Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwne drgania w 8011

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Slawek89

Slawek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 18:26

Dziwne drgania w 8011 Witam

Kupiłem niedawno zetora 8011 z 74 roku i niepokoją mnie dziwne drgania, w kabinie wyczuwalne są na pedałach od hamulców i od gazu do tego stopnia że musiałem wymontować zapadkę łączącą oba hamulce, gdyż strasznie ,,brzęczała". Podobnie jest z innymi elementami ciągnika, można wręcz wyczuć że nawet są przenoszone na podczepione maszyny. Dodam że zamontowany jest stary silnik (chyba bez mechanizmu wyrównoważającego).

Czym mogą być spowodowane te drgania? posypało się koło zamachowe? czy jakiś inny element?

Drugie pytanie jest związane z ciśnieniem oleju.
Na zimnym silniku jest 6 atm na wysokich obrotach i 2 atm na niskich, natomiast po rozgrzaniu jest różnie nieraz ma 5 atm a nieraz 3 na wysokich obrotach. Czym to może być spowodowane? pada pompa olejowa? czy coś dzieje się z wałem, dodam że poprzednik wymieniał wał, gdyż stary mu pękł. Silnik chodzi równo dobrze pali i nie bierze oleju>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwne drgania w 8011 Dzisiaj, 03:14
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 sierpień 2011 - 18:41

Dziwne drgania w 8011 co do ciśnienia - mi po kapitalce turbas trzyma na zimnym 5atm (czy wolne obroty czy pełne bez znaczenia), po rozgrzaniu mam 4atm przy nawet lekkim naciśnięciu pedału gazu a na wolnych obrotach (800-850) jest na 3 atm.
Po dotarciu będę wymieniał zawór przy pompie oleju silnikowego bo myślę że to jest winowajcą.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share Slawek89

Slawek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 12:35

Dziwne drgania w 8011 Jak by zawór u mnie był zepsuty, to raczej chyba by nie trzymał na obrotach 6 atm tylko jak u Ciebie dużo mniej. Teraz bede robił tylni most w c-330 to się spytam odrazu mechaników co to może być.

A co do tych drgań, to ktoś miał podobnie z forumowiczów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 wrzesień 2011 - 22:55

Dziwne drgania w 8011 mam zetora 8011 z 1970 roku silnik ma dobre smarowanie i tez drga tak że popękały mocowania chłodnicy te blaszki po bokach i pedał hamulca tak jak u ciebie nic z tym nie będę robił bo jak na te lata to już chyba musi coś drgać silnik orginał ma przepracowane 11 tyś motogodzin silnik po 2 kapitalnym remoncie i chula do dzisiaj na 50 ha jako najmocniejszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Slawek89

Slawek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 14:16

Dziwne drgania w 8011 ja mam podobnie jak napisałeś. te kratki co oslaniają chłodnice też strasznie dostają po d*pie od tych drgań. póki co dokręcilem je żeby nie brzęczały. Ale jeśli ciągnik chodzi dobrze to nie ma póki co szukać dziury w całym, tym bardziej ze mam jedynie 9 ha pola i zbytnio zetor nie będzie się przemęczał na takim areale.