Sebastian

tur do ursusa 4514

Polecane posty

andrzej2110    535
(...) Co do ciągnika rozkład biegów jest troche głupi do tura bo wsteczne albo za szybki albo za wolny, to samo do przodu 1ka za szybka, a terenowe bardzo zgrzytają, (...)

 

 

Dlaczego zaszybki?? :) właśnie nie. mogło by być nawet szybszy. Ja pracuje z turem na ciapku i biegi (przynjmniej do mnie ) są za wolne.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Coś Twój link nie pokazuje tego miałby pokazać... ;)

 

 

link dobry bo jk po stronie poruszasz sie to link sie nie zmnienia ;)http://www.polmot.com.pl/index2.htm

np ten jest skopiowany z z witryny na której jest ten tur i nie pokazuje co ma pokazować :)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A co byś powiedział na ładowacz T305, który jest produkowany przez p. Zygmunta Babińskiego z Zawad Kolonii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

O ładowacz z Zawad od tego Pana i miodzio robota.. POLECAM. Ma 650kg udźwigu i standardową wysokość 2,6metra i full wyposazenia ;-)

Wysięgnik z ramą dolna z chwytakiem i rozdziel. 3 sekc. kosztował w listopadzie 2007 11000zł brutto. Pytałem do 4512 ;-) Bez chwytaka i rozdzielacza (Wysięg +rama dolna) 6500zł ;-) no i za 500zł masz samopoziomowanie wysiegnika(2 kształtowniki łaczące trójkąty na wysięgniku ze słupkami).


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wsi kiedyś był 4512 z turem spokojnie dawał rade ładować bele.Nie pamietam czy miał przeciw wagę.Przednie opony to lepiej zmienić na szersze żeby w łące kolein nie robić.


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Spokojnie da rade jak 60-tki a nawet 30-tki ładują bele i jest elegancko to taki traktor będzie idealny. No tylko zrób przeciw wage zawsze to bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tura (TUR 4) w 4514 i sprawuje się dobrze z nim sprawuje (tylko troszkę przód za ciężki)


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek44    0

widam zamierzam kupić używanego tura do ursusa 4514.. to każdy można zaqmontować czy to tylko wybrane modele... znalazłem tur quicka (nie wiem czy dobrze napisałem) w przystępnej cenie ale nie wiem jak to bedzie z montażem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Od jeżeli mocowania są do starszych MF'ów to nawet nie trzeba będzie dużo przerabiać w mocowaniach. Głównie trzeba brać pod uwagę szerokość wysięgnika [żeby zmieścił się między kołami a maską] no i wymiary ładowacza. A ten używany Quicke przy jakim ciągniku wcześniej pracował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Pewniakiem są ładowacze Hydramet, Pol-Mot TUR Warfama, MetalFach- one na polskim rynku są długo i mają dopracowaną konstrukcję. Nie wiem co oferują Ci nowi producenci z Allegro, ale często można spotkać maszyny porządnie wykonane, ale takiego ładowacza u mnie w okolicy nikt nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek44    0

no i właśnie tego sie boje... no nic dzieki za pomoc u mnie w okolicy też można ładowacze kupić to sie przejade tam to zawsze inaczej na miejscu i na żywo rozmawiać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

I u kogoś zobaczyć jak ładowacz pracuje, po jakimś "przebiegu" go obejrzeć i też dużo wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam 4512 z 2003r z turem pol mot tur 4. w lato ładowałem nim pustaki i zaprawe na dom na maksymalnej wysokości i jak dla mnie jest on sztywny i nie gibie sie na boki. teraz chyba produkuje go warfama. godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

A jak wygląda załadunek na łące, o ile jest możliwy?


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbrzez    0

przeciw waga to podstawa, ciągnik nie ma przedniego napędu to będzie kołami w miejscu kręcił, a i z przeciwwagą będzie stabilniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

ja mam hydrometal at5plus jest bardzo lekki bo tulko 280kg bez narzędzi i robie nim wszystko od balotów po obornik a mam byki na głębokiej ściółce co prawda tył lekki ale jak ładuje na rozrzutnik to z glebogryzałką ale ładowacz polecam jak do takiego to idealny blisko ciągnika a podnosi na 3.20 polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj