzania gryzoni,nasion chwastów wieloletnich i innych szkodników,wiem że kiedyś za komuny to były kary za nie utrzymywanie w kulturze rolnej bo dziadek mi mówił,a teraz ?

#24 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2008 - 18:14

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny Mam podobny problem. Ale jest gorszy problem: nie wiadomo kto jest właścicielem tej działki. W dokumentach pisze że prawowitą właścicielka jest pewna pani,która nie żyje już od dobrych 30 lat, zmarła jej córka, pozostał konkubent. I cała rodzinka kłóci się o 0,8 ha piachu i gruzu. A jak ostatnio na tej działce zdechła sarna to oczywiscie kto musiał to sprzatnąc: oczywiscie ja. I co z tym zrobic...

#25 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 18:20

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny Spytajcie się w gminie powinni wam powiedzieć, mój ojciec też sie wkurzył bo miał podobną sprawę i wzięliśmy to w dzierżawę i teraz jest dobrze.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#26 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2008 - 18:37

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny Jeden gościu dzierżawi to. Myślałem że gmina to przejmie wzamian za podatek rolny ale okazało sie że opłaca to jeden z wnuków tej właścicielki. Ostatnio gmina poszła na reke i zorganizowała spotkanie z tymi którym najbardziej przysługuje ta działka. Oczywiscie nikt sie nie zjawił.... Poczekam jeszcze z 10 lat i chyba sam sobie wezme ta działke.

#27 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 04 maj 2008 - 21:41

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny u mnie jest bardzo ciekawie mam jedno pole to dookolo jest optoczone ugorami ale ja sie ciesze kupuje silniejszy ciagniczek na jesien i dzierzawa 200zl za 1ha a przyznam sie pola u mnie w brod stoi utlogiem u mnie jest przekonanie ze z gospodarki mozna sie garba dorobic i sie ludzie smieja ze inwestuje w szprzet zobaczymy za jakies 3 lata :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#28 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 03 czerwiec 2008 - 12:40

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny Ugór za miedzą to nie tylko problem ze względu na chwasty, pamiętajcie, gdzie najbardziej lubi "siedziec" skrzypionka.......właśnie w takiej zielonce i perzu a jak już zboże za miedzą jest akurat to wychodzi sie pożywic :angry: a ja potem musze pryskac bo aż czarno na liściach od tego świństwa.

Mówię o tym, bo już od 2 lat przerabiam ten temat!
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#29 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 sierpień 2008 - 21:35

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny koło mojego pola też był nieużytek chyba z 10 lat nikt nic tam nie robił ale wziołem go w dzierżawe i problem się skończył

#30 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 07:38

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny ja mam kilku sasiadow z takimi ugorami i w zeszlym roku jak pszeniza mi wyszla to tyle myszy z tych pol wyszlo ze masakra mosialem w tych chaszczach 20metrow chodzic i truc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 08:55

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny Z tymi nieużytkami jest coraz ciężej nawet pola przy lasach u nas kiedyś wszystko było poobrabiane a teraz leży ugorem albo sadzą las a od tego wszystkiego pole dziczeje a żebyś chciał kupić jego pole to woli żeby leżało ugorem niż ty z niego korzystał

#32 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 październik 2008 - 09:59

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny u mnie tez pelno nieuzytków, ostatnio wziołem 2 ha to sie nawet nie pytałem tyulko talerzówa i do przodu :P

#33 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 26 październik 2008 - 10:13

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny To ja mam 1,5ha to też był nieurzytek tylko że to są tereny sprzedane na działki pod zabudowe.Lerzało więc popytałem i znalazłem właściciela i kazał obrabiać bynajmiej chwasty nie rosną, tylko że to ostatni rok bo gość zamieża się budować!

#34 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 26 październik 2008 - 10:21

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny to podpal to i po kłopocie!
AF - to Jest To:)

#35 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 26 październik 2008 - 11:33

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny U nas nie ma nieużytków:) w mojej okolicy to może 2ha lezą odłogiem. A jeśli chodzi o kłopotliwych sąsiadów to miałem taki przypadek :) sąsiad zza miedzy miał chwasty na 1,5m i zaczekało się wszystko już wysiewać u mnie na polu :| więc dostał zje*y i wszystko ładnie uprawił :P
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#36 Share farmer102

farmer102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 21:57

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny Te nieużytki muszą być koszone. Znam przypadek, że koleś posadził las i musiał w nim trawę kosić bo była siedliskiem ślimaków(u mnie są plagą).

#37 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 31 styczeń 2009 - 07:22

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny Tez mam taki problem z dwoma sasiadami dookoloa mojej jednej dzialki maja swoje pola i od paru lat zaczynala sie brac brzoza na tych ugorach az do tego roku brzuski porosly z 5-7 metrow i grube jak szklanki, to ja jesienia do turka do ciapolota zaczepielem lyzke ustawilem pod leciutkim katem do gory, nabralem ziemi i rura po brzuskach, wiecie jaki sajgon sie dzial ;) wszystko poscinalem lyzka az sie zdziwilem, A z perzem to terz walke przez nich tocze ale zawsze jak pyle to metr za miedze i jest OK.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#38 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 07:33

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny

u mnie jest bardzo ciekawie mam jedno pole to dookolo jest optoczone ugorami ale ja sie ciesze kupuje silniejszy ciagniczek na jesien i dzierzawa 200zl za 1ha a przyznam sie pola u mnie w brod stoi utlogiem u mnie jest przekonanie ze z gospodarki mozna sie garba dorobic i sie ludzie smieja ze inwestuje w szprzet zobaczymy za jakies 3 lata :)

To tak jak u nas, tylko z tym jeszcze że u nas "nikt się nie dorobi moim kopsztem" i niech leży odłogiem niech chwasty się sieją lasu taki nasadzi z rzadka a komuś nie wydzierżawi ;) , ani na dopłaty sam nie wystawi ani komuś nie da (bo dopłaty to trzeba będzie oddawać :) ) a tak wogóle to ktoś może sobie od tak na sąsiedniej działce lasu nasadzić?

ps. jak wyjaśnić własność niejasnych działek obrabiam taką od 20 lat i w gminie udają wariata, włąscicielka dawno nie żyje niewiadomo czy ktoś to przejoł czy nie, czy mogę jakieś pismo z prośbą o wyjąsnienie do wójta złożyć czy jak?
Czy to że uprawiam to do 20 lat (ale podatku za to nie płace) przysługuje mi jakieś prawo pierwokupu?

#39 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 08:09

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny Macie z jednej strony dobrze bo możecie sie rozwijać u nas nie ma takiego czegoś jak ugory, ziemia jest droga bo gospodarzy jest dużo i walczą o każdy kawałek. A problem chwastów występuje u ekologów którym płacą za to żeby mieć więcej ostu niż zboża miec pole obok takiego to masakra.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 08:30

Kłopotliwy sąsiad-nieużytek rolny u nas gość uprawiał sobie ddziałke ok 1ha i wszystko było wporzadku, az pewnego dnia nie przyszedł mu na pole "biznesmen" w garniturze (ponoć to był 1 z3 właścicieli tego kawałka :) ) i zarzadał za dzierżawe tego pola 1100 zł ;) i od tamtej pory działka ta sąsiadująca z moim polem leży ugorem... lebiody maja wysokość >1,5m a o perzu juz nie wspomne :)
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.