Skocz do zawartości

Zdjęcie

Temperatura płynu w zetorze 7745

78 odpowiedzi na ten temat

#61 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 05 maj 2013 - 06:42

Temperatura płynu w zetorze 7745 Problem też był z tom nagrzewnicom ,bo była zapowietrzona ,i utworzyła się poduszka powietrzna w silniku .Woda w chłodnicy ,a w silniku pusto para. Niektóre ciągniki co majom chłodnice od nagrzewnicy na dole jak ursus 5714 ,jak ktoś nie wie o odpowietrzeniu po remoncie silnika ,robi jeszcze raz remont .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Temperatura płynu w zetorze 7745 Dzisiaj, 22:07
  •  

#62 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 05 maj 2013 - 08:07

Temperatura płynu w zetorze 7745 długo nas wkręcałeś ;[ , ale najważniejsze ,że skończyło się na płynie!!! Jak będziesz zalewał płynem to lej coś konkretnego z dodatkami inhibitorów korozji ,bo tak jak pisałem wcześniej ,może poprzeżerać tulejki !!!!

nowy

#63 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 05 maj 2013 - 13:42

Temperatura płynu w zetorze 7745 Sam nie wierzę że to właśnie wina "czegoś" w płynie...ale jak na razie coś jest w dobrym kierunku... przynajmniej nie wywaliło wody z chłodnicy.

Sporo wody przeleciało zanim układ się przepłukał i z kranika zaczęła lecieć czysta woda.
Nagrzewnic nie miałem zapowietrzonych... tylko gdy spuściłem i powtórnie nalałem nowy płyn, ciecz nie mogła dostać się do nagrzewnic. Gdy zalałem nagrzewnicę ciecz już z nich nie schodziła.

Nie wiem czy to jest rozwiązaniem bo jeszcze nie miałem okazji pracować w gorący dzień... może w poniedziałek.
Jedno jest pewne...poprzedni właściciel musiał wlać to paskudztwo do chłodnicy a ja miałem tylko kłopot. Pozostałe ciągniki jeżdżą na tym samym płynie i jest wszystko w porządku.

#64 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 12 maj 2013 - 11:27

Temperatura płynu w zetorze 7745 no i jak ? Przyczyna ustalona ?

nowy

#65 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 12 maj 2013 - 13:17

Temperatura płynu w zetorze 7745 Przeczytaj posty strona wcześniej. Wszystko się wyjaśniło.
KPK Kumurun Team

#66 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 13 maj 2013 - 19:10

Temperatura płynu w zetorze 7745 ostatni post wskazuje ,że nie do końca się wyjaśniło!

nowy

#67 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 19 maj 2013 - 00:30

Temperatura płynu w zetorze 7745 Sorry ...pisałem posta z telefonu i widocznie go nie dodało

Wody nadal nie ubywa, nie wywala jej z układu, płyn krąży w układzie bdb.
W butelce która ma zbierać ubytki z przelewu również nie ma cieczy.
Na razie wszystko dobrze... wierzcie mi sam w to nie wierzę!!!
Napiszę Wam na 100% czy problem rozwiązany gdy popracuje prasą zwijającą.

Kolega, który napisał ten temat ma ewidentny problem z silnikiem... u mnie żadnych z tych objawów nie było.
http://www.agrofoto....icy-zetor-6340/

Nie wiem czy Wam o tym pisałem...w c330m również działy się takie cyrki z wywalaniem płynu z chłodnicy i grzaniem się... tam też trafił płyn z Zetora:P. Po wymianie na wodę stan płynu w chłodnicy się nie zmienia i utrzymuje sie właściwa temperatura. W tym ciągniku podejrzewałem UPG bo spory czas temu zmienialiśmy uszczelkę bez planowania głowicy (puszczało kompresję do wody i były zauważalne pęcherzyki na linii głowicy i bloku) - winny był zerwany gwint na nakrętce - tej obok świec żarowych.

#68 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 19 maj 2013 - 08:15

Temperatura płynu w zetorze 7745 jak do tej pory nie wywaliło to już będzie chodził nawet w prasie

nowy

#69 Share sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 19:47

Temperatura płynu w zetorze 7745 Witam u mnie dzisiaj podobna sytuacja sie zdazyła zalałem koncentratem swojego zetorka i zaczoł sie pienic ten koncentrat do tego stopnia ze cały wywalilo przez ta rurke co jest przy wlewie do chłodnicy. Nagrzewnica nie była uzywana przez ok 5 lat a dzisiaj ja podłączyłem z tego co widze mam zapowietrzona nagrzewnice . Jeżeli ktoś ma dobry sposob na jej odpowietrzenie to prosze o pomoc

#70 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 23:01

Temperatura płynu w zetorze 7745 Nagrzewnica odpowietrza się sama jeśli:
trójnik jest otwarty
doprowadzenie ciepłej cieczy jest podłączone od góry do nagrzewnicy
na pewno sprawny termostat pomoże
5-10 min na wyższych obrotach i powinno lecieć ciepło z nagrzewnic.

Z wodą nie miałes problemów? Nie wyrzucało jej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 10:33

Temperatura płynu w zetorze 7745 nie z woda nie było problemów w dodatku nie ma termostatu

#72 Share sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 luty 2014 - 20:09

Temperatura płynu w zetorze 7745 problem rozwiązany spuściłem cały płyn z chłodnicy z bloku oraz z nagrzewnicy potem odpaliłem ciągnik i zalałem na właczonym silniku od nowa aż po sam korek od chłodnicy potem przegazówke zrobiłem pare razy i jest ok

#73 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 14 luty 2014 - 10:15

Temperatura płynu w zetorze 7745 Witam chcialbym sie spytac czy normalne.
Wiozłem dzis 12t pszenicy zetorem 6245 i zastawiłem chłodnice zeby właczyc sobie ogrzewanie szybciej poprzejechaniu ok 5km ( ciagnik nie miał lekko) temp wskoczyła na 100 stopni wiec sie zatrzymałem i odsłoniłem chłodnice i ruszyłem i momentalnie spadła na 80-85 stopni i juz takowa sie utrzymywała. Ciagnik zalany płyne temp otoczenia ok zero stopni.

#74 Share wioskowy

wioskowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 luty 2014 - 13:48

Temperatura płynu w zetorze 7745 Wieziesz 12 ton sześćdziesięcio konnym traktorem i jeszcze mu zasłaniasz chłodnice i dziwisz że się zagrzał.Nie miał innego wyjścia.Zasłanianie chłodnicy przy sprawnym termostacie mija się z celem,chyba że masz go wadliwego.

#75 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 14 luty 2014 - 13:49

Temperatura płynu w zetorze 7745 Prawidłowa reakcja, jak była zasłonięta to nie było chłodzenia i temp w całym układzie wzrosła. Po odsłonięciu wróciło chłodzenie i termostat zaczął utrzymywać odpowiednią temperaturę.

#76 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 14 luty 2014 - 15:58

Temperatura płynu w zetorze 7745 No to ze sie zagrzal to rozumiem ale czemu potem po odslonieciu jzu nie mogl sie zagrzac tylko utrzymywał 80-85 stopni myslalem ze prawidłowa temp to 95-100

Edytowany przez mds212, 14 luty 2014 - 16:02.

#77 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 14 luty 2014 - 16:13

Temperatura płynu w zetorze 7745 Prawidłowa temperatura to właśnie te 80-90*C tak więc wszystko było tak jak należy.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#78 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 21:13

Witam

Mam takie dziwne objawy dotyczące wyrzucania płynu z chłodnicy z zetora 5211.

Gdy ciągnik pracuje w okresie letnim gdy panują wysokie temperatury, problemu nie ma. Pojawia się gdy zaczyna się jesień i w zimie. Następuje ubytek płynu chłodniczego zawsze na zimnym silniku, po ok godziny pracy ciągnikiem już nie widać aby płyn ubywał przez rurkę nadmiaru od korka w chłodnicy. Ubytek ten to w granicach od 0,5 do 1 litra, stan wtedy jest lekko poniżej płytek w chłodnicy. Gdy np doleję płynu aby stan był powyżej płytek, też go wywali prędzej czy później. Jeśli chodzi o temp. na zegarze to przy lekkich i ciężkich pracach oscyluje na 80 stopni i wskazówka ani drgnie. Gdy zgaszę silnik i odkręcę korek to z chłodnicy dochodzą dziwne odgłosy, coś w rodzaju bulgotania powietrza. Spalin nie czuć przy odkręconym korku w chłodnicy, ani nie widać żadnych pęcherzyków powietrza. 

jeśli chodzi o chłodnicę to zauważyłem,że od góry do połowy jest ciepła, gorąca, natomiast od połowy do spodu zimna i tak jest zawsze. Również ta rura gumowa, co łączy się z pompą wodną i na dolnym otworze z chłodnicą jest zimna. 

Wczoraj natomiast rano po odpaleniu ciągnika pojechałem w trasę, po przejechaniu ok 3 km patrzę na zegar od temp, a ona jest na 40 stopniach, jechałem dalej. Nagle w ciągu dosłownie 5 sekund zaczęła się wskazówka na zegarze podnosić, na 60, 70 i do 100 prawie, zatrzymałem się, zgasiłem silnik, otwieram korek z chłodnicy,a tu fontanna, wywaliło coś ok. 2 litry płynu, płyn jednak letni...i znów słychać takie dziwne bulgotanie w chłodnicy. Dolałem ubytek tego płynu, odpaliłem silnik, i patrzę na wskazówkę od temp, a ona po chwili zeszła na 80 stopni. Normalnie dziwne rzeczy, co to może być??

Jeśli chodzi o szukanie przyczyny, to kupiłem nowa pompę wodną oryginał zetorowską, i nowy termostat Wahler, zresztą ten stary tez był tej samej firmy, i dalej problem nie znikł. 

Ogrzewanie w kabinie działa, po odpaleniu ciągnika gdy silnik złapie 60 stopni to z chłodniczek już lecie ciepłe powietrze. 

Czy to może być zawalona chłodnica?? wiadomo nie jest pierwszej młodości, ciągnik jest z 89 roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#79 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 listopad 2014 - 17:53

jak 80 i 90 stopni to ok ? Jak tam jest na 100 Zielone pole do 115 chyba

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)