Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cebula

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 19:32

Cebula Piotr to dzięki Twojemu wolnemu rynkowi wiosną szły całe tiry cebuli z Holandi. Niedaleko mnie jest przetwórnia to jak wywrócili łódke to cebula przypominała małą kapuste i miała konsystencje błota ale była po 5 gr to obrali i na kostke. Dzięki twojemu wolnemu rynkowi jak to nazywasz kupili towar nafaszerowany truciznami a Twoją i moją cebule mają teraz głęboko w du...Tak więc zajadaj teraz to czego pozbyli sie Holendrzy i głoś dalej swoje teorie. Swoje byle co wpakują do nas a twojego i tak nie wezmą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cebula Dzisiaj, 03:45
  •  

#22 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 23:21

Cebula W Holandii taką cebule musieli by z utylizować i zapłacić za to grube pieniądze, wiec przysyłają taki odpad, kiepskiej jakości towar tirami do polski, a w Polsce to co przebiorą i "odzyskają" to potem sprzedają. Bo raczej nie jest możliwe żeby w Holandii produkcja była taka tania, no chyba że się mylę...

#23 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 22:19

Cebula u mnie już zaczynają cebulę "zbierać" bronami talerzowymi....Ludzie nie sprzedawajcie swojego towaru poniżej kosztów wytworzenia...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 20:14

Cebula mamy wolny rynek...wydawaloby sie ze konkraktacja załatwi sprawe i w normalnym panstwie tak jest ale wyobrazcie sobie u nas mieszkam niedaleko pudliszek(mm pycha)i tam mają wszystko konkraktowane a w tym roku pomidor tak obrodził że zrobili smieszne limity i połowa zgnije na polu a jak ktos przywiezie więcej to kare płaci ROLNICTWO TO TOTOLOTEK
SAM MAM 250 TON CEBULI ALE czas pokaże co bedzie z ceną...

Edytowany przez damian83, 12 wrzesień 2011 - 20:15.

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#25 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 12:15

Cebula a co mam ci podać adresy gospodarstw, które umoczyły grubą kaskę w nieściągalnych naleznościach - nie przytafiło się to się nie wypowiadaj, bo każdemu może się przytrafić nawet jeśli jest to tzw. stały odbiorca. Przecież wiadomo że praktycznie każda skupowa firemka, czy młyn jest zadłużony po uszy i stąpa po bardzo cienkim lodzie więc ryzyko jest ogromne ale każdy tak mówi,że a gdzie tam mnei to się nie przytrafi.. do czasu, kolego, do czasu niestety.
A ceny cebuli w tym roku, że lepiej na gnój wyrzucić albo rozdać biedym ale oni nie chcą nawet brać wola kaskę na butelkę

#26 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 17:31

Cebula Ceny nie tylko cebuli są takie niskie wszystkie warzywa mają niskie ceny.Ale jeśli to tak dalej będzie trwać to i reszta padnie.Cały przemysł, nie będzie kasy na drugi rok na środki,nawozy na zakup nasion i itp.Koło się zamyka.A nie wspominając o tych co mają kredyty do spłaty.Niestety jesteśmy okradani w biały dzień.Jest trafne przysłowie. Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza.

#27 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 14 wrzesień 2011 - 18:53

Cebula A gospodarz głupi i jak coś jest opłacalne to na następny rok też to sieje ;) Dlaczego liczycie opłacalność w skali 1 roku? policz z przeciągu 3 lat i zobaczysz czy się opłaca czy nie. W zeszłym roku ziemniak był po 1 zł teraz po nawet 20 gry ale średnia z dwóch lat to 60 gr nieopłacalne? ;) Jak ktoś nie miał w zeszłym roku to nie, ale jak miał to już inna kwestia.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#28 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 20:52

Cebula Czy się opłaca czy nie to i tak trzeba coś siać. A opłacalność nie liczy się z lat bo nasze wypracowane produkty jak co roku mają te same ceny poniżej opłacalności.Ceny marchwi na przemysł od lat ta sama jak i innych płodów rolnych. Teraz rolnik musi mieć głowę lepszą jak komputer,myśleć za siebie i tych co kontraktują umowy.Teraz to aura dyktuje ceny, jak wierzyć co nam pogodę zapowiadają to zapewne będziemy musieli iść na zasiłki.Uwaga śnieg pod koniec pazdziernika , kto zdąży zebrać z pól to super, bardzo dużo ma odstawy na listopad i grudzień buraki, brokuł itp. Życzę dobrych zbiorów i ciepłych dni.

#29 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 20:06

Cebula Wolny rynek hahaha ,to złodziejstwo. Cena cebuli w Biedronce 2,27zł, a w innym sklepie o nazwie delikatesy centrum 3,20.Cena u rolnika od 15 do 30 gr za kilogram.

#30 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 10:08

Cebula ludzie jest tak bo stonka czy inny syfmarket nie kupuje od producenta tylko od ostatniego z wianuszka pośredników- a każdy dokłada swoje kikadziesiąt groszy na 1 kg bo przecież firma nie będzie dokładała do tego biznesu tak jak rolnik. Tu kłania się struktura rynku w obecnej postaci taka nie inna, która wcale nie sprzyja konsumentowi ani rolnikowi ( nie wiem jak z GP ale grupy nikt rozsądny nie nazwie tworem rynkowym i zdrową konkurencją dla rolnika gdyż są raczej kolejnym chorym tworem sfiksowanej europejskiej biurokracji) a jedynie handelkowi, który przerzuca tylko towar i fakturki a zarabia na tym najwięcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 19:08

Cebula a jak tam u was ceny cebuli??u mnie luz chodzi ok 20gr
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#32 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 30 wrzesień 2011 - 11:34

Cebula Luzem 15-20gr. Zejscie bardzo słabe
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#33 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 30 wrzesień 2011 - 11:54

Cebula Jaka jest u was cena na obieraną ?

#34 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 01 październik 2011 - 11:33

Cebula U mnie okoliczni kupcy płaca 10-14gr luz.

#35 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 01 październik 2011 - 23:34

Cebula U nas tylko nie wiem czy to prawda bo wiadomo jak ludzie gadają to cebule chyba na polu zostawią bo nie opłaca się wybierać ....
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#36 Share buki5

buki5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 październik 2011 - 22:36

Cebula ponoć cebula na zime ma być w cenie warto poczekać

#37 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 03 październik 2011 - 18:25

Cebula Cebula dosłownie zalewa krajowy rynek. Jej podaż jest bardzo duża a ceny spikowały do bardzo niskich poziomów. Zbiory mają być znacznie wyższe niż rok temu. Potwierdza to GUS, szacując zbiór tegoroczny na 630 tys. ton wobec 583 tys. ton w tamtym roku. Nadpodaż cebuli przysparza bólu głowy producentom, gdyż będąc przyczyną spadku cen stawia pod znakiem zapytania ekonomiczny sens produkcji. Obecnie ceny dobrej jakości cebuli są na poziomie 0,20 – 0,35 zł/kg w zależności od rejonu kraju. Najtaniej jest oczywiście na Kujawach. Zresztą są producenci, którzy nie mając możliwości przechowywania całego zbioru, starają się sprzedawać nadwyżkę na bieżąco i skłonni są robić to po cenach nawet niższych niż 0,20 zł/kg. A koszty produkcji z roku na rok są coraz wyższe. Podobne kłopoty mają Holendrzy. Tam cebula również obrodziła a ceny już spadły do poziomu 0,08 – 0,09 euro/kg

#38 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 04 październik 2011 - 00:00

Cebula Jak twierdzisz że cebula jest teraz po 20-35gr to jesteś nie na bierząco. U nas po 10 gr i nie ma chętnych. Sprzedam nawet taniej byle sie tego pozbyc z pola.

#39 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 04 październik 2011 - 18:55

Cebula cena cebuli w mojej okolicy to 8-15 groszy do tego dają potrącenia. Od dwóch tygodni cena w Niemczech i Holandii prosto z pola, transport kupującego to 0,02 euro.
Jest wiele plantacji gdzie cebuli jest kilkanaście ton na hektarze ale na zadbanych (nie chodzi o nawadnianie) plony wynoszą w tym roku nawet 60-80 ton na ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jeepslaw1

jeepslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 październik 2011 - 11:45

Cebula

workiem owsa to raczej jest ten co wierzy w tzw. wolny rynek.
Jest to chyba najbardzie wyświechtany slogan bez pokrycia w tym zgniłym kapitaliźmie analogicznie jak za socjalizmu - wszystkiemu winni są kułacy a kołchozy cacy. Teraz też są kołchozy, tyle że sprywatyzowane inazywają się spółka taka czy sraka. Dawniej chłop martwił sie tylko o pole a sprzedac zawsze sprzedał i zawsze na czas kasa była a teraz dzwoń, jedźij szukaj a jak odstawisz bo z łaski wezmą to kasa za 2-3 mis. albo i wogóle - ile takich przekrętów już było - masz swój wspaniały wolny rynek. jedn się bogaci a setki biednieja tak to wygląda niestety ale TV jedzie oczywiście do tego co się bogaci- propaganda jak za PRL-u tylko bardziej wyrafinowana i podła.
UE dorzuca tylko kolejne kłody pod nogi normalnym rolnikom, dając ogromne wsparcie jednym i figę z makiem innym i ty to nazywasz wolnym rynkiem -obódź się człowieku bo bredzisz na jawie.

DOBRZE PRAWI! Polać mu!