Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cebula

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 09:09

Cebula Witam wszystkich postanowiłem założyć nowy temat, chciałem się dowiedzieć jak u was wygląda sytuacja z cebulką, czy jest urodzaj , popyt i jak wam płacą ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cebula Dzisiaj, 15:18
  •  

#2 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 10:55

Cebula Urodzaj jak nigdy a cena....hmmm nie bede sobie psuł reszty dnia.

#3 Share PiotrekMTZ

PiotrekMTZ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 12:49

Cebula Jaka u was jest cena. Ja po niedzieli planuje zbierać i nie wiem czy sprzedawac odrazu. Jak jest u was?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dorek13169

dorek13169

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnicze i nowymi maszynami :)

Napisany 27 sierpień 2011 - 13:04

Cebula u mnie z 1.30 ha palnuje miec z 22 tony to nie jest zle a cena jest na giełdzie po 4 zł za woreczek 15 kg a na biało po 0.80 gr to słaba cena bardzo :(

Edytowany przez dorek13169, 27 sierpień 2011 - 13:06.

#5 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 13:32

Cebula u mnie szacuje ok 30t/h ale cena lipna bo tylko 0.50 za białą a w łusce prosto z pola luzem to po 0.20 gr

#6 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 16:44

Cebula Z dymki było 42t z ha i poszła po 30 gr więc zysk niewielki. Została letnia, dobra odmiana i sprzyjająca pogoda więc ponad 30t będzie spokojnie cena to 22gr z tym, że brak zainteresowania jak narazie. Ogólnie w tym roku cebuli nie opłacało się siać wogóle, u nas sieje sie to dziadostwo juz ładnych pare lat i średnio tak raz na 3 lata jest coś z tego.

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 31 sierpień 2011 - 22:58.

#7 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 12:32

Cebula

u mnie szacuje ok 30t/h ale cena lipna bo tylko 0.50 za białą a w łusce prosto z pola luzem to po 0.20 gr

U mnie tak samo.

#8 Share prezeskr

prezeskr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 18:02

Cebula masakra
u nas 15 gr za luz

#9 Share jeepslaw1

jeepslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 10:48

Cebula :lol: B) :lol: :lol:

#10 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 08:09

Cebula koledzy nie wiecie przypadkiem jaka jest cena skupu cebulki w Bonduelle Gniewkowo i czy wogóle biorą bez umowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 08:55

Cebula w tym roku bez umowy to pewnie nigdzie nie wezmą bo w zeszłym roku zrobili zapasy i teraz chłodnie są pełne. A w Bonduelle tym bardziej, pierw muszą tu swoich zebrać.

#12 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 11:15

Cebula Dziś na giełdzie w Krakowie na Rybitwach kupiłem cebulę do hurtu po 2 zł. za 15 kg. A myślałem że tylko kapusta i ziemniak jest za darmo...

#13 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 14:25

Cebula że co po 18 gr za kg a podają, że w hurcie 0,7 do 1,4 zł/kg z tym że biała czyli chyba o obieraną ze skórki chodzi?

#14 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 10:40

Cebula Jak by mi ktoś dał po 20gr/kg to niech tiry podstawia i 200t może brać, teraz to moge stwierdzić, że Polska to jeden wielki burdel i nikt w tym państwie nie rządzi tylko qurwa i złodziej.

#15 Share MaciekMMX

MaciekMMX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 10:47

Cebula Wydajność w tym roku bardzo dobro średnio 40-50 ton z ha.Ja na razie sprzedaje po 6zł za 15 kg. Tak z 10 ton tygodniowo ale nie spieszy mi się magazyny pełne cebula fazorowana także teraz zajmuję się zbiorem.Jeszcze 12 ha.

#16 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 12:56

Cebula rządzi tzw. wolny rynek czyli ten co ma większą kasę albo mniej długów do spłacenia
najgorsze że człek napoci się, wyprodukuje, sprzeda i zaczyna sie gehenna - nie wiadomo ile, kiedy i czy wogóle zapłacą- dawniej takie rzeczy były nie do pomyślenia a teraz wszyscy na chłopie jadą ja na łysej szkapie- duży czy mały jest równo dymany przez pośredników, handel, spółeczki krzaki, producentów paliwa, śOR i nawozów a na koniec nawet nie ma sięe komu poskażyć na tą cała bandę złodzieji.

Edytowany przez Zombi330, 07 wrzesień 2011 - 13:06.

#17 Share PiotrW

PiotrW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 15:49

Cebula Tak wolny rynek, czyli większość rolników zwiększyła powierzchnię uprawy cebuli, w skutek czego gwałtownie wzrosła podaż. Jeśli rośnie podaż, spada cena. Winni tej sytuacji są wyłącznie ci którzy zwiększyli produkcje, a nie politycy, oraz masoni.

To tak jak na giełdzie, akcji nie kupuje się gdy jest hossa, tylko kiedy cena spada. Z warzywami jest tak samo, banda napaleńców sadzi to co jest drogie, a potem płacz :) Ten temat był zresztą wielokrotnie poruszany, ale niektórzy są głupsi od worka owsa.
Nie mówiąc już o tym, że opłacalności nie liczy się na przestrzeni 1 roku.

#18 Share MaciekMMX

MaciekMMX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 16:27

Cebula Dlatego co roku siejemy tyle samo cebuli jak i sadzimy tyle samo ziemniaka. Na ogół wygląda to tak że jeden rok jest dobry, drugi średni a trzeci taki jak ten. Ludzie w tym roku cebule będą wyrzucać albo oddawać za grosze. W tamtym roku była cena to nasiali 2 , 3 razy więcej albo pierwszy raz próbują. Zasiać i zebrać to nie jest większy problem, największy to sprzedać i jeszcze za dobrą cenę. Ja gdybym nie miał zapewnionego zbytu na co najmniej 3/4 cebuli to bym jej tyle nie siał. A tak w tym roku spodziewam się około 600/700ton i wszystko magazynuje a sprzedaje tylko stałym klientom. Cebula jest fazorowana także do maja postoi.I tak jak kolega wyżej napisał opłacalności nie liczy się z jednego roku tylko na przestrzeni kilku lat.

Edytowany przez MaciekMMX, 07 wrzesień 2011 - 16:29.

#19 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 12:28

Cebula workiem owsa to raczej jest ten co wierzy w tzw. wolny rynek.
Jest to chyba najbardzie wyświechtany slogan bez pokrycia w tym zgniłym kapitaliźmie analogicznie jak za socjalizmu - wszystkiemu winni są kułacy a kołchozy cacy. Teraz też są kołchozy, tyle że sprywatyzowane inazywają się spółka taka czy sraka. Dawniej chłop martwił sie tylko o pole a sprzedac zawsze sprzedał i zawsze na czas kasa była a teraz dzwoń, jedźij szukaj a jak odstawisz bo z łaski wezmą to kasa za 2-3 mis. albo i wogóle - ile takich przekrętów już było - masz swój wspaniały wolny rynek. jedn się bogaci a setki biednieja tak to wygląda niestety ale TV jedzie oczywiście do tego co się bogaci- propaganda jak za PRL-u tylko bardziej wyrafinowana i podła.
UE dorzuca tylko kolejne kłody pod nogi normalnym rolnikom, dając ogromne wsparcie jednym i figę z makiem innym i ty to nazywasz wolnym rynkiem -obódź się człowieku bo bredzisz na jawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share PiotrW

PiotrW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 15:50

Cebula Nie napisałeś żadnego sensownego argumentu tylko żałosny atak oraz ogólniki :lol: