Skocz do zawartości

Zdjęcie

biegi w jumzie ?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiokal

krzysiokal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:21

biegi w jumzie ? Witam posiadam jumza z 85r lecz zapomniałem jakie ma on biegi i przełożenia (szybkie, wolne). Wytarły mi sie te naklejki :( Wiem ze w prawo i do góry to wsteczny a w dół to 1 chyba. Jeśli ktoś mógłby mi rozpisać jaki bieg gdzie wbijać lub obrazek oraz przełożenia ( I, II). To będe mu bardzo wdzięczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
biegi w jumzie ? Dzisiaj, 00:41
  •  

#2 Share sloneczniktv

sloneczniktv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:06

biegi w jumzie ? Śmieszne trochę.Masz ciągnik na miejscu w domu i nie możesz dojść jak masz biegi ?

#3 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:12

biegi w jumzie ? Aa więc:

Zając | 3 | 4 | R
Zółw | 5 | 2 | 1

W lewo do końca wbijasz i jak chcesz na żółwia ustawic to ciągniej do siebie ale jak zacznie zgrzytać to jeszcze raz wybij i wbij.. potem jak chcesz mieć zająca to bierzesz do końca w lewo i do góry i masz już zająca.. Mogłem się pomylić z zającem i z zółwiem może jest na odwrót ale to sam zobaczysz ;)

Jak co to pisz na gg ;)

Edytowany przez Karol323, 26 sierpień 2011 - 21:13.

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#4 Share krzysiokal

krzysiokal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:14

biegi w jumzie ? dzięki koledzy rano sprawdzę :)
Ciężko mi było dojść z biegami 2,3,4 bo 5 to mniej więcej wiedziałem :)

#5 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 sierpień 2011 - 07:19

biegi w jumzie ? Masz tu oryginalny schemat biegów jumza rocznik 82

#6 Share krzysiokal

krzysiokal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 18:18

biegi w jumzie ? Dzięki za pomoc teraz będę już pamiętał :)
Jeśli możecie pomóc jeszcze zauważyłem usterkę w jumzie załączoną w nowym poście http://www.agrofoto....kanie-w-jumzie/

Edytowany przez krzysiokal, 28 sierpień 2011 - 18:18.

#7 Share bialorus11

bialorus11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 09:52

biegi w jumzie ?

Witam, niedawno kupiłem białoruś, działają tak jakby tylko 2 biegi, do przodu wolny i do tyłu, wchodzą jedynie na niskich obrotach, sprzęgło nie rozłącza, ale to na inny temat. Pytanie, co tam mogło się stać ? Podejrzewam ukręcony któryś wałek, ma ktoś pomysł, wiedzę na ten temat ?

#8 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 10:14

biegi w jumzie ?

Aby biegi wchodziły jak należy to najpierw wyreguluj sprzęgło ! Te dwa biegi to 1i wsteczny  ? czyli dźwignia w prawo do oporu masz ? A  inne biegi dźwignia włącza a mimo to ciągnik stoi ? czy nie dają się włączyć ? Zbyt słabo to opisałeś a szklana kula mi się ostatnio rozbiła aby coś konkretnego napisać.  Wałki w tej skrzyni są dwa i raczej nie da się ich ukręcić ! Dwa tygodnie temu składałem taką skrzynię to jeszcze na na świeżo pamiętam co i jak .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share bialorus11

bialorus11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 10:31

biegi w jumzie ?

Tylko do tyłu i przodu w środkowej pozycji lewarka zmiany biegów, sprzęgło muszę podregulować też, ale zastanawia mnie czemu właśnie tylko te dwa przełożenia działają a reszta wchodzi i brak przeniesienia napędu na koła, przy wrzucaniu tych innych przełożeń zazgrzyta (sprzęgło) i jest dźwięk jakby coś się kręciło wewnątrz skrzyni. Jest to moja pierwsza tego typu maszyna, a w osobówkach czasem jeżeli któryś z wałków (głównie terenowe auta) się ukręcił to pozostawał tylko bieg wsteczny i np. 4-ka. Który wałek za które biegi jest odpowiedzialny ? Bo może jeden jest ukręcony? Czy nie ma tutaj możliwości posiadania innych przełożeń w przypadku ukręcenia jednego?  Na szybko to sprawdzałem, dzisiaj może dokładnie sprawdzę, ale jestem pewny, że do przodu i do tyłu bieg wchodzi, tylko nie wiem dokładnie które to są. Chyba, że ma tutaj znaczenie docisk sprzęgła, wyregulowanie, ale dziwi mnie, że bez sprawnego sprzęgła te 2 przełożenia można jakoś wrzucić.

Edytowany przez bialorus11, 29 marzec 2015 - 11:03.

#10 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 06:05

biegi w jumzie ?

Zanim cokolwiek zrobisz to wyreguluj sprzęgło cofając łożysko max do tyłu i łapki na 2-3mm do łożyska ,następnie śruby regulujące od 2 stopnia wkręć do oporu i wykręć 1.5 obrotu . Dopiero wtedy można coś ustalić w sprawie skrzyni . A teraz jest na terenowych czy szosowych biegach ? bo niskie przełożenie da się bez sprawnego sprzęgła włączyć .

#11 Share bialorus11

bialorus11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 08:18

biegi w jumzie ?

Sądzę, że ten bieg który wrzuciłem do przodu jest terenowy, bo przy wysokich obrotach silnika niska prędkość na kołach, tak jak z reduktorem w autach terenowych, da się wrzucić, ale na niskich obrotach umiejętnie. Czyli wstępnie uważasz, że przyczyną nie działania reszty biegów może być sprzęgło ? To jest na pewno 2 - stopniowe ? Docisk wygląda tak jak na zdjęciu tutaj 215738725_2_644x461_docisk-sprzegla-bial

Śruby regulujące to są te ze sprężynami ?

Edytowany przez bialorus11, 30 marzec 2015 - 08:21.

#12 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 11:49

biegi w jumzie ?

Tak to dokładnie to sprzęgło  dwustopniowe i te śrubki z sprężynami są od drugiego stopnia ale jeśli są wkręcone za mocno to docisk pierwszego stopnia (od jazdy) nie ma miejsca aby się cofnąć przy wysprzęglaniu i dlatego sprzęgło nie rozłącza .

#13 Share bialorus11

bialorus11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 17:20

biegi w jumzie ?

Dzięki wielkie za konkretne wytłumaczenie, tego szukałem ;) , teraz pogoda nie pozwala, ale jak tylko przestanie padać to się położę pod spód i sprawdzę tak jak pisałeś, właściciel dał mi jeszcze normalne 4 śruby, chyba M10 albo M12, też twierdził, że coś od sprzęgła, musiał tam grzebać, dam znać jak tylko z tymi biegami dojdę do ładu.

#14 Share bialorus11

bialorus11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 16:14

biegi w jumzie ?

Zrobiłem tak jak w opisie, łożysko oporowe do końca, dźwigienki 3mm odstępu, ze śrubami dociskowymi tak samo, wkręciłem na max i 1,5 obrotu, sprzęgła jak nie było tak nie ma, na niskich obrotach jestem wstanie wbić bieg wsteczny wolny i jakieś 2 wolne do przodu oczywiście ze zgrzytaniem, reszta nie działa, wbijam, ale nie ma przeniesienia napędu. Te śruby ze sprężynami to wkręcając maksymalnie co się powoduje ? Może o kilka obrotów więcej odkręcić ? Kurcze może tarcza się przykleiła...Wsteczny, 1 i 2 bieg wchodzi bez sprzęgła jedynie, jeżeli znalazłem prawidłowy podpis, tylko są to bardzo wolne biegi.

Edytowany przez bialorus11, 03 kwiecień 2015 - 07:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 07:39

biegi w jumzie ?

Wysłałem ci wiadomość na pw. więc zajrzyj do skrzynki .

Dodaj odpowiedź