Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeciek oleju spod koła pasowego

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel46

pawel46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 21:39

Przeciek oleju spod koła pasowego Witam.
W ciągniku Same Explorer 95 DT pojawił się dość znaczny przeciek oleju z uszczelniacza przy kole pasowym.
Traktor prawie nowy bo 2005 rok no i 1900 mtg.
serwis mówi że trzeba odjechać przodkiem żeby naprawić no i cena razem około 700-800 zł. Na razie dolewam oleju.
Może ktoś miał podobny problem ,chętnie wysłucham rady.
Ten ciągnik ma silnik produkowany w Trewiglio we Włoszech, typ 1000.4 W10 T.
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeciek oleju spod koła pasowego Dzisiaj, 17:46
  •  

#2 Share antonio8

antonio8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 19:48

Przeciek oleju spod koła pasowego pewnie bedzie podobnie jak u mnie w lampku.trzeba bedzie wymienic uszczelniacz i tulejke. za ten zestaw zaplacilem u dilera cos okolo 300zl. sam zakladalem.

#3 Share pawel46

pawel46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 16:21

pewnie bedzie podobnie jak u mnie w lampku.trzeba bedzie wymienic uszczelniacz i tulejke. za ten zestaw zaplacilem u dilera cos okolo 300zl. sam zakladalem.

Witam.
Na stronce www.trattore.com są doskonałe katalogi ciągników , ale trudno mi ocenić czy w moim przypadku mogę sam podjąć się wymiany uszczelniacza .Tym bardziej że serwis chciałby jak najwięcej zarobić.No i nie wiem co z tym przodkiem.Teraz muszę dolewać około ćwiartkę na cały dzień pracy .Ale w końcu trzeba będzie naprawić.
Napisz czy jest to skomplikowane.
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share antonio8

antonio8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 21:04

Przeciek oleju spod koła pasowego a u ciebie jest chlodzony juz ciecza??mowiac o przodku masz na mysli naped? u mnie jest chlodzony powietrzem no i zeby sie dostac do uszczelniacza to nie musialem rozkrecac napedu.wystarczylo tylko z przodu odkrecic filtr powietrza sprezarke no i oslone. i byl dobry dostep do uszczelniacza. wydaje mi sie ze u ciebie powinno byc podobnie.zajrzyj do ciagnika i ocen co musialbys odkrecic aby sie tam dostac. zadanie nie jest skomplikowane. najpierw odkrecasz kolo pasowe pozniej sciagasz tuleje i na koniec sciagaczem uszczelniacz tylko trzeba uwazac przy sciaganiu aby nie polamac plastiku w uszczelniaczu podczas sciagania bo kawalki moga wpasc do srodka.

#5 Share pawel46

pawel46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:38

a u ciebie jest chlodzony juz ciecza??mowiac o przodku masz na mysli naped? u mnie jest chlodzony powietrzem no i zeby sie dostac do uszczelniacza to nie musialem rozkrecac napedu.wystarczylo tylko z przodu odkrecic filtr powietrza sprezarke no i oslone. i byl dobry dostep do uszczelniacza. wydaje mi sie ze u ciebie powinno byc podobnie.zajrzyj do ciagnika i ocen co musialbys odkrecic aby sie tam dostac. zadanie nie jest skomplikowane. najpierw odkrecasz kolo pasowe pozniej sciagasz tuleje i na koniec sciagaczem uszczelniacz tylko trzeba uwazac przy sciaganiu aby nie polamac plastiku w uszczelniaczu podczas sciagania bo kawalki moga wpasc do srodka.

Witam.
Tak ten silnik jest chłodzony cieczą.Rok prod. 2005.To była krótka seria Classic kompletowana w Polsce pod lublinem potem zastąpiona przez Explorera 3 z silnikiem Deutza.Faktycznie serwis mówił o odkręcaniu przedniego napędu (pewnie chcąc więcej zarobić), ale słusznie zauważyłeś, że w Twoim ciągniku nie było to potrzebne.
Ja myślę podobnie , tym bardziej ,że na stronie trattore.com znalazłem katalog tego Explorera no i z moich oględzin też wynika, że trzeba tylko zdemontować filtr powietrza i chłodnicę , jak piszesz.
Swoją drogą trochę dziwne ,że uszczelniacz padł po 1900 mtg.Dziękuję za radę.
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share antonio8

antonio8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:46

Przeciek oleju spod koła pasowego u mnie uszczelniacz dwa razy wymieniali na gwarancji. pierwszy raz wymienili sam uszczelniacz ktory po pol roku ponownie zaczal cieknac.dopiero jak wymienili tulejke i uszczelniacz to wytrzymal do 3000mtg. a teraz sam wymienialem i po 300mtg nie widac zadnych przeciekow.

Dodaj odpowiedź