Andrzej157

Jaką firme polecacie pługów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Żadnej.

Unia albo Kverneland dwie solidne firmy.

Łatwy dostęp do części:)

Nie kupuj wynalazków.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej157    0

Byłem u znajomego i są bardzo dobre planuje ich zakup

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klos    0

unia albo kverneland - zartujesz?

 

akurat plugi z unii nie naleza do udanych, wszystkie osoby ktore znam i ktore maja te plugi, narzekaja na nie.

 

Andrzej157- nie kupuj wynalazkow, jesli juz koniecznie chcesz cos polskiego to wez ta nieszczesna unie, chociaz ja osobiscie wolalbym juz rozejzec sie za jakim uzywanym zachodnim plugiem. Niekoniecznie kverneland, bo te sa jednymi z najdrozszych. Wybor jest naprawde spory, kuhn V&N, overum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

zobacz sobie akpila, podobno na licencji vogel&noota, ale te droższe, oglądałem i muszę przyznać, że bardzo podobny do mojego vogla i robi pozytywne wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Żadnej.

Unia albo Kverneland dwie solidne firmy.

Łatwy dostęp do części:)

Nie kupuj wynalazków.

Unia to porządna firma - to mnie rozbawiłeś :lol:

Chcesz porządną firmę to kup Lemkena, nawet używany będzie lepszy od unii !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Staltech-tani pług w zakupie i co ciekawe w eksploatacji. Lemiesze kosztują grosze, pasują od Uni, tylko bierz z zabezpieczeniem przynajmniej śrubowym-bo rama jest z "ołowiu" , znam przypadki w okolicy zgięcia ramy w tych najtańszych pługach... co do uni-też nie ma rewelacji, pochłania sporo mocy z ciagnika, kvernelandy są moim zdaniem najlepsze bo najlżej sie nimi ora ZEtor 8441 nie czuje 4 skibowego pługa na 4 klasie ziemi, unia 4 skibowa dla przykładu-potrzebuje ok 10-15 koni więcej ze względu na ukształtowany lemiesz(prawie że stoi pionowo w uni, w kvernelandzie sprawia wrażenie wręcz leżącego), odkładnia też ma znaczenie, im dłuższa tym lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claasx   
Gość Claasx

To wszystko zależy od tego ile masz pola, ilu chcesz mieć skibowy i zagonowy czy obrotowy.

Każda firma ma coś dobrego tylko cza wiedzieć co. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

na 6 ha to kup sobie używany pług z unii 2 lub 3 skibowy, zależy jaki masz ciągnik i pewnie lepiej będzie orał jak te nowe

ja kiedyś kupiłem takiego nowego wynalazka 4 skibowego na podobę unii i orał ciężko jak cholera, dopiero po zmianie słupic od starego pługa unii było trochę lepiej ale rama za to się gieła

unikaj wynalazków, poszukaj niepogiętego pługa unii i będzie tanio i dobrze, chyba, że masz 360 to możesz się pokusić o coś zachodniego ale musi być w bardzo dobrym stanie, powinien orać lżej ale części zamienne droższe, z kolei bardziej wytrzymałe

reasumując jak masz mało kasy to kup używkę unii, tylko nowego typu

http://moto.allegro.pl/plug-3-skibowy-unia-grudziac-i1769319306.html taki jak ten, jak dobrze poszukasz to znajdziesz ładny za jakies 700 zł, kuzyn sprzedał taki pług 3 skibowy, 2 skibowy i agregat 2,1 metra za 1200zl bo mówił, że jak ogłosił to nawet nikt nie zadzwonił, więc jak znalazł się kupiec to sprzedał

a jak masz dużo kasy to coś zachodniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

lepiej kup jakiś zachodzni 2 skibowy obrotowy


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unia to porządna firma - to mnie rozbawiłeś :lol:

Chcesz porządną firmę to kup Lemkena, nawet używany będzie lepszy od unii !

Mówisz ze unia to nie dobra firma?

Raczej ty mnie rozbawiasz.

Gdzie nie pojedziesz wszędzie masz części !!!!!!

Edytowano przez sloneczniktv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

wódki mam jakieś 15 kartonów, za tydzień się żenię :rolleyes:

troche odbiegne od tematu ale...wszystkiego dobrego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Mówisz ze unia to nie dobra firma?

Raczej ty mnie rozbawiasz.

Gdzie nie pojedziesz wszędzie masz części !!!!!!

No popatrz tylko ja do Kvernelanda jakoś też problemu nie mam z częściami. B) Choć nim nie orałem to kupiłem dłuto i lemiesz przedpłużka


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

do Kvernelanda częsci do kupienia w kazdej agromie, większych składnicach, ja mam Obracalnego KRONE i tak samo wszędzie jest do kupienia orginały i zamienniki, aby tylko kasa była to wszystko da sie kupić, to nie kiedyś że nic nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Może coś konkretniej o jakie pługi Ci chodzi (model)?

Jeśli chodzi o U061/1 obrotowe 5-skibowe są naprawdę udane, ale potrzebują dość dużej mocy ciągnika ze względu na wagę i prędkość roboczą.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Posiadam firmy kołaszewski 4 zagonowy ze śrubami zrywalnymi. Używam już go 2 lata i polecam. Tym bardziej że cena nie jest straszna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pługi Metal-Fach U034 mają zabezpieczenie resorowe.

Praca tych pługów jest zadowalająca. Kąty lemieszy są inne (gorsze) niż w obrotówkach, ale do przyjęcia. Prześwit pod ramą 75cm, czyli na dzień dzisiejszy standard, rozstaw korpusów 100cm – dobra. Dość masywne, swoje ważą. Co do trwałości elementów roboczych trudno mi coś powiedzieć, ale materiał wydaje się być w porządku.

Dodatkowo można je dość dobrze doposażyć m.in. w przedpłużki (do kukurydzy).


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj