Skocz do zawartości

Zdjęcie

grzeje się podpora

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 28 sierpień 2011 - 18:52

grzeje się podpora witam w zimę zakładałem napęd do mojego mtz oś kupiłem używaną a całą resztę nowa podporę wały przystawkę grzeje mi się bardzo ta podpora co może być przyczyną olej jest ostatnio pojechałem orać i na ciężkiej glebie przestał ciągnąć mi napęd kręcił się tylko wał przed podporą od skrzyni biegów ten 1 przyjechałem do domu postanowiłem dokręcić tą śrubę w podporze i od tej pory się bardzo grzeje i coś w niej wyje na 9 szosowej .

dodam że przed żniwami remontowałem przód wymieniałem uszczelniacze i półośki poziome jedna była urwana a druga była dobra tylko miała zęby trochę zjechane i kupiłem 2 nowe długo się na jednej nie najeździłem bo pojechałem orać to 3 żeby wyrwało i aż jeden wyszedł tym dekielkiem na 6 śrub i z powrotem założyłem tą starą i jedna jest nowa a druga stara pomóżcie co może być przyczyna rwania półosiek i grzania się podpory

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grzeje się podpora Dzisiaj, 19:05
  •  

#2 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 28 sierpień 2011 - 19:39

grzeje się podpora a jakie masz rozmiary kół? może nie zgrywają się obroty ta przystawka zwykle jest dosyć ciepła a tym bardziej podczas pracy na przednim napędzie tam są relatywnie duże obroty a rwanie półośki to inna bajka pewnie przy montażu źle wyregulowałeś luz między półośkami napisz coś więcej może się coś wymyśli

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 sierpień 2011 - 19:58

grzeje się podpora

...i od tej pory się bardzo grzeje i coś w niej wyje na 9 szosowej .....

9 szosowa to jaką prędkość ma ciągnik?
A i przy jakiej prędkości nie wolno używac przedniego napędu?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:06

grzeje się podpora no te 40 to będzie bynajmniej u mnie B)
Mój Wladimirec podbija świat

#5 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:11

grzeje się podpora No to przy takiej prędkości na przednim napędzie to prawie pewne że będzie półosie rwało

#6 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:48

grzeje się podpora

a jakie masz rozmiary kół? może nie zgrywają się obroty ta przystawka zwykle jest dosyć ciepła a tym bardziej podczas pracy na przednim napędzie tam są relatywnie duże obroty a rwanie półośki to inna bajka pewnie przy montażu źle wyregulowałeś luz między półośkami napisz coś więcej może się coś wymyśli

opony mam 11,2 x 20 wyje na 9 szosowej ale w podporze przy wyłączonym napędzie dodoam że ta podpora grzeje się po początku a co do tych półosi to gość w sklepie powiedział mi że trzeba wymienic obie poziomą i pionową a ja jak wymieniałem po tylko te poziome bo pionowe są jak nowe tylko mają inne zęby takie bardziej półokrągłe a te stare miały trapezowe

#7 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:51

grzeje się podpora Też zakładałem przód i też bardzo mocno grzała się ta podpora (nówka sztuka,czerwona ) , wystarczyło przejechać się po asfalcie 2km i nie dało się jej dotknąć (oczywiście bez włączonego napędu) Podpora na stół i okazało się że badziewie było fabrycznie za ciasno spasowane i łożyska nie miały "luzu" wystarczyło dorobić parę podkładek z tektury by grzanie zniknęło.

#8 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 20:47

grzeje się podpora

Też zakładałem przód i też bardzo mocno grzała się ta podpora (nówka sztuka,czerwona ) , wystarczyło przejechać się po asfalcie 2km i nie dało się jej dotknąć (oczywiście bez włączonego napędu) Podpora na stół i okazało się że badziewie było fabrycznie za ciasno spasowane i łożyska nie miały "luzu" wystarczyło dorobić parę podkładek z tektury by grzanie zniknęło.

Ja dzisiaj rozebrałem ją i łożysko to duże rusza się w obudowie złożyłem i raz ciągnie napęd a raz nie tarczek było tam 10 śrubę co się dociska tarcze skręciłem mocno i jak na piasku napęd ciągnie a w rędzinie już nie bo ma ciężko i wał ten 1 (od skrzyni biegów) się kręci a ten od (przodka )już nie.

A te podkładki to gdzie dorabiałeś

Edytowany przez 18mateo18, 29 sierpień 2011 - 20:48.

#9 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 21:42

grzeje się podpora Jak rozbierzesz obudowę to łożysko musi się ruszać bo ta obudowa nie dociska. Jak jest poskręcana to dasz radę ośką pokręcić ręką? U mnie się nie dało (no prawie) podkładki dałem pod obudowę tak żeby się lekko kręciło. A i u mnie było więcej tarczek po 10 cienkich i po 4 grube nakrętkę dokręciłem momentem 70Nm i nie ma mowy o jakimkolwiek poślizgu.

#10 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:35

grzeje się podpora

Jak rozbierzesz obudowę to łożysko musi się ruszać bo ta obudowa nie dociska. Jak jest poskręcana to dasz radę ośką pokręcić ręką? U mnie się nie dało (no prawie) podkładki dałem pod obudowę tak żeby się lekko kręciło. A i u mnie było więcej tarczek po 10 cienkich i po 4 grube nakrętkę dokręciłem momentem 70Nm i nie ma mowy o jakimkolwiek poślizgu.

lekko się kręciła ręką i od strony tej śruby były 2 podkładki komplet tarczek 10 1 podkładka i tam w środku były jakieś jeszcze ale ich nie wyciągałem 4

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:26

grzeje się podpora te 10 to na zmianę idą jedna na wałek druga w tuleję (ząbki) a 4 grube to po prostu sprężyny ;)
Co do grzania lekko ciepłe może być a olej tam jest :huh: I się nie dziw że przed tą podporą wałek sie kręci a za nie bo w niej są te tarczki-rodzaj sprzęgła i przy przeciążeniu rozłączą napęd by wałek sie nie ukręcił np (no chyba że wadliwy był)
Inna przyczyna to 4x4 włączaj tylko jak trzeba czyli w polu na drodze wyłączaj no chyba że śnieg leży
A rozmiar opon to sie podaje wszystkich przy 11,2-20 powinny być 15,5-38

#12 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:43

grzeje się podpora

te 10 to na zmianę idą jedna na wałek druga w tuleję (ząbki) a 4 grube to po prostu sprężyny ;)
Co do grzania lekko ciepłe może być a olej tam jest :huh: I się nie dziw że przed tą podporą wałek sie kręci a za nie bo w niej są te tarczki-rodzaj sprzęgła i przy przeciążeniu rozłączą napęd by wałek sie nie ukręcił np (no chyba że wadliwy był)
Inna przyczyna to 4x4 włączaj tylko jak trzeba czyli w polu na drodze wyłączaj no chyba że śnieg leży
A rozmiar opon to sie podaje wszystkich przy 11,2-20 powinny być 15,5-38

tylko ona nie jest lekko ciepła tylko po przejechaniu 1 km nie da się jej dotknąć (przy wyłączonym napędzie)

#13 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 22:20

grzeje się podpora Unieś przednią oś do góry i pokręć ręką wałem od przedniego napędu ma się lekko kręcić. Tak samo jak zakręcisz przednim kołem lekko się kręci. A co do tarczek to sprężyny swoją drogą, a grube traczki w mojej podporze występują.

#14 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 20:20

grzeje się podpora

Unieś przednią oś do góry i pokręć ręką wałem od przedniego napędu ma się lekko kręcić. Tak samo jak zakręcisz przednim kołem lekko się kręci. A co do tarczek to sprężyny swoją drogą, a grube traczki w mojej podporze występują.

lekko się kręci

#15 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 21:15

grzeje się podpora Hm, lekko się kręci i się grzeje, musiałbym sam tym pokręcić. Zrób jeszcze taki myk, dla pewności odkręć pierwszy wał ten od przystawki do skrzyni i przejedź się zobaczymy czy się będzie podpora grzała. Jak tak to musi coś być w niej źle poskładane.
W załączniku rysunek podpory.
http://www.fotoszok....000959.jpg.html

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 07:32

grzeje się podpora U mnie podpora też się grzeje. Łozyska maqją luz, olej nalany i się grzeje. To raczej dla tego że każdy wał idzie pod innym kątem względem podpory i w czasie jazdy nawet bez napędu obracająca się część napiera na jedną strone. Jak jest jakiś nacisk to i grzać się troche musi. Do tego jeszcze bardzo mała ilość oleju jaka tam wchodzi i taki efekt.
KPK Kumurun Team

#17 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 20:17

grzeje się podpora

Hm, lekko się kręci i się grzeje, musiałbym sam tym pokręcić. Zrób jeszcze taki myk, dla pewności odkręć pierwszy wał ten od przystawki do skrzyni i przejedź się zobaczymy czy się będzie podpora grzała. Jak tak to musi coś być w niej źle poskładane.
W załączniku rysunek podpory.
http://www.fotoszok....000959.jpg.html

narazię nie mam podpory w domu bo ją zareklamowałem bo się nawet pół roku nie nachodziła jak ją dostane to sprawdzę . Mam do ciebie hemi pytanko gdzie mógłbym dostać taką książkę do mtz z tej co brałeś rys podpory

#18 Share dominik82

dominik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 17:22

grzeje się podpora

koledzy ja mam natomiast problem taki z podpora ze po wymianie lozysk na nowe dalej jest luz nie na lozyskach tylko tak jakby na tych walkach w srodku z tarczkami.Co mo\ze byc przyczyna?

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 18:05

grzeje się podpora

Na wałkach jest luz na pewno. U mnie do 5 lat na goni na łożyskach i wałkach. Nabiłem smaru i sprawę olałem. Chodzi jak złoto.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dominik82

dominik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 18:18

grzeje się podpora

wiesz wymienilem krzyzaki i cieszylem sie ze zero luzu a tu ta podpora.chyba zrobie tak jak Ty.puki nie bedzie larmowal zostawie to.kurcze gdyby wymiana walka ze srodka razem z tarczkami pomogla zaras bym to zrobil.

Dodaj odpowiedź