Skocz do zawartości

Zdjęcie

TUR KNOCH

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 28 sierpień 2011 - 08:54

TUR KNOCH Witam,

Czy ktoś wie gdzie to produkują, może ktoś posiada taki ładowacz?

Aukcja tura Knoch - cena atrakcyjna. Sprzedawca sprowadza też belarusy i sprzedaje je z tymi ładowaczami. Czyżby to wschodni tur?

"KPK Kumurun Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TUR KNOCH Dzisiaj, 19:24
  •  

#2 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 17:37

TUR KNOCH

Witam,

Czy ktoś wie gdzie to produkują, może ktoś posiada taki ładowacz?

Aukcja tura Knoch - cena atrakcyjna. Sprzedawca sprowadza też belarusy i sprzedaje je z tymi ładowaczami. Czyżby to wschodni tur?

jakosc do ceny wypada bardzo pozytywnie
bardzo solidnie wykonany sam mam zamiar brać ciągnik z turem do JD 5080R proponują firmowy ale za prawie 40 tys wiadomo będzie zapewne konstrukcja solidniejsza i lepiej wykonana ale ta cena a tu 13 brutto
ostatnio czasy w lubelskim ciągniki podrożały sporo ok 10 tys w zależności od marki sprzedawcy wmawiają ze przez wysoki kurs euro moim zdaniem czuja zbyt w związku z funduszami......

Edytowany przez Piotrlubelskie, 31 sierpień 2011 - 17:40.

#3 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 10:12

TUR KNOCH Witam. Posiadamy taki ładowacz i odradzam jego kupno. Jest sporo nie dociągnięć bynajmniej w moim siłowniki sa nie równo przymocowane widac to przy całkowitym opuszczeniu tura jeden juz sie schował drugi jeszcze nie, druga sprawa to że głębokość czerpania jest strasznie mała robota z paleciakiem przy paletach to udręka :|. Rozdzielecz tez nie robi szału, regulacja szybkosci podnoszenia praktycznie nie robi różnicy. Facet miał ponad miesiąc poślizgu z zamonotwaniem ładowacza, ale zrekompensował to cena 15tys bruto za 1650 udzwigu i łyzka 2m. Miał być po tygodniu dostarczony amortyzator gazowy no i do dziś go niema. Jedyna zaleta jest chyba to ze wysokość podnoszenia jest zadowalająca ponad 4m. Niewiem może teraz juz poprawili te rzeczy musiał bys pojechac i zobaczyc jak to wygląda i pracuje, ładowacze sa składane w Czyżach ~20km od Bielska Podlaskiego. My byśmy drugi raz nie kupil tego wynalazku :unsure:

#4 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 09 wrzesień 2011 - 21:27

TUR KNOCH Widze, że to jakiś wynalazek, rzemieślniczy wyrób chyba. Dzięki za wypowiedz, bo własnie szukam tura do belarusa, a tu cena była kusząca. Jednak chyba zdecyduję się na jakiś inny :rolleyes:

"KPK Kumurun Team"

#5 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 16:16

TUR KNOCH Gdybym miał teraz wybierać to miedzy Hydrametem a Inter-Tech.

#6 Share krzysztofclas

krzysztofclas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:43

TUR KNOCH Widzę kolego że coś mącisz!
Nie wiem kiedy zakupiłes ten ładowacz ale jam mam juz go 4 miesiące.
Po pierwsze ten ładowacz nie ma udźwigu 1650kg a 1600 kg
Po drugie podnosi 3,7 m a nie 4 m

Właśnie zakupiłem taki ładowacz i zamontowałem go do swego nowiusińkiego CLASA
Jest zrobiony super! żal było go na początku używać.
Fajnie pomalowany i bardzo dobrze zrobiony. Jak ma się coS ułamać to chyba w ciągniku. Konstrukcja wsporcza jest tak zrobiona że jest wszędzie dostęp. Nie ma problemu z wymianą filtrów czy też naprawami drobnymi silnika.
Wszystko smiga jak ta lala. Rozdzielacz mam zamontowany o przepływie 60 l na minutę i sprawuje sie bardzo dobrze.

Cena też była bardzo atrakcyjna 14000 zł z dwoma amortyzatorami.

Ja zakupiłem ładowacz z całym osprzętem i nie mam rzadnych problemów.
Jak kupiłeś łyżkę a paleciak zakupiłes od kogoś innego to teraz ,, walcz"
Generalnie osprzęt zakupuje się wraz z ładowaczem.
Jeżeli chodzi o amortyzator - zamontowano mi dwa na podnoszenie i opuszczanie.
Tak właśnie są w tych ładowaczach montowane amortyzatory.
A tak na marginesie amortyzator zamawia się razem z ładowaczem.
Fakt na ładowacz czekałem trzy tygonie - ale facet po prostu się nie wyrabia.
Być może zakupiłeś prototyp tego ładowacza skoro piszesz o udźwigu 1650kg.
Ja w dokumentacji mam 1600 kg .

Praktycznie identyczne ładowacze robi Hydramet - zobacz jaka cena!

Edytowany przez krzysztofclas, 31 styczeń 2012 - 21:25.

#7 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 09:36

TUR KNOCH Nic nie mące mówie jak jest. Mój wyglada tak samo jak ten na zdjeciu z niebieskim mtz w jego aukcji. Podobno to nie prototyp bo prototyp poszedł na jakiegos ursusa, żeby sie opuszczał do samej ziemi jak inne ładowacze to nie byłoby problemu z paleciakiem a paleciak był robiony w własnym zakresie ponieważ mialem maszt na tył ciągnika wieć zakup nowego to zbedny wydatek. Co do amortyzatora to nie miał go wtedy tam u siebie i mial przyjechac po tygodniu i zamontowac więc zamówiony był odrazu. Podnosi 4m bylo mierzone. Co do Hydrametu to on robil na wzór tego ładowacza bo handlował nimi.
Aha i juz bedzie rok jak go mam.

#8 Share mlody222

mlody222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:10

TUR KNOCH Wynalezek wynalazkiem ale czy ktoś czasami się przekonał na własnej skórze o jego wytrzymałości ramy itd bo ze są jakieś nie dociągnięcia to wiadomo ? Najważniejsze żeby nie pękał

#9 Share krzysztofclas

krzysztofclas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:50

TUR KNOCH Taki jak niebieski? To jest własnie konstrukcja wsporcza Hydrametu a nie tego kolesia. więc nie mów że to nie jest prototyp bo własnie jest . Z tego co wiem na samym początku były sprzedawane z mocowaniem Hydrametu. Ladowacze KNOCH mają wogóle inną konstrukcję ( mocowanie). Po pierwsze - mocowanie jest cofnięte sporo do kabiny- środek ciężkości maksymalnie jest przesunięty do tyłu (a nie tak jak w tym niebieskim a po drugie mają fajnie rozwiązane w mocowaniu łuki które omijają błotniki a dodatkowo wzmacniają konstrukcję wsporczą.
A tak na marginesie. Jeżeli robiłeś sam paleciaka to wystarczy wyżej przyspawać haki i masz problem z głowy. Żaden ładowacz nie powinien sięgać ziemi bo to jest bez sensu i nie ma takiej potrzeby.
Troche logiki łyżka, chwytak, krokodyl - na jakiej mają wysokości przyspawane mocowania(hak i zapięcie)? Sporo ponad ziemią , tak aby spokojnie postawić osprzęt na ziemi a później swobodnie odpiąc osprzęt.
Piszesz że ładowacz powinien sięgać ziemi. Jeżeli mocowania od osprzętu będą osadzone bardzo nisko to po pierwsze tak jak jest u ciebie osprzęt może nie dotykać podłoża a po drugie odpinając osprzęt np. na betonie można ramką zaprzeć się o beton i zablokować zapięcie w ładowaczu(ramce0 lub je połamać.
Po trzecie ładowacz sporo traci na max wysokości.
Ale widzę że z ładowaczami masz mały problem bo jak dotąd ładowaczem nazywałeś jakiś maszt zamocowany z tyłu ciągnika.
Lepiej nie pisz kolego tutaj głupot zanim czegoś porządnie nie zrobisz i nie przemyślisz. bo po prostu osmieszasz się tutaj.
Ciesz się że ten ładowacz podnosi 4m ba na naszym rynku drugiego takiego nie znajdziesz zwłaszcza do super ciągnika mtz.
a z paleciakiem po krótkiej lekcji myslę że poradzisz. jeżeli nie to napisz pomogę to zrobić w pięć minut.( wytłumaczyć jak prostemu chłopu z podlaskiego)

Wynalezek wynalazkiem ale czy ktoś czasami się przekonał na własnej skórze o jego wytrzymałości ramy itd bo ze są jakieś nie dociągnięcia to wiadomo ? Najważniejsze żeby nie pękał

Kolego ten ładowacz waży 900 kg. To samo mówi za siebie. Jest bardzo masywny porządnie położone są spawy.
Ale z tego co wiem bo niedawno zamawiałem u tego kolesia jeszcze krokodyla to jak chciałbyś u niego kupic ten ładowacz to pewnie będziesz czekał około miesiąca półtora. Prawie wszystko idzie za granicę.
Pozdrawiam!

Edytowany przez krzysztofclas, 04 kwiecień 2012 - 22:48.

#10 Share mat69960

mat69960

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 18:40

TUR KNOCH

Lepiej nie pisz kolego tutaj głupot zanim czegoś porządnie nie zrobisz i nie przemyślisz. bo po prostu osmieszasz się tutaj.

Kolego ten ładowacz waży 900 kg. To samo mówi za siebie. Jest bardzo masywny porządnie położone są spawy.

O prosze jaki nadęty bufon :D

Masa ma świadczyć o wytrzymałości konstrukcji i zmniejszać jej podatność na występowanie pęknięć zmęczeniowych? Oo
No chyba nie.... prędzej nadanie ramie odpowiednich kształtów i pozbawienie jej karbów konstrukcyjnych, a jeśli ktoś tego nie potrafi to nadrabia masą. ;)

Poza tym ten KNOCH wizualnie to Hydramet po delikatnym, ale to naprawde delikatnym faceliftingu. Wszystko wygląda tak samo poza tym, ze w KNOCHU jest troszkę więcej materiału w przekładni od poziomowania...

Wypada jeszcze dodać, krzysztofclas'ie, żebyś popracował nad składnią..... a.. i claas piszemy przez dwa "a"

Zalecam więc odnieść się do pierwszej linijki cytatu z Twojego postu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share arturektdi

arturektdi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 19:47

TUR KNOCH Brałem od niego 16 z hydrometu chwytakai szufle. Farba zeszla z szufli na drugi dzień-dzwonilem i wiecie co mi powiedział ten cały knoch -"to sam pan sobie nie moze pomalowac widocznie nie była odtłuszczona" smiech na sali to jest własnie jego serwis. Na tura czekalem może ze 4 miesiace a dzwonilem moze co tydzien gosc mi dzial na nerwy i koniec, gdybym wiedzial wzilbym nawet i w agromie o 2 tys droszszy a nie u niego
john deere

#12 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 16:20

TUR KNOCH Niedawno zawiezliśmy ciągnik do mechanika bo trzeba było robic skrzynie no i przyszło zdjemować tura i co się okazało ze to niby piękne zdejmowanię ładowacza za pomoca przekrecenia 1 wajchy z każdej z stron nic nie daje trzeba było brac w dłonie młoty i łomy :D a drugim ciagnikiem sciągać liną. Btw tak samo było z zakladaniem :o

#13 Share Lukasz0401

Lukasz0401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 grudzień 2012 - 15:22

TUR KNOCH Witam. Jestem właśnie posiadaczem tura knoch 1 od tygodnia i zauważyłem że przy opuszczaniu znosi go na lewą strone. Może ktoś z posiadaczy tego wynalazku też ma taki problem.

Edytowany przez Lukasz0401, 12 grudzień 2012 - 15:25.

Pronar 1025A
MTZ 82
Ursus C360
Bizon rekord

#14 Share mat69960

mat69960

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 16:07

TUR KNOCH

Witam. Jestem właśnie posiadaczem tura knoch 1 od tygodnia i zauważyłem że przy opuszczaniu znosi go na lewą strone. Może ktoś z posiadaczy tego wynalazku też ma taki problem.

podstawa od ładowacza jest krzywo złożona...

#15 Share Lukasz0401

Lukasz0401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 16:11

TUR KNOCH jak może być krzywo?
Pronar 1025A
MTZ 82
Ursus C360
Bizon rekord

#16 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 18:25

TUR KNOCH Lukasz0401 kolego mam ten sam problem jeden siłownik się chowa a drugi jeszcze nie jakieś 1-2cm.

#17 Share arturektdi

arturektdi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 14:35

TUR KNOCH Zakłada najtansze rozdzielacze wloskiej firmy o wydajnosci 45/l jego to nie interesuje ze pompa w ciagniku ma wydajnosc 80 l. Podpina wszystko co mozliwe pod euro złacza szybciej i taniej. Teraz musze dodatkowo kupic rozdzielacz przepływowy koszt ok 800zl wydajnosci 90/l , poszukac kogos kto by mi to podłaczył jak trzeba i wtedy to bedzie jakos chodzic bo teraz to meczarnia.

Edytowany przez arturektdi, 14 grudzień 2012 - 14:39.

john deere

#18 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 14:57

TUR KNOCH Co zrobisz polecieliśmy na tanioche to teraz trzeba się meczyc :D a jak tam szulfa pomalowana juz?? :lol:

#19 Share arturektdi

arturektdi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 08:34

TUR KNOCH

Co zrobisz polecieliśmy na tanioche to teraz trzeba się meczyc :D a jak tam szulfa pomalowana juz?? :lol:

Tak ostajace płaty farby musialem SAM zdrapac, wyczyscić i pomalowac jak fabryka nakazuje bo z 50 metrów sprzet sie wyrózniał niepasował do otoczenia. A nr Konach wykasowałem z telefonu
john deere

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Lukasz0401

Lukasz0401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 16:10

TUR KNOCH Tomek a czy Ty też tak masz że np jak balot leży to go nie złapiesz chwytakiem bo nie można opuścić do końca żeby był w pionie. A i jak z łyszką się pracuje to trzeba podnieść całego tura żeby wszystko z łyszki wyleciało. A co myślicie o tym http://allegro.pl/la...2933867928.html
Pronar 1025A
MTZ 82
Ursus C360
Bizon rekord