Skocz do zawartości

Zdjęcie

DF Agrofarm 420 spalanie

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcink2807

marcink2807

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 16:52

DF Agrofarm 420 spalanie Witam.
Ja mam DF Agrofarm 420 (99 KM). Nie wiem ale mam wrażenie że jakoś sporo mi pali dokładnie nie mierzyłem ale mam pytanie. Ja podorywam pługiem 4 skibowym zagonowym. Narazie jeździłem 5 na terenowych biegach, obroty na 1600 i prędkość 8.9 km/h. Nie wiem czy nie za szybko i za wysokie obroty. Później przerzuciłem na 2 w szosowych biegach i obroty 1400 prędkośc ta sama, jendak słychac było że ciągnik ma ciężko szczególnie przy ruszaniu po nawrotach. Jeśli ktoś może podpowedzieć jakie są optymalne prędkości jazdy przy podorywce, tależowaniu, i jakie wybierać przełożenia i obroty do nich.
Pozdrawiam. MK B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
DF Agrofarm 420 spalanie Dzisiaj, 07:24
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 18:31

DF Agrofarm 420 spalanie lepiej żeby miał większe obroty i miał moc niż miał ich za mało, bo jak wiemy ciągnik swoją moc i Nm uzyskuje przy danych obrotach, prędkość zależy od gleby ale oscyluje w granicy 8 km/h na zimę wolniej bo w okolicach 6. osobiście jeżdzę tak z pługiem 4x40 ciągnikiem 105 koni

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share marcink2807

marcink2807

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 19:08

DF Agrofarm 420 spalanie Dzieki za poradę ale czy jeździsz DF, bo jeśli tak to jakie ma spalanie przy podorywce i innych pracach polowych.
MK B)

#4 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 19:39

DF Agrofarm 420 spalanie ja mam ten sam silnik w lamborghini ,i myśle ,że za duże biegi wybierasz:) 2 zajac to zdecydowanie za duży bieg:) 1 zając i 1600 obrotów polecam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share misiekzpa

misiekzpa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 19:41

DF Agrofarm 420 spalanie Jestem jedynie użytkownikiem tego ciągnika, ale też mam wrażenie że sporo pali. (nawet w porównaniu ze starym dx90) a poz tym nie wiem jak twój ale ten u nas w firmie jest bardzo mało dynamiczny, wolno wchodzi w obroty.

#6 Share marcink2807

marcink2807

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 20:31

DF Agrofarm 420 spalanie misiekzpa
Ja nie zauważyłem aby mułowato wchodził na obroty. Odnośnie spalania to stwierdziłem że pali wiecej od starego MTZ przy wykonaniu tej samej pracy. Jedynie robi to w krótszym czasie i może tu jest powód większego spalania. Spróbuję jeździć wolniej na niższych biegach

focus07
jedynka zając ma wolniejsze przełożenie niż 5 żółów dlatego myślę że lepszym wyborej jest 5 żółów. Jeśli się mylę to podpowiedz z tą jedynką dlaczego jest lepiej.

Ponawiam pytanie jak w ciągnikach DF Agrofarm 420 jest ze spalaniem czy jak najlepiej to mierzyć czy na 1 Mth czy na jeden hektar. Nieroztrzaskałem jeszcze wszstkich funkcji w ciągniku i nie wiem jak ustawić badanie spalania. Jęsli ktoś wie to prosze o kontakt.
Pozdrawiam. MK. B)

#7 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:17

DF Agrofarm 420 spalanie marcink2807 po prostu 1 zającem najlepiej mi sie orze, 5 żółw jest chyba szybsza:) a to już za szybko do pługów i nie da rady:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share marcink2807

marcink2807

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:14

DF Agrofarm 420 spalanie focus07
Dzięki za poradę. Dzisiaj testowałem jak będzie się podorywać na niższych biegach. Najpierw jeżdziłem na 4 żółów prędkość około 5,7 km/h wszystko szło elegancko, obroty silnika na 1400. Spalanie znacznie mniejsze jak na 5 i obrotach 1600. Jednak robota idzie trochę wolniej ale ma to zalete bo mozna posłuchac radia przy robocie.

Dodaj odpowiedź