Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafffffff    9

W nowych Meprozetu są takie same pompy jak w starych zachodnich (włoskie). Polską używkę w dobrym stanie będzie raczej ciężko dostać. Nie ocynkowanej nie kupuj! Najważniejsze to żeby pompa działała i beczka była w dobrym stanie, przede wszystkim szczelna. Ja trzy lata używam już zachodniej używanej. Wyprodukowanej w 1981 roku i jak na ten wiek to wygląda super. Właściwie od nowej różni się tylko tym, że zmatowiał ocynk. Sprawuje się bardzo dobrze, nic się jeszcze nie popsuło. Dałem za nią 10tys. zł ma 4tys. l. pojemności.

wlasnie widze ze sa polskie odpicowane beczki ale nie ocynki , powoli zaczynam sie interesowac tego typu beczkami BECZKOWĂZ BECZKA 3,500L (podlaskie) (803893313) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

skoro szzukasz beczki to ja sprzedam beczkowóz 4000l meprozet stan dobry, garazowany od kilku lat nie używany, kolor zielony, nowe opony i komplet węży, tylko zapinać i wozić kontakt PW lub na gg


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej157    0

Mam kupić beczkowóz Pomot Chojna mam dwa zbiorniki na gnojowicę pierwszy 12000 litrów a drugi 10000 litrów.Jaką pojemność beczki polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

6 tys litrów to optymalne rozwiązanie do ciągnika o mocy 80 KM więc zdradź faktycznie tak jak koledzy wyżej piszą, jakim ciągnikiem chcesz go targać

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel97    4

Na takie szamba to starczy 2500 litrów. Chyba pomyliłeś sie z tymi cyferkami. Jakby to było 100000 i 120000 litrów to wtedy jakiś 8000 lub 6000 wóz asenizacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

tylko ciekawe jak jest łyżka rozlewowa zrobiona w tym beczkowozie. bo w chojnie mam tak że nieważne z której strony wiatr wieje beczka jest czysta...

wg mnie też powinieneś tą 6000. zależy jeszcze jaki ciągnik. ja swoją 5000 ciągam farmerem 80km

@pawel97 ja też mogłem brać 3000, ale jak zobaczyłem różnicę w cenie to wolałem trochę dopłacić i wziąć 5000. duża oszczędność na paliwie.

Edytowano przez SLAWEK1987

KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam753    25

wiem że ma zetora proxime 85 bo znalazłem w postach do takiego ciągnika na pewno wystarczy beczkowóz 5000 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chłopie na 22 tys litrów to i 4 tys. Ci wystarczy nie jedni mają 400 tys. litrów szambo i beczki po 6-7 tys. Chyba że masz pola daleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

jak gleby mokre to tak, ale z 6 będzie miał mniej przejazdów na pole. trzy pełne i w ostatniej 4000, a przy beczce 5000: 4 pełne i w jednej niecałą połowę-2000. ale to już indywidualny wybór


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej157    0

6 tys litrów to optymalne rozwiązanie do ciągnika o mocy 80 KM więc zdradź faktycznie tak jak koledzy wyżej piszą, jakim ciągnikiem chcesz go targać

Zetorem proximą 85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

ja na urzytki zielone worze 4000 l ursusem c 330 i daje rade ale na grunty orne to nie [polecam bo by nie dał rady (próbowałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthranislaw    0

Nie stoje przed zakupem jednak ogladam sobie strony josina itp nie mówię tutaj o meprozecie innych na których pisze co i jak jednak jak określić czy dany wóz będziesz mógł ciągac swoim ciągnikiem albo odwrotnie jak widzisz wóz to jaki ciągnik doń mozesz załozyć .

Ktoś może powiedzeić temat bezsensu może i tak ale mnie to ciekawi zwłaszcza jak oglada sie jakies wozy na allegro czy agriaffaries

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Generalnie się przyjmuje

beczka 5000l - 50KM

10000l - 100 KM

20000l - 200 KM

to jest do średnich warunków na mokre i górzyste warunki odpowiednio więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego wszystko zależy od warunków. kolega ma Fendta 90km i ciąga beczkę 10 tys. na tandemie PICHON natomiast drugi ma NH 130km a ciąga 8 tys. no i jeden i drugi mówi ze do tego ciągnika to jest optimum :D

 

wiele tez zależy od beczki tandem jest stabilniejszy mniej cierpi ciągnik, ale za to w polu trzyma na zakrętach mimo ze są skrętne osie. i wyposażenie standardowe to kapcie 380/22,5 a za dopłatą 10tys zł założą 550/22.5 ale cena.....

 

i to jest taki temat rzeka. w dobrych warunkach sąsiad ciąga zetorem 5340 63km beczkę 10 tys HTS także mówisz sam zdecydować trudno jest podpowiadać w takich sprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja ciągałem 12m3 80konnym i też dawał radę bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

beczka 10tys głównie c385 a w wyjątkowych sytuacjach to nawet c360-3p jak inne zajęte taż daje rade ale raczej tylko po twardym i oczywiście przód się słabo trzyma nawierzchni ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj