piotrek161

Problem sieczkarnią John Deere

Polecane posty

piotrek161    0

Sieczkarnia zapycha się zaraz za gniotownikiem. Kukurydza jest mielona w miazgę, ma to miejsce przy mokrej jak i suchej kukurydzy ;[ . Nieraz nie nakoszę 1 rozrzutnika bo się zapycha natomiast innym razem kosze cały dzień i jest ok. Nie wiem co to jest, wie ktoś jaka może być przyczyna ? Czy to łopatki za gniotownikiem źle są ustawione czy walce są już zużyte ? Czy to jeszcze inna przyczyna ? Jeśli ktos wie jaka jest przyczyna niech pisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Może wysyp masz gdzieś zalepiony, co ogranicza przedmuch wiatru i automatycznie wyrzut zmielonej kukurydzy, może obroty są za niskie i maszyna nie da rady wydmuchać ściętego materiału


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Zobacz czy ten ślimak co wciąga dalej do wentylatora nie jest zużyty albo pasek co go napędza może się ślizga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he

Taki sam początek jak u mnie w temacie :lol: :lol:

Sprawdź ten ślimak co odbiera masę z gniotownika. U mnie był ten sam problem, byłem w Rogienicach i ten ślimak powinien mieć równe zwoje u mnie pierwszy był strasznie starty i na dodatek było rozwalone łożysko na którym chodzi ten ślimak. Teraz ten ślimak naspał mi znajomy spawacz i powinno być ok.

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek161    0

Tylko u mnie nie ma żadnego ślimaka tylko walce gniotownika a za tym ten wentylator co wydmuchuje sieczkę

Edytowano przez piotrek161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki model sieczkarni ?

Pewnie łapki na wirniku są już przytarte i nie ma siły wydmuchu

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Wysyp przejrzyj dokładnie i faktycznie sprawdź łapy


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1    0

Witam mam zapytanie o sieczkarnię JD 7250 mam problem sieczkarnia się zapycha sie przed gniotownikiem na dolnym walcu sie zakleja, przy czym gniotownik jest nowy walce i łożyska ma skoszone 140 ha paski też mają tyle. Sprzęgło głowne napędowe też nowe zrobiło też okolo 120 ha i sieczkarnia się zapycha. Dzięki z góry. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj