Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka wagoworkownica?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 22:05

jaka wagoworkownica? jestem na etapie poszukiwań wagoworkownicy i podbieraka. Oba sprzęty mają współpracować z sortownikiem 'puck'.
Jakie posiadacie u siebie? Co możecie polecić? Z czego jesteście zadowolenie a z czego nie? Albo wasze inne wynalazki związane z sortowaniem i pakowaniem ziemniaków ;)
pozdro!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka wagoworkownica? Dzisiaj, 07:32
  •  

#2 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 wrzesień 2011 - 10:30

jaka wagoworkownica? dobry temat :D . Ja mam teraz kosz zasypowy boczny i na końcu taśmy uchwyt na worek i wagę pod nim. Przyczepę 4300 kg we dwóch robimy w 2 godz w worki 15. Wszystko samoróbka. Taśma z kurników od przenoszenia jaj ażurowa wiec pyry wychodzą bez ziemi. A sortuje na kombajnie. Wydaje mi się że szybciej i potem drobnych nie trzeba przerzucać. Spróbuję foty wrzucić

#3 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 05 październik 2011 - 20:51

jaka wagoworkownica? Więc tak ja mam wago workownice jabelman waży 0d 5kg do 150kg z dokładnością 0,5kg, jak szykowałem tira pyrów to 100 worków robiliśmy w 30-40min, najszybciej było to 28min, jak dla mnie wystarczy, sprzęt mobilny i lekki najlepsza wydajność to 3 osoby przy niej wtedy osoba co wiąże i układa worki ma roboty po uszy,druga zapina odpina worki i włącza wagę,a trzecia doważa żeby było dokładnie np 15,3kg. I cena do przyjęcia ja za swoja dałem 5500zł 3 lata temu. Teraz też są na allegro. Te nowe fajne ale nie ta cena bo wołają 22500zł. Jeszcze zależy po ile chcecie pakować.

Edytowany przez pmichal56, 05 październik 2011 - 20:54.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#4 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 28 październik 2011 - 00:10

jaka wagoworkownica? handlarz był kiedyś u mnie mówił ,że widział fajny podbierak do pryzm polski nowy za "coś" 7 tysięcy na tegorocznym agroshow ja niestety nie miałem czasu jechać obejrzeć, może ktoś z agrofoto wie o którą firmę chodzi?

#5 Share jarofj

jarofj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 19:44

jaka wagoworkownica? Pozwole sobie odświerzyć...

Też poszukuje wagoworkownicy, zainteresowała mnie DOMASZ WE-50 może ktoś taką posiada, lub miał doczynienia ? Jak taki sprzęt spisuje się w praktyce ? Prosił bym o opinie o takim sprzęcie i propozycje innych wagoworkownic. ;)

Edytowany przez jarofj, 25 marzec 2012 - 21:35.

#6 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 07:48

jaka wagoworkownica? http://allegro.pl/wa...2492209418.html
www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

#7 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 23:41

jaka wagoworkownica? jestem na etapie kupna wagoworkownicy do kwoty 12000 może być używana ,co myślicie o tej http://sprzedajemy.p...kownica,3715002

#8 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 15:03

jaka wagoworkownica? jeśli chcesz pakować 15kg worki to koniecznie szukaj wagoworkownicy z taśmą doważającą ja mam taką: img16.tablica.pl/images_tablicapl/118732791_2_644x461_wagoworkownica-z-ta-sm-a-dowazajaca-dodaj-zdjecia.jpg i spisuje się rewelacyjnie, oczywiście powtarzalność ważenia zależy od równomierności podawania bulw na taśmę oraz od ich kalibrażu, ale tych problemów nie sposób wyeliminować na tanim sprzęcie, u mnie każdy worek jest jeszcze kontrolowany na wadze elektronicznej

tu masz ładną za 9tys:
http://tablica.pl/of...html#bdcb239b80 (do czego służy przy niej kompresor?)

i za 11tys
http://otomoto.pl/de...na-A382689.html

kiedyś spotkałem egzemplarz za 5tys, chciałem ją kupić jako zapasową, ale ostatecznie zapomniałem; jest to stosunkowo prosta konstrukcja (głównie mechaniczna - a przede wszystkim waga jest mechaniczna) jedyny problem jest z mikroprzełącznikami, które występują w oryginale tylko w UK, ale już chyba znalazłem zamienniki w Poznaniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 16:21

jaka wagoworkownica? wydaje mi sie ze zapadnia otwierana jest na siłownik pneumatyczny tak jak tutaj
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#10 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:35

jaka wagoworkownica? racja - zwiodło mnie 3 zdjęcie z kapelusznikiem, bowiem u mnie jest silnik elektryczny z mimośrodem do wysypu (znajduje się między zbiornikiem a taśmą), ale jak się dokładnie przyglądam to zdjęcia przedstawiają co najmniej dwie różne maszyny, jedna ma silnik nad dolną skrzynką rozdzielczą a druga ma faktycznie wysyp pneumatyczny

#11 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 23:58

jaka wagoworkownica? dzięki za informacje bardzo mi pomogliście,nigdy nie miałem styczności z wagoworkownicą i zapytam jeszcze jak to jest w praktyce czy dużo przeważa lub nie doważa ,bo piszesz kissmy... że jeszcze sprawdzasz na wadze czy może chodzi o jednego ziemniaka tylko?

#12 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 luty 2014 - 09:24

jaka wagoworkownica? dokładnie, idzie o 1-2 bulwy, ale ja wszystko ważę na 15,15kg (+- 50g)

#13 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 02 luty 2014 - 15:45

jaka wagoworkownica? która byłaby lepsza ,ta pneumatyczna czy ta druga

#14 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 luty 2014 - 12:54

jaka wagoworkownica? lepsza jest mało zawodna, ja chyba skusiłbym się na pneumatyczną i od razu zaopatrzyłbym się w zapasowy siłownik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 03 luty 2014 - 20:31

jaka wagoworkownica? dzięki za informację,temat jest już wystarczająco wyczerpany