Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwne odgłosy z mostu w C-360

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 luty 2013 - 15:42

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 Witam. Dołączam się do tematu. Mam urusa c 360 i problem z nim, a mianowicie jak jade na 2,3 lub 4 biegu to w prawym kole coś strasznie chrabocze trze że aż ciągnik schamowuje, albo jak jadę i wcisnę sprzęgło to tak samo go zatrzymuje, Kiedyś zauważyłem na kole olej sciekający ale to było ok 1.5roku temu. Te rzężenie zaczeło się jakoś w wakację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwne odgłosy z mostu w C-360 Dzisiaj, 11:06
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 25 luty 2013 - 15:48

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 Nie wiem na co ty jeszcze czekasz? Rozbieraj a nie pytaj. Gwarantuję ci że zobaczysz sprawcę. Prawdopodobnie łożysko się sypie.
KPK Kumurun Team

#23 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 luty 2013 - 15:48

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 Może być uszkodzone łożysko w zwolnicy. Podnieś te koło do góry i kręć, słuchaj.
Olej w zwolnicy jeszcze jest?

#24 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 luty 2013 - 17:34

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 Taa...Olej wyleciał półtora roku temu i przez ten czas nawet go nie dolewałeś...pewnie.. U nas był jeden taki majster co nalał olej do zwolnicy do 904 z przodu i jak się teraz pytam że trzeba olej zobaczyć, to mi powiedział tak: "eeee..po cooo...ja tu lałem..." ja sie spytałem kiedy? A on mi na to: No co dwa lata temu to przecież olej jest....A koło całe mokre bo zimering nie trzymał....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#25 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 26 luty 2013 - 09:41

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 Olej akurat dolewałem:) No będę rozbierał ale czekam aż będzie cieplej na dworzę. Ale dzięki za podpowiedzi.

#26 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 10 wrzesień 2013 - 14:48

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 A dokładniej tak dzieje się dziwna rzecz czy też jadę na luzie czy obojętnie na jakim biegu słychać stuki dochodzące z tyłu ale nie idzie tego zlokalizować czy to zwolnica czy most i dodam iż co jest ciekawe zależy też czasami jaki ma pochył traktor to stuki zanikają na chwilę , był bym wdzięczny na odpowiedzi na moje pytanie bo szukałem na forum i nie znalazłem żeby ktoś opisał taki problem :) A zakładam temat bo zależy mi na szybkiej informacji jaka jest przyczyna awarii bo traktor jest mi potrzebny codziennie i nie chce szukać metodą prób i błędów , tak więc jeszcze raz mam wielką prośbę jak by ktoś mógł coś napisać na ten temat lub miał kiedyś taki problem :)

#27 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2013 - 15:30

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 prawdopodobnie odkręciła się nakrętka na wałku który wychodzi ze skrzyni i napędza tylny most, jak zdejmiesz pokrywę podnośnika , to powinno być widać, kiedyś miałem tak w zetorze 7211

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#28 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 16:08

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 dzięki kolega za szybką odpowiedzi może jeszcze dzisiaj to rozbierzemy z sąsiadem ;) Jak by miał jeszcze ktoś ine opcje proszę pisać każda informacja będzie mile widziana :)

#29 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 18:20

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 Wałek atakujący może być trafioną awarią ale ja bym obstawiał raczej poluźnione łożyska czopów kół tylnych to tłumaczy zanik stuków na pochyłościach. Unieś jedno tylne koło i sprawdź czy nie ma luzów, jeśli tak to pokrywka nakrętek na 3 śruby M10 rozkontruj nakrętki i zlikwiduj luzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 18:36

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 no właśnie kolego już to robiłem że dokręcałem łożysko i stuki nie znikły

#31 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 10 wrzesień 2013 - 21:10

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 Nie mamy szklanej kuli aby na odległość zdiagnozować problem ;) , stukanie występuje tylko podczas jazdy do przodu?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#32 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 23:41

Dziwne odgłosy z mostu w C-360
UrsusFan1222 no wiadomo że jasnowidzem nikt nie jest ale może ktoś miał też taki przypadek , a co do twojego pytania to do przodu na każdym biegu a na wstecznym jak powolutku cofasz na małych obrotach nie słychać ale jak dasz gaz do końca to też słychać i na wstecznym wtedy te stuki

#33 Share pepus6

pepus6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 14:52

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 Witam
pozwolę sobie się podłączyć, jestem nowy i szczerze mówiąc nie wiem jak dodać nowy temat
czy miał ktoś z Was taki problem,że po dokręceniu zatrzasków nie można wbić ani wybić żadnego biegu?
dotyczy również reduktora, wom pracuje w porządku.
problem ustępuje po znacznym poluzowaniu zatrzasków.
ciągnik to ursus c 360

#34 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 11 wrzesień 2013 - 19:00

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 Ja kolego mam tak samo ale tylko z 5 biegiem, najprawdopodobniej w moim przypadku jak robiłem remont skrzyni to nie został założony bolczyk czy coś takiego na 5 biegu i muszę właśnie mieć na połowę zatrzask odkręcony inaczej bieg 5 będzie nie do wbicia i wybicia.Ale Ty masz tak ze wszystkimi biegami także niech ktoś jeszcze może się wypowie czy doradzi.

#35 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 19:11

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 koleg wystarczy podlozyc podkladke pod ta gorna srube, ktora wkreca sie w zatrzask, grubosc podkladki sobie dobierzesz
u nas jest juz tak kilka lat, bieg iwchodza lekko

Edytowany przez izydor6280, 11 wrzesień 2013 - 19:12.

Polska B

#36 Share pepus6

pepus6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 18:19

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 a nie wyskakują np. przy długich zjazdach z górki, kiedy trzeba hamować silnikiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 19:43

Dziwne odgłosy z mostu w C-360 nie, zadnych problemow,
przy odrobinie szczescia nawet udaje sie zablokowac skrzynie :P raz lub dwa razy w roku

Polska B