Zaloguj się, aby obserwować  
Karol12

Obora

Polecane posty

Ferdek07    75
a jaką ilość miesięcznie oddajesz i do jakiej mleczarni bo ja przy 4500l/miesiąc to teraz cena wyszła pond 1.3 zł a można jeszcze o 0.2zł mieć więcej przy większych ilościach

 

@Karol12 jak planujesz mieć w przyszłości te 20 ha to ta obora ci nie wystarczy to jak ta ziemia jest pewna to lepiej zainwestuj(jak dobrze mówić) więcej kasy i powiększ ją tak przynajmniej do 20 stanowisk w tedy to będzie miało jakiś sens

gazi ja też po 4,5 tyś oddaje co miesiąc do spomleku w radzyniu teraz może dobije do 1,2 l podnieśli o 270 zł wypłate za względu na dobra konunkture na rynku, a do tego dużo nam potrącają na fundusze celowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nam podnieśli w tamtym miesiącu po 15gr do każdego litra a od nowego roku mają już nie potrącać udziału więc będzie jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No cóż u nas też kuszą tanimi jałówkami i 0%kredytami na urządzenie obory i maszyny, spółdzielnie chcą miec więcej surowca, ale czy warto inwestowac i brac długoterminowe kredyty jak w 2015 uwolnią kwoty to cena napewno poleci na ryj a koszty produkcji do tego czasu dużo wzrosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja to jesli miałbym zaczynać na dzień dzisiejszy od zera z krowami to zwyczajnie bym to p.......ł. :P Tak jak narazie to może i jest dobra cena na mleko,ale jak słusznie zauważył kolega ferdek07 zapierdal od świtu do zmierzchu siedem dni wtygodniu,mnustwo nakładów i w gruncie rzeczy przerzucanie kasy.Ja jak na dzień dzisiejszy mam tylko 15 krówek(ograniczenia budynku).Chodowle mam nie od dziś i tak czasem się zastanawiam ja i moja przyszła żona czy nie pie......ć to wszystko,przerzucić się na opasy lub znaleść sobie jakąś spokojną robote.Przynajmniej w niedziele można sobie dłużej pospać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja to jesli miałbym zaczynać na dzień dzisiejszy od zera z krowami to zwyczajnie bym to p.......ł. :P Tak jak narazie to może i jest dobra cena na mleko,ale jak słusznie zauważył kolega ferdek07 zapierdal od świtu do zmierzchu siedem dni wtygodniu,mnustwo nakładów i w gruncie rzeczy przerzucanie kasy.Ja jak na dzień dzisiejszy mam tylko 15 krówek(ograniczenia budynku).Chodowle mam nie od dziś i tak czasem się zastanawiam ja i moja przyszła żona czy nie pie......ć to wszystko,przerzucić się na opasy lub znaleść sobie jakąś spokojną robote.Przynajmniej w niedziele można sobie dłużej pospać. :P

Dokładnie i ja tak myśle, jak miną te 5 lat od kiedy zrobili mi płytę i zbiorniki zrezygnowac, puki kwote mleczną da się sprzedac to sprzedac, odebrac udziały z mleczarni, kilka opasów żeby dopłaty paszowe były do łąk i ONW na łąki a z produkcji roślinej nie mniej mozna ale to teraz wyciągnąc, z tym że jak ja nie dam gnoju na pola to i nic nie namłuce, ale jest ferma w poblizu ( kilka tyś opasów krów itp.) i oddają za belkę siana rozrzutnik gnoju to da sie przeżyc.

Kumpel ma 20 ha w ekologi prawie sama 6 kl. z 7 ha owsa skosił 5 t :P:P:P , ale jak weźnie dopłaty ekologiczne nie sieje nawozow jedyne koszty to przeorac i posiac to i tak ma dochód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

macie fajne podejście tylko czekać jak inni do takich wniosków dojdą to i kwoty będzie więcej na rynku albo w rezerwie i mleka będzie mniej czyli ceny jeszcze pójdą do góry a z opasów też można żyć i to całkiem przyzwoicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

E to masz niezłe te pola? :P Gdyby nie te dopłaty to pewnie byłoby nieciekawie. :P Ja to znowu mam pola przyzwoite(3 klasa),ale za to zero łąk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
macie fajne podejście tylko czekać jak inni do takich wniosków dojdą to i kwoty będzie więcej na rynku albo w rezerwie i mleka będzie mniej czyli ceny jeszcze pójdą do góry a z opasów też można żyć i to całkiem przyzwoicie

Ja tu nikogo do niczego nie zmuszam ani do niczego nie chcę zniechęcać. :P Tylko wyraziłem swój pogląd.Mam nadzieje że nikogo tym nie uraziłem?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
E to masz niezłe te pola? :P Gdyby nie te dopłaty to pewnie byłoby nieciekawie. :P Ja to znowu mam pola przyzwoite(3 klasa),ale za to zero łąk!

To masz dobre ziemie, nie masz łąk i chcesz się z krowami pie*dolic! :P A wybic do nogi krówska i pakiet w ekologi wziąśc! :P:P

Ja mam złabe ziemie połowa to różnej jakości łaki to nie mam wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

U nas też niekturzy tak praktykuja bo szczeze poczepiac całe stado,a w miezy czasie jedna drugie osypkę zeźre to i te placki wygarnąc na jedno wyjdzie.

Byłem u kumpla na wakacje w okolicach Hrubieszowa blisko granicy (Zosin) z urainą, ziemie 1 - 2 klasa to tam nikt krów nie trzyma 1 max 3 i nikt nawet nie chce słyszec o krowach wszyscy żyją z buraków i pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Ja tu nikogo do niczego nie zmuszam ani do niczego nie chcę zniechęcać. :P Tylko wyraziłem swój pogląd.Mam nadzieje że nikogo tym nie uraziłem?:P

nikogo tym nikogo nie uraziłeś( a przynajmniej nie mnie) wiem jak wygląda sytuacja małych gospodarstw ale jestem pewien że każdy znajdzie jakiś sposób na poprawę swojej sytuacji jak nie ten to inny każdy jest dobry jeżeli tylko nam odpowiada sami myśleliśmy nad tym aby zostać na tych 10 krowach a resztę opasami ale narazie jak cena mleka poszła do góry to i kary teraz nie są tak straszne chociaż istnieje cień szansy na dodatkową kwotę z agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
nikogo tym nikogo nie uraziłeś( a przynajmniej nie mnie) wiem jak wygląda sytuacja małych gospodarstw ale jestem pewien że każdy znajdzie jakiś sposób na poprawę swojej sytuacji jak nie ten to inny każdy jest dobry jeżeli tylko nam odpowiada sami myśleliśmy nad tym aby zostać na tych 10 krowach a resztę opasami ale narazie jak cena mleka poszła do góry to i kary teraz nie są tak straszne chociaż istnieje cień szansy na dodatkową kwotę z agencji

Tak ku*wa cień szansy wyprodukowałem 31,5 % więcej niż posiadam kwoty ( razem z doliczonym litrażem za tłuszcz) i h*ja nie kwoty z rezerwy dostałem, czyli o 1,5 procent za dużo a nie uwzględniajac tłuszczu to zmieściłem się w ustawowywch 30% bo miałe 28,9%, ale najlepsze jest to że przyznają tylko litry fizyczne a za doliczone litry za tłuszcz nikt kwoty nie zwiększy ale w przyznawaniu kwoty i tłuszczowe są brane pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ok.Myśle że jak narazie to producentów mleka ratuje ogólny jego brak a co za tym idzie wzrost cen.Co do opasów to jeśli jest to możliwe to staram sie je trzymać,zawsze jakiś dodatkowy grosz wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak opasy to zawsze jakiś grosz więcej dadzą jak mamy je gdzie trzymać ale już niedługo i my będziemy mieli je gdzie zostawiać bo teraz z miejscem to cienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

więc tak panowie widze że temat się rozkręca... i dobrze :P

Co do kwot mlecznych to maja znieść i bardzo dobrze... po tym zniesieniu zobacze jak sie będzie opłacało mleko jesli wypłata z mleka wyjdzie na zero albo na minus to wtedy się przeżuce na mięsne sztuki.... ale znowu jak każdy się tak przeżuci na mięsne bydło to mleko pójdzie w góre... :P

A ja tak jak kolega @wojtus zawsze będe trzymał z 2-3te byczki na opas zawsze to troche grosza wpadnie i bedzie na te zasiewy czy coś tam.... zawsze w roli jakiś wydatek sie znajdzie :P

A te małe gospodarstwa maja trudno(tak jak ja) ale po tą są różnego rodzaju kredyty i dopłaty aby te gospodarstwa miały możliwość rozbudowy i modernizacji budynków itp.....

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
więc tak panowie widze że temat się rozkręca... i dobrze :P

Co do kwot mlecznych to maja znieść i bardzo dobrze... po tym zniesieniu zobacze jak sie będzie opłacało mleko jesli wypłata z mleka wyjdzie na zero albo na minus to wtedy się przeżuce na mięsne sztuki.... ale znowu jak każdy się tak przeżuci na mięsne bydło to mleko pójdzie w góre... :P

A ja tak jak kolega @wojtus zawsze będe trzymał z 2-3te byczki na opas zawsze to troche grosza wpadnie i bedzie na te zasiewy czy coś tam.... zawsze w roli jakiś wydatek sie znajdzie :P

A te małe gospodarstwa maja trudno(tak jak ja) ale po tą są różnego rodzaju kredyty i dopłaty aby te gospodarstwa miały możliwość rozbudowy i modernizacji budynków itp.....

Pozdrawiam Karol12!!!

Jka zniosa kwoty moze byc niewesoło nasz mleczarnia zapowiada spadek cen na poziomie 10%, inni twierdzą ze cena nie spadnie a w polsce nawet wzrośnie, Bóg jeden wie, ale jak spadnie cena za mleko to i za bydło żeźne spadnie więc nie liczcie tak na opasy, a jak ktoś nie ma zakontraktowanej dobrej ceny na opasy to opasy wcale nie sa tak opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
A te małe gospodarstwa maja trudno(tak jak ja) ale po tą są różnego rodzaju kredyty i dopłaty aby te gospodarstwa miały możliwość rozbudowy i modernizacji budynków itp.....

Pozdrawiam Karol12!!!

no tak tylko jaki bank da ci krechę jak masz małe gospodarstwo wiem coś o tym bo brat ostatni załatwiał krechę to takie wymogi że hoho brakowało mu ponad 10 ha aby osiągnąć pułap na ta krechę (a ma ponad 22ha i dużo nie chciał kasy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no własnie ale to że małe gospodarstwa mają sie rozwijać są to słowa naszych kochanych polityków... a teraz w praktyce widac jak sie mają rozwijać skoro kredytów nie dają :P

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
no własnie ale to że małe gospodarstwa mają sie rozwijać są to słowa naszych kochanych polityków... a teraz w praktyce widac jak sie mają rozwijać skoro kredytów nie dają :P

Pozdrawiam Karol12!!!

Ale dostajecie niskotowarówkę, którą to 3/4 gospodarstw przeznacza na nowy samochód lub remont domu a sa i tacy co na "przelew", a nikt z tego was nie rozlicza ani nie zabierze, moim zdaniem rząd i tak wspiera małe gospodarstwa fakt że teraz jest bardzo trudno małemu sie wybic, ale no cóż.. takie czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no a ja miałbym szanse na taka niskotowarówke??

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przy takiej hodowli nie


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
no a ja miałbym szanse na taka niskotowarówke??

Pozdrawiam Karol12!!!

przy 12 ha i 7 krowach pewnie możesz zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
no a ja miałbym szanse na taka niskotowarówke??

Pozdrawiam Karol12!!!

No właśnie teraz wszystko jest popie*rzone bo pewnie chciał byś młodego rolnika, a żebu dostac młodego rolnika to musisz miec 4 su w chwili przejęcia gospodarstwa, czyli przy 12 ha 10 krów to min na 4 su, z kolei żeby dostac niskotowarówkę trzeba miec poniżej 4su i dojśc do tych 4 su po 3 latach popytaj w odr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj