Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ilość łąk...

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 05 październik 2007 - 21:32

Ilość łąk...

U nas ponad 40 ha łąk na 30 sztuk bydła, w planie jest powiększenia stada jak i dokupienie łąk. ;)

nie źle macie tych łąk jak na 30 sztuk bydła
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ilość łąk... Dzisiaj, 19:29
  •  

#22 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 06 październik 2007 - 05:57

Ilość łąk... My na 40sztyk bydła mamy prawie 40ha łąk. W sumie starczyło by mniej. Ale jak więcej pada to potrafi nam 15ha zalać tak że nie da się nawet skosić.

#23 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 08 październik 2007 - 15:32

Ilość łąk... A ja mam 7 ha lak i 70 sztuk bydla,tylko ze dostaja jeszcze slome jeczmienna i w zeszlym roku dokupowalem troche siana.

#24 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 16:47

Ilość łąk... Ja mam 42ha łąk. na 100 sztuk bydła i to mi starcza dużo sieje kuku.

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 17:07

Ilość łąk... Na 15 krów i około 10 -12 sztuk młodzieży 12 ha łąk, ale z 5 -8 ha kosze po ludziach, no ale same siano robie, właściwie to własne łąki by wystarczyły ale zawsze może się trafić kiepski rok lub susza i musze mieć zapas dobrego siana

#26 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 17:08

Ilość łąk...

Na 15 krów i około 10 -12 sztuk młodzieży 12 ha łąk, ale z 5 -8 ha kosze po ludziach, no ale same siano robie, właściwie to własne łąki by wystarczyły ale zawsze może się trafić kiepski rok lub susza i musze mieć zapas dobrego siana

A czemu nie robisz sianokiszonki? przecież wydajnosć ci skoczy i to galancie ;] Nawet jak byś zrobił z 3ha to byś miał 60 balików ;]

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 17:23

Ilość łąk...

A czemu nie robisz sianokiszonki? przecież wydajnosć ci skoczy i to galancie ;] Nawet jak byś zrobił z 3ha to byś miał 60 balików ;]

Z doświadczenia wiem że wydajność podskoczy jak treściwej więcej się daje ;) , a po sianokiszonce ewentualne wzrosty wydajności pokrywają tylko koszty foli, a kwota mleczna też przeszkadza, osobiście uważam że sianokiszonka to dobre rozwiązanie dla ludzi którzy mają bardzo intensywnie eksploatowane łąki, ja siano mam za pół darmo bo ludzie oddają nawet skoszone łąki niestety czesto bez nawozu, a trawa jest taka ze przez przetrząsacza schnie na pniu, pozatym te 60 belek (kumpel praktykował) fakt troche mleko podskoczy ale rozpaskudził krowy i potem duży spadek był bo nie chciały siana :D , pozatym nie mam tura a wynajęcie owijarki graniczy z turem

ps. sianokiszonka podobno dobra na mokre lato ale ani pogodnego siana nie miałem, ale i sianokiszonki znajomym nawet w belach też popleśniały

#28 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 17:28

Ilość łąk...

Z doświadczenia wiem że wydajność podskoczy jak treściwej więcej się daje ;) , a po sianokiszonce ewentualne wzrosty wydajności pokrywają tylko koszty foli, a kwota mleczna też przeszkadza, osobiście uważam że sianokiszonka to dobre rozwiązanie dla ludzi którzy mają bardzo intensywnie eksploatowane łąki, ja siano mam za pół darmo bo ludzie oddają nawet skoszone łąki niestety czesto bez nawozu, a trawa jest taka ze przez przetrząsacza schnie na pniu, pozatym te 60 belek (kumpel praktykował) fakt troche mleko podskoczy ale rozpaskudził krowy i potem duży spadek był bo nie chciały siana :D , pozatym nie mam tura a wynajęcie owijarki graniczy z turem

ps. sianokiszonka podobno dobra na mokre lato ale ani pogodnego siana nie miałem, ale i sianokiszonki znajomym nawet w belach też popleśniały

Przecież nie musisz robić w bele w pryzme też możesz zrobić ja robie 140 w bale i z 60 rozrzutników w pryzme i siano też robie z 1500 kostek. Krowom już siana nie daje tylko cielaką do 3 miesięcy ;]

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 17:42

Ilość łąk... Cały problem w tym że nie mam właściwie korytarza paszowego i już mi styknie zadawania wysłodek, ludzie co mają takie obory już dawno porezygnowali z kiszonek powó kręgosłup i stway nie wytrzymują bo to trzeba załadować na taczke wjechać przerzucić itd, może gdyby duży skok wydajności był ale dobre siano wcale nie musi być gorsze od sianokiszonki, bo wydajność mam może max 1000 l od sztuki mniej co ci co dają sianokiszonke i kukurydze a treściwej napewno mniej nie dają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 18:00

Ilość łąk...

No to nic innego tylko budować jakąś oborę, żebyś mógł sobie do niej wjechać ciągnikiem itd... ;) :D

z tym to ja mam problem nasz zetor nie wejdzie do obory na wysokość i przy samych drzwiach stawiamy kiszonke ;/ ale i tak trzeba rozwieść po oborze ;]

#31 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 18:05

Ilość łąk...

z tym to ja mam problem nasz zetor nie wejdzie do obory na wysokość i przy samych drzwiach stawiamy kiszonke ;/ ale i tak trzeba rozwieść po oborze ;]

To i tak już sobie ułatwiasz pracę, niektórzy z pryzm wożą kiszonkę taczkami, Ci to się dopiero narobią, czy zima czy ciepło jeść zwierzętom trzeba dać... ;)

#32 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 18:10

Ilość łąk...

To i tak już sobie ułatwiasz pracę, niektórzy z pryzm wożą kiszonkę taczkami, Ci to się dopiero narobią, czy zima czy ciepło jeść zwierzętom trzeba dać... ;)

Ja pół roku temu też 15 toczek dziennie woziłem kiszonke ;/ a tera jeden wycinak z sianokiszonki i jeden z kuku i już na jeden dzień ;]

#33 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 10:51

Ilość łąk... Karol słuchaj a ty juz sie zdecydowales na hodowle bydla mlecznego?

#34 Share 55m

55m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2009 - 13:38

Ilość łąk... Witam mam pytanie mam 20ha i zaczynam teraz hodowle bydła mlecznego chciałem się dowiedzieć ile na tej powierzchni mogę maksymalnie hodować krów mlecznych bo ja myślałem że mógłbym hodować ok. 23 sztuk krów tylko teraz mam problem jak obsiać te 20ha ile mam zasiać kuk, ile łąk a ile pozostawić pod uprawę zbóż?

Piszcie & doradzajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#35 Share Makaron

Makaron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 luty 2009 - 14:08

Ilość łąk... To zależy też jakie masz klasy ziemi.

#36 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 03 luty 2012 - 20:59

Ilość łąk... @55m j ana Twoim miejscu na tych 20 ha to zasiałbym :
ok.5-6 ha qqrydzy
ok.8-9 ha traw(przy wydajności min.45 bel z ha)
a na reszcie czyli ok.6-7 ha zboża w różnych konfiguracjach zależy tylko to od klasy ziemi,bo dla mlecznych to najlepszymi według mnie byłyby śruty z jeczmienia,pszenicy i przężyta ;)
I na tych paszach które podałem mogłbyś utrzymać ok.20 krów + przychówek czyli ok.(15 młodych)
pozdro i myśle że pomogłem ;)

A co do tematu to do tych 10 krów powinno starczyć ok.4 ha traw + ok.4 ha qqrydzy
pozdro

Edytowany przez damianzetor9540, 03 luty 2012 - 21:00.

#37 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 17 luty 2012 - 14:35

Ilość łąk... wiec ile miej wiecej z 1ha na rok da sie ukrecic bel z sianokiszonki?? laka jest na ziemi torfowej myslicie ze te 60-70 belek rocznie da rade??
i jaka odmiane trawy proponujecie na ziemie torfowe??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 17 luty 2012 - 17:19

Ilość łąk...

wiec ile miej wiecej z 1ha na rok da sie ukrecic bel z sianokiszonki?? laka jest na ziemi torfowej myslicie ze te 60-70 belek rocznie da rade??
i jaka odmiane trawy proponujecie na ziemie torfowe??

Z 1ha na rok to myślę I pokos ok.25bel,II pokos 15,III pokos 10-15,czyli ok.50beli z ha,na wiecęj nie masz co liczyć.Łąki torfowe mają to do siebie ze jak będzie mokry rok to nie wiedziesz na nie ,choć trawa bedzie luksio,i wtedy można nic nie zebrać :mellow: