Skocz do zawartości

Zdjęcie

belarus 820 turbina

52 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:30

belarus 820 turbina Witam
Trafiłem na aledrogo na gotowy zestaw montażowy turbiny: aukcja
Ciekawi mnie, czy pozostałe części silnika wytrzymają? Są takie same jak w wersji turbo? Pewnie należy zwiększyć dawkę paliwa na pompie wtryskowej?
W aukcji jest mowa o przyroście mocy na poziomie 25 KM, realnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
belarus 820 turbina Dzisiaj, 13:11
  •  

#2 Share pawelzaza

pawelzaza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn - głównie ciągników i kombajnów

Napisany 28 sierpień 2011 - 21:15

belarus 820 turbina Nie radziłbym. Turbina w krótkim czasie może zjeść ci silnik w krótkim czasie jeśli jest on nie przystosowany. Jeśli się jednak zdecydujesz to należy wyregulować pompę pod tym kątem. Co do przyrostu mocy to liczyłbym na ok 95KM ale wyraźnie wzrośnie również moment obrotowy. Mimo wszystko moim zdaniem nie warto robić takiej przeróbki.

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 28 sierpień 2011 - 21:31

belarus 820 turbina Silnik teoretycznie niczym sie nie różni, znajomy do MTZta założył trzy lata temu turbo, zostawił 2200 obr i nic sie z nim jak na razie nie stało, a pracuje jako ciągnik główny na czterdziestu ośmiu hektarach.
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#4 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 28 sierpień 2011 - 21:44

belarus 820 turbina Silnik w wersji turbo i normalnej to jedno i to samo .Przy montażu należy pamiętać o zwiększeniu dawki paliwa a także luzu zaworowego na zaworach wydechowych i dodaniu chłodnicy oleju .Jeśli jest to taka sprężarka jak w 1025 to 25 KM jest możliwe . :)

Edytowany przez SZYMANOX, 28 sierpień 2011 - 22:56.

Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#5 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 28 sierpień 2011 - 21:57

belarus 820 turbina 952 podkręć z 1800 do 2200 to zobaczysz wtedy co sie z nim będzie działo xP
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#6 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 28 sierpień 2011 - 22:15

belarus 820 turbina Podkręcę jak sobie ochraniacze słuchu kupię :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#7 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 22:42

belarus 820 turbina nie zapominajcie że doładowane silniki MMZ miały tłoki pokrywane jeszcze czymś (zapomniałem czym) także jest różnica i czasami zwykłe mogą nie wytrzymać :blink:
Mój Wladimirec podbija świat

#8 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 28 sierpień 2011 - 22:52

belarus 820 turbina Powinny być inne tłoki i końcówki wtryskiwaczy, poza tym w silnikach z turbiną tłoki są dodatkowo chłodzone olejem przy pomocy dodatkowych kanałów.
antyfan AF

#9 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 22:56

belarus 820 turbina Pozatym pompa wtryskowa wyposażona jest w korektor ciśnieniowy

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 06:01

belarus 820 turbina W tłokach do turbo jeśli się nie myle pierwszy pierścień jest osadzony w metalowej wtopce. Patrząc na katalog części to kupa podzespołów różni się numerem katalogowym ale czy są między nimi różnice to nie mam pojęcia. Tyrbiny są w wersji TKR-6 i TKR-7. Ta druga ponoć mocniej ciśnie. Na YT kupa filmów jak zakładają do mtz-ta turbiny. Wiekszość to węgry i z tego co widać to silniki chodzą. Więc może nia ma aż tak znaczących różnic.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 07:12

belarus 820 turbina tylko mtz z turbo mają:

- większą chłodnicę
- chłodnicę oleju i wymiennik ciepła przy filtrze oleju
- silnik wykonany z mocniejszych materiałów
- + żeby była ta moc +20KM to musi być też dawka paliwa zwiększona, tak jest w MTZ Belarusie 1025 którego jestem posiadaczem, silnik prawie ten sam co w 820, ale dawka paliwa większa, obroty też i silnik lepiej wykonany

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#12 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 29 sierpień 2011 - 08:08

belarus 820 turbina Znajomy do mtz 82 dołożył turbo z tego większego, dorobił chłodzenie - chodzi już 5rok, i nic sie nie psuje. miły gwizd podczas pracy jest :D
Moc nie do porównania, minimum 20km wiecej. Dodany obrazek

#13 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 17:14

belarus 820 turbina i co wam z tych 20 km więcej jak i tak to samo będziecie ciągnąć 1025 jak i 820

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#14 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 17:35

belarus 820 turbina Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie piotrze:)

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 sierpień 2011 - 18:37

belarus 820 turbina

i co wam z tych 20 km więcej jak i tak to samo będziecie ciągnąć 1025 jak i 820

no cóż - wiele nie da ale czasami potrzeba te 10-15KM aby nie redukować pod górkę z przyczepami, czasem się przyda jak się wpadnie na ciężki ił którego jest może z 10-15 metrów i trzeba by redukowac a tak uda sie przeciągnąć brony czy agregat nie naciskając sprzęgła.
Sam stałem przed wyborem 820 czy 952, wybrałem 952 m. in ze względu na większą moc której zawsze lepiej mieć więcej niż mniej.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 29 sierpień 2011 - 19:50

belarus 820 turbina Odpowiednio eksploatowany 820 daje radę z pługiem 4x43(obrotowym)na ciężkich glebach IIkl.A ile koni ma Ursus 904 bo miał co robić z pługiem 4x40(zagonowym)na podobnej glebie.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#17 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 20:57

belarus 820 turbina Jestem ciekaw jak mój z 4x40 pójdzie zagonie. Silnik nie wydaje się byc wyje*** Bo nie kopci na czarno niby, zobaczymy. Piotr jakim biegiem orzesz ?
Mój Wladimirec podbija świat

#18 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 29 sierpień 2011 - 21:18

belarus 820 turbina widze kontrowersyjny temat
ja mowie ze silnik do turbo musi byc delikatnie odprezony wieksza komora spalania ale to mozna uzyskac poprzez grubsza uszczelke pod glowice (tak jest fabrycznie ) wymagana jest chlodnica oleju
chlodzenie denek tloka jak rowniez i tloki powinny byc inne (pierscienie na tlokach rowniez pierwszy chyba nawet zatopiony jak to juz ktos wczesniej pisal)
korbowody i wal jako tako powinny wytrzymac chociarz jak by byly wzmocnione te zeczy to by bylo kapitalnie juz
i oczywiscie inne wtryski dawka paliwa ale to juz wiadomo inaczej bez tych zabiegow nie uzyskamy za wiele mocy mocy a silnik bedzie sie niszczyl i bobrze by jeszcze bylo jak by taki uklad posiadal intercooler
takie jest moje zdanie

Edytowany przez Uziu92, 29 sierpień 2011 - 21:21.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#19 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 21:48

belarus 820 turbina mam mtz 952 on ma dokładnie 1900 obrotów na max i niby 90 km co by było jak bym zwiększył obroty na 2200 jak mają wszytkie modele mtz? miało by to jakiś wpływ na silnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 29 sierpień 2011 - 21:58

belarus 820 turbina turbina mogla by wytworzyc za duze cisnienie jezeli nie posiada zaworu upustowego co by za dobre dla silnika napewno nie bylo

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Dodaj odpowiedź