Skocz do zawartości

Zdjęcie

FENDT Vario 409 pomocy

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 12:40

FENDT Vario 409 pomocy Niestety ale nie ma tematu na temat tego modelu . Jakie sa wasze opinie
Interesuje mnie zakup tego ciągnika http://otomoto.pl/fe...rio-A84217.html lub tego http://otomoto.pl/fe...bdb-A72893.html
Prosze o pomoc mianowicie chciałbym wiedzieć czy jest wart jechania i ogladania go wiem ze na zdjeciach malo widac .
Czy słyszal ktos o tej firmie DAN POL
Czy ciagnik da sobie rade w 30+ hektarowym gospodarstwie ziemie lekkie smigał by z pługiem 3 skibowym agromasz , rozsiewacz , opryskiwacz 800l zawieszany , agregat uprawowo siewny 3m talerzowy agromasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FENDT Vario 409 pomocy Dzisiaj, 23:47
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 12:58

FENDT Vario 409 pomocy Opini wielu o tej serii nie znajdziesz. Chcesz kupić sprzęt za tyle kasy nie pozostaje nic innego jak osobiście się pofatygować. Ja bym raczej nie liczył na osoby przypadkowe w wieku często kilkunastu lat. Co do samego ciągnika 90 km z początku lat 2000 za tyle kasy. Chyba bardziej zależy ci na bajerach które on ma niż na wartościach użytkowych. Poszukaj może czegoś mniej prestiżowego ale z mocniejszym silnikiem i młodszego. Jeśli konieznie fendt to może serii 300 zawsze deczko młodszy będzie.

#3 Share bartek2800

bartek2800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, elektronika

Napisany 28 sierpień 2011 - 14:18

FENDT Vario 409 pomocy Jedź oglądnij. Będziesz wiedział dokładnie czy maszyna jest w stanie który Cię zadowala.
Seria 300 nie jest zła. Oszczędny zwrotny traktor. Wada to mechaniczny rewers i nie duża kabina. Seria 400 to nic nie większa kabina. Jednak kto jeździł z przekładnią Vario... B)

#4 Share Lamborghinithebest

Lamborghinithebest

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 43 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 14:29

FENDT Vario 409 pomocy Jeśli chodzi o sprzedawce z Piór Wielkich to nie mogę powiedzieć złego słowa bo Zetor, którego od nich kupiliśmy sprawuje się świetnie i nic nie ukrywał przy oglądaniu ciągnika. Jak się nie pojedzie obejrzeć to się nie kupi nic uczciwego, po prostu trzeba dużo uwagi zwracać na towar jaki chce się kupić ;)

#5 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 16:00

FENDT Vario 409 pomocy Kolego na tego ciągnika z dziewól radzę uważać bo słyszałem wiele opinii o maszynach stamtąd i niestety żadna nie była pozytywna ;) taka moja rada :)

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 16:37

FENDT Vario 409 pomocy Niektórzy słyszeli nawet o końcu świata po co takie gadki wstawiać. W dziewulach czy zbuczynie handlarzy jak psów. Na co drugim podwórku traktory stoją jak zajedziesz fendt ci się nie spodoba to coś innego znajdziesz. Pozatym myślę, że 409 czy 309 bez problemu na lekkich glebach poradzi sobie z 4x40 agromaszem z 3 skibowym śmiesznie będzie to wyglądało.

#7 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 19:21

FENDT Vario 409 pomocy kolego na twoim miejscu jako posiadacz fendta woziłbym sobie coś takiego http://otomoto.pl/fe...88018.html.Jest silniejszy a sam mam 308 ma 80 km i nie jest wcale strasznie silny.Pamiętaj ciągnik najlepiej żeby miał jak najmniej elektroniki.Lepiej się posiłować z lewarkiem jak z guzikiem.Coś mechanicznego naprawi byle mechanik a z elektroniką będzie już gorzej .Napisz jak jakiegoś kupisz
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 28 sierpień 2011 - 19:56

FENDT Vario 409 pomocy piotrslonski1 dlaczego tak mówisz,ze jak naj mniej elektroniki,właśnie nie bójmy się tego,sam mam dwa ferdki i uwierz mi nie wyobrażam sobie pracy innym ciągnikiem

#9 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 21:48

FENDT Vario 409 pomocy Tego 409 widziałem ok 2msc temu. W poszukiwaniu ciągnika ok 150KM objechałem handlarzy wokół Zbuczyna. Na pierwszy rzut oka ten 409 wygląda nieźle, z tym że zaznaczam, że nie siedziałem wewnątrz kabiny, nie uruchamiałem silnika, nie wiem jak pracuje przekładnia itp. Zalecam jednak ostrożność z Vario z początku produkcji.

#10 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 10:37

FENDT Vario 409 pomocy hubertuss - No nie ukrywam ze też wole powozić wygodnie dupke , ten fendt miał by mi posłużyć jakies 4-5 latek potem sprzedac fenda dołożyć troche kasy i cos nowego kupic moze tez fenda , albo go zostawie i kupie jakis nowy mocniejszy a ta 409 albo 309 zostawie do mniejszych prac ,jak może dokupie troche ha. A dostane jakiegos nowego jelonka za 145 tys max

#11 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 12:09

FENDT Vario 409 pomocy Jd 5 m kuspisz nowy. Ale to zupełne przeciwieństwo fendta. Seria ta ma chińskie mosty i skrzynię biegów i tak naprawde nie wiadomo co jeszcze. Nie wspominam juz o spalaniu. Na droższe seria ta kasa to zamało. Jeśli koniecznie chcesz fendta zastanów się na serią 300 sprzet będzie młodszy i łatwiej będzie prościej zbudowany ciągnik sprzedać za kilka lat. Co do 409 nie wielu będzie chętnych za kilka lat do wydania za powiedzmy 15 letni ciągnik nafaszerowany elektroniką około 100 tys. Napewno jest to fajna maszyna ale jak dla mnie jej wadą jest cena w stosunku do rocznika. Poszukaj czegoś używanego w tej cenie z df, mf czy valtry.

#12 Share caseih4230

caseih4230

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 sierpień 2011 - 21:44

FENDT Vario 409 pomocy Co wy go bierzecie pod h*j Fendt to fendt to nie jest jakiś farmatrac a co do rewersu to nawet lepiej że mechaniczny ja mam w case i nie narzekam. Buhhaha rewers nie pasuje. Silnik deutza mocny a nie jak w case iveco hehe. Ja bym go brał ale patrz na wycieki czy nie ma luzów w przednim moście czy napęd się załancza rozłancza czy blokada mostu działa. I jak licznik czy wszystko jest ok . W 30h lekko ci sprawi. ja bym brał 409 z vario xD. Ale jak najmniej pierdół to lepiej sie mniej psuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 09:48

FENDT Vario 409 pomocy Ej a mam też taki dylemat . o ile to jest możliwe mam 100 tys zl . chciał bym kupic nową proxime 85 moze byc podstawowa wersia , ale tez do tego jakis agregacik rozsiewacz opryskiwacz pług czy dostał bym jakies dofinasowanie do tego teraz ide na studium rolnicze, Jak by to nie wypalio to kupie fenda ale nie wymienie maszyn ... bo za 60 tys które chciałem na to przeznaczyc kupiłem 6 ha ziemi bo była okazja , chciałbym sie zajac uprawa kalafiora brokuła pora zboża i ok 20 maciorek, bo mój dziadek sie zajmował uprawa zbozowa i czasem ziemniaki ale trofil do szpitala i ja teraz to przejmuje ,chłodnie mam jakies 2km od siebie wiec z kontraktacja nie ma żadnego problemu wiec mial bym zbyt na kalafior brokuła i pora czekam na odp