Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora

202 odpowiedzi na ten temat

#161 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 09 październik 2007 - 19:19

Obora Co ciekawe w moich stronach to krowy cały rok stoją na oborze i to jest standart. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora Dzisiaj, 03:15
  •  

#162 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 październik 2007 - 19:24

Obora U nas też niekturzy tak praktykuja bo szczeze poczepiac całe stado,a w miezy czasie jedna drugie osypkę zeźre to i te placki wygarnąc na jedno wyjdzie.
Byłem u kumpla na wakacje w okolicach Hrubieszowa blisko granicy (Zosin) z urainą, ziemie 1 - 2 klasa to tam nikt krów nie trzyma 1 max 3 i nikt nawet nie chce słyszec o krowach wszyscy żyją z buraków i pszenicy

#163 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 październik 2007 - 19:24

Obora

Ja tu nikogo do niczego nie zmuszam ani do niczego nie chcę zniechęcać. :P Tylko wyraziłem swój pogląd.Mam nadzieje że nikogo tym nie uraziłem?:P

nikogo tym nikogo nie uraziłeś( a przynajmniej nie mnie) wiem jak wygląda sytuacja małych gospodarstw ale jestem pewien że każdy znajdzie jakiś sposób na poprawę swojej sytuacji jak nie ten to inny każdy jest dobry jeżeli tylko nam odpowiada sami myśleliśmy nad tym aby zostać na tych 10 krowach a resztę opasami ale narazie jak cena mleka poszła do góry to i kary teraz nie są tak straszne chociaż istnieje cień szansy na dodatkową kwotę z agencji

#164 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 październik 2007 - 19:37

Obora

nikogo tym nikogo nie uraziłeś( a przynajmniej nie mnie) wiem jak wygląda sytuacja małych gospodarstw ale jestem pewien że każdy znajdzie jakiś sposób na poprawę swojej sytuacji jak nie ten to inny każdy jest dobry jeżeli tylko nam odpowiada sami myśleliśmy nad tym aby zostać na tych 10 krowach a resztę opasami ale narazie jak cena mleka poszła do góry to i kary teraz nie są tak straszne chociaż istnieje cień szansy na dodatkową kwotę z agencji

Tak ku*wa cień szansy wyprodukowałem 31,5 % więcej niż posiadam kwoty ( razem z doliczonym litrażem za tłuszcz) i h*ja nie kwoty z rezerwy dostałem, czyli o 1,5 procent za dużo a nie uwzględniajac tłuszczu to zmieściłem się w ustawowywch 30% bo miałe 28,9%, ale najlepsze jest to że przyznają tylko litry fizyczne a za doliczone litry za tłuszcz nikt kwoty nie zwiększy ale w przyznawaniu kwoty i tłuszczowe są brane pod uwagę

#165 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 09 październik 2007 - 19:37

Obora Ok.Myśle że jak narazie to producentów mleka ratuje ogólny jego brak a co za tym idzie wzrost cen.Co do opasów to jeśli jest to możliwe to staram sie je trzymać,zawsze jakiś dodatkowy grosz wpadnie.

#166 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 październik 2007 - 19:47

Obora tak opasy to zawsze jakiś grosz więcej dadzą jak mamy je gdzie trzymać ale już niedługo i my będziemy mieli je gdzie zostawiać bo teraz z miejscem to cienko

#167 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 09 październik 2007 - 19:49

Obora więc tak panowie widze że temat się rozkręca... i dobrze :P
Co do kwot mlecznych to maja znieść i bardzo dobrze... po tym zniesieniu zobacze jak sie będzie opłacało mleko jesli wypłata z mleka wyjdzie na zero albo na minus to wtedy się przeżuce na mięsne sztuki.... ale znowu jak każdy się tak przeżuci na mięsne bydło to mleko pójdzie w góre... :P
A ja tak jak kolega @wojtus zawsze będe trzymał z 2-3te byczki na opas zawsze to troche grosza wpadnie i bedzie na te zasiewy czy coś tam.... zawsze w roli jakiś wydatek sie znajdzie :P
A te małe gospodarstwa maja trudno(tak jak ja) ale po tą są różnego rodzaju kredyty i dopłaty aby te gospodarstwa miały możliwość rozbudowy i modernizacji budynków itp.....

Pozdrawiam Karol12!!!
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

#168 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 październik 2007 - 19:53

Obora

więc tak panowie widze że temat się rozkręca... i dobrze :P
Co do kwot mlecznych to maja znieść i bardzo dobrze... po tym zniesieniu zobacze jak sie będzie opłacało mleko jesli wypłata z mleka wyjdzie na zero albo na minus to wtedy się przeżuce na mięsne sztuki.... ale znowu jak każdy się tak przeżuci na mięsne bydło to mleko pójdzie w góre... :P
A ja tak jak kolega @wojtus zawsze będe trzymał z 2-3te byczki na opas zawsze to troche grosza wpadnie i bedzie na te zasiewy czy coś tam.... zawsze w roli jakiś wydatek sie znajdzie :P
A te małe gospodarstwa maja trudno(tak jak ja) ale po tą są różnego rodzaju kredyty i dopłaty aby te gospodarstwa miały możliwość rozbudowy i modernizacji budynków itp.....
Pozdrawiam Karol12!!!

Jka zniosa kwoty moze byc niewesoło nasz mleczarnia zapowiada spadek cen na poziomie 10%, inni twierdzą ze cena nie spadnie a w polsce nawet wzrośnie, Bóg jeden wie, ale jak spadnie cena za mleko to i za bydło żeźne spadnie więc nie liczcie tak na opasy, a jak ktoś nie ma zakontraktowanej dobrej ceny na opasy to opasy wcale nie sa tak opłacalne

#169 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 październik 2007 - 19:57

Obora

Pozdrawiam Karol12!!!

no tak tylko jaki bank da ci krechę jak masz małe gospodarstwo wiem coś o tym bo brat ostatni załatwiał krechę to takie wymogi że hoho brakowało mu ponad 10 ha aby osiągnąć pułap na ta krechę (a ma ponad 22ha i dużo nie chciał kasy)

#170 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 09 październik 2007 - 20:00

Obora no własnie ale to że małe gospodarstwa mają sie rozwijać są to słowa naszych kochanych polityków... a teraz w praktyce widac jak sie mają rozwijać skoro kredytów nie dają :P

Pozdrawiam Karol12!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 październik 2007 - 20:04

Obora

no własnie ale to że małe gospodarstwa mają sie rozwijać są to słowa naszych kochanych polityków... a teraz w praktyce widac jak sie mają rozwijać skoro kredytów nie dają :P
Pozdrawiam Karol12!!!

Ale dostajecie niskotowarówkę, którą to 3/4 gospodarstw przeznacza na nowy samochód lub remont domu a sa i tacy co na "przelew", a nikt z tego was nie rozlicza ani nie zabierze, moim zdaniem rząd i tak wspiera małe gospodarstwa fakt że teraz jest bardzo trudno małemu sie wybic, ale no cóż.. takie czasy

#172 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 09 październik 2007 - 20:06

Obora no a ja miałbym szanse na taka niskotowarówke??

Pozdrawiam Karol12!!!

#173 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9457 postów

Napisany 09 październik 2007 - 20:08

Obora przy takiej hodowli nie

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#174 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 październik 2007 - 20:10

Obora

no a ja miałbym szanse na taka niskotowarówke??
Pozdrawiam Karol12!!!

przy 12 ha i 7 krowach pewnie możesz zapomnieć

#175 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 październik 2007 - 20:11

Obora

no a ja miałbym szanse na taka niskotowarówke??
Pozdrawiam Karol12!!!

No właśnie teraz wszystko jest popie*rzone bo pewnie chciał byś młodego rolnika, a żebu dostac młodego rolnika to musisz miec 4 su w chwili przejęcia gospodarstwa, czyli przy 12 ha 10 krów to min na 4 su, z kolei żeby dostac niskotowarówkę trzeba miec poniżej 4su i dojśc do tych 4 su po 3 latach popytaj w odr

#176 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9457 postów

Napisany 09 październik 2007 - 20:15

Obora to specjalnie tak zrobili żeby za dużo nie dostać :P

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#177 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 09 październik 2007 - 22:21

Obora Właśnie ja mam pecha bo sie nie załapie ani na to ani na to :P
Ale może jakieś kredyty wezme.....zapewne tak zrobie :P
Co do siana i słomy postanowiłem że będę robił bele ponieważ będe miał duży korytarz paszowy bo aż 220cm czyli bela spokojnie wejdzie i jeszcze będe miał miejsce żeby ją rozwinąć :P
A co do sianokiszonki to mam zamiar robić ale chyba w pryzmie tylko mam teraz do was kilka pytań:
1. czy jak będe miał 60-tke czy 3512 i samozbierającom to dam rade sam zwieść i ugnieść kiszonke.??
2. czytałem gdzies że kiszonke można ugniatać do 3dni czy to prawda??
Czy może lepiej zrobić te 50balotów sianokiszonki i se głowy nie zawracać??

Pozdrawiam Karol12!!!

#178 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 09 październik 2007 - 22:27

Obora Ja czytalem,ze kiszonke powinno robic sie w ciagu kilku godzin, 3dni to troche dlugo mi sie zdaje.

#179 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 09 październik 2007 - 22:29

Obora No ja sie z taką opinią spotkałem ale może i to nieprawda... :P

Pozdrawiam Karol12!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 październik 2007 - 05:58

Obora

No ja sie z taką opinią spotkałem ale może i to nieprawda... :P
Pozdrawiam Karol12!!!

raczej prawda nawet bela jak jej nie owijasz to po 3 godzinach zaczyna już się grzać i dymić czyli lepiej jak najszybciej ją owinąć a w silosie jest podobnie