Skocz do zawartości

Zdjęcie

Katalog części zamiennych

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PITERd

PITERd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 28 sierpień 2011 - 17:38

Katalog części zamiennych Planujemy zbudować elektroniczny katalog części zamiennych do maszyn oraz ciągników rolniczych.
Mam w planach zbudowanie ogromnej bazy części, nr katalogowych, zdjęć, rysunków technicznych.
W programie bedzie możliwość szukania czesci po modelu ciagnika, maszyny, lub po nr katalogowym.
Na chwilę obecną są plany budowy takiego oprogramowiania, jak pozyskamy odpowiednie fundusze to ruszamy z tym projektem.
Katalog docelowo będzie miał dwie wersje, jedna dla sprzedawców druga dla użytkownika prywatnego.

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje co do funkcjonalności takiego katalogu proszę o podpowiedzi.
Może znacie juz podobne katalogi działające w internecie, to proszę o podanie do nich adresów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Katalog części zamiennych Dzisiaj, 03:32
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 17:48

Katalog części zamiennych Taki katalog ma każdy autoryzowany sklep.
A tak wogóle taka baza była by nie zgodna z prawem,bez zgody właściciela danej marki.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share PITERd

PITERd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:06

Katalog części zamiennych wlasnie o to chodzi ze sklepy rolnicze nie posiadaja takiej bazy katalogow.
Chyba ze są to salony sprzedazy danej marki, to maja katalog ze swoją marka i koniec
Nie znalazłem za to katalogu ktory by obejmował wszystkie marki, modele ciagników jak i maszyn.
I dlaczego miało by to być niezgodne z prawem, katalogowanie części na podstawie własnych opracowań? I wrzucenie go "do jednego worka".
Takie katalogi z czesciami zamiennymi do samochodów już dawno instnieja i pomagaja w sprzedaży czy wyszukaniu czesci, a dla rolnictwa nie ma czegoś takiego.

#4 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:58

Katalog części zamiennych Chyba już istnieje coś takiego i nazywa się "PartsManager PRO"
Uniwersalny program do obsługi katalogów w formie cyfrowej.

#5 Share PITERd

PITERd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 12:29

Katalog części zamiennych TO jest dobry program, ale typowego katalogu rolniczego w naszm kraju nie znajdziemy.
Rowniez w skali europy takiego katalogu czesci rolniczych nie ma, lub jest tylko na pare wybranych modeli.
Program programem, ale jeszcze musimy stworzyć cała baze do niego i pod ten program podpisac. To bedzie najwiekszym wyzwaniem.

#6 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 13:11

Katalog części zamiennych Z tego co sie orientuje to katalogi online ma case i new holland. Korbanki też maja do kilku maszyn katalogi. Ogólnie dziwi mnie to że ciężko jest dostać katalogi z częściami itd. W końcu to nie instrukcja itd tylko narzędzie które pomaga w naprawach. I moim zdaniem każda szanująca sę marka powinna mieć takie katalogi online.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#7 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 13:42

Katalog części zamiennych AMAZONE też ma katalog w internecie: http://et2.amazone.d...&langid_daten=0

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 15:24

Katalog części zamiennych Kverneland też ma ;)

Tylko to jest to, że brakuje tego wszystkiego w jednym miejscu ;)

#9 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 15:50

Katalog części zamiennych Całe AGCO (Fendt, MF, Valtra i inne) ma katalogi w necie, trzeba tylko ładnie poprosić o login i hasło :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share pompeliusz

pompeliusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:13

Katalog części zamiennych Do MF jest epsilon ma wszystkie sprzęty tej marki .Tylko strasznie długo się instaluje .Wziołem go z: http://www.agrofoto....assey-ferguson/ U mnie działa. Może ma ktoś namiary na katalog JD 550.

#11 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:21

Katalog części zamiennych Też szukam katalogu do jd550!!!!!

#12 Share jumpers

jumpers

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 14:39

Katalog części zamiennych http://jdpc.deere.co...PageServlet_Alt
W okienku wpisuje się model maszyny

#13 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 15:41

Katalog części zamiennych Na alegro kupiłem za 60zł katalog w wersji elektronicznej do Lamborghini także takie rzeczy są do nabycia do każdej marki, ale jest tyle marek że ciężko by było to złozyć do jednej kupy.

#14 Share pilot391

pilot391

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 październik 2011 - 11:12

Katalog części zamiennych Witam. Mam zbiór katalogów do różnych maszyn rolniczych, ciągników, kombajnów itp. Do pobrania tutaj

#15 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:09

Katalog części zamiennych

Do MF jest epsilon ma wszystkie sprzęty tej marki .Tylko strasznie długo się instaluje .Wziołem go z: http://www.agrofoto....assey-ferguson/ U mnie działa. Może ma ktoś namiary na katalog JD 550.

Edytowany przez ziomal89, 21 grudzień 2011 - 22:40.

#16 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 02:34

Katalog części zamiennych A czy sa jakieś katalogi części do fendta? Konkretnie z seri 300 farmer a jeszcze dokładniej to fendt 308lsa.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#17 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 16:18

Katalog części zamiennych Tak najechaliście na kolegę a dla mnie to niezły pomysł, ale .... tylko w formie w jakiej ja to widzę. czyli szukam części zamiennej do danej maszyny po orginalnym nr katalogowym lub szukam w bazie po obrazku (bo kolega przecież taką opcję uwzględnia) i wyskakują mi prócz orginalnej części zamienniki. Na przykład:

Szukam lemiesza do pługa kverneland wpisuję nr katalogowy część po wybraniu producenta (by nie wyszły chocki klocki) lub program powinien pokazać ze dany nr wystepuje u takiego producenta i u takiego i wybieramy, albo dochodzimy po obrazkach i finalnie wyskakuje

- Kverneland org. nr kat. .....
- Molbro nr zam......
- Bellota nr zam......
-.................

Ewentualne ceny, bo nie wiem czy program miałby być dla jakiegoś molocha typu Grene czy co? Jesli tak, to i tak ułatwiłoby to zakupy w Grene nr w sklepie internetowym tej firmy.
Ale pozbierać to wszystko do kupy wow

Ogólnie wlaśnie Kverneland chyba na mnajbardziej przejrzystą bazę włącznie z aktywnymi odnośnikami na obrazkach

Edytowany przez darolee, 28 styczeń 2012 - 16:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share pompeliusz

pompeliusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:39

Katalog części zamiennych Mam katalog do jd 550 http://chomikuj.pl/p...,1272112122.pdf zrobiony z http://jdpc.deere.co...no=20&page_no=2 i przetłumaczony przez gogle.

Dodaj odpowiedź