Skocz do zawartości

Zdjęcie

Temperatura płynu w zetorze 7745

78 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 21:32

Temperatura płynu w zetorze 7745 Jesli masz przedmuch do układu chłodzenia to z wlewu chłodnicy powinieneś wyczuć zapach spalin..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Temperatura płynu w zetorze 7745 Dzisiaj, 09:15
  •  

#42 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 21:43

Temperatura płynu w zetorze 7745 ...nie ma zapachu spalin.
w c-330 kompresja trochę ucieka do układu chłodzenia, tam czuje zapach spalin i wodę wywala podczas przegazowania. Tu wiem co jest do zrobienia więc pozostaje zmienić uszczelkę i spr głowicę.
A w Zetorze? - nie wiem i nie bardzo jest jak się zabrać bo ciągnik cały czas do czegoś potrzebny.
Jutro będę orał - zablokuje przepływ płynu z nagrzewnic. pompa ciągnie płyn z góry ... wiem ze zamknięcie kranika powinno wystarczyć, ale kto wie, może ciągnie powietrze.
Od tego zaczynam...następnie będzie termostat

#43 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 07:33

Temperatura płynu w zetorze 7745 ma normalną siłę , odpala też bez problemu . Nie są to przecież dziury ,tylko niewielkie nieszczelności i przy ciśnieniu jakie powstaje w momencie spalania mieszanki gazy z łatwością przez nie przechodzą . Piszę na podstawie tego co było u mnie ( raz w 5011 i to samo w 7211) .przy niewielkich przedmuchach nie czuć zapachu spalin z chłodnicy . Zapachu spalin u mnie też nie było. W 5011 miałem na kilku tulejach już tak duże ,że wpompowywał do chłodnicy olej z gładzi .

Edytowany przez DarekD, 30 kwiecień 2013 - 07:44.

nowy

#44 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 09:32

Temperatura płynu w zetorze 7745 Zrób dziurkę Q 4 w korku chłodnicy ,jak będzie słaby przedmuch spalin to jeszcze pomęczysz sezon ,a jak biję płyn (wyrzuca) to zapomnij tylko rozkręcanie .

#45 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:08

Temperatura płynu w zetorze 7745 wczoraj 3 mth orania pługiem 4x40 - temperatura lekko przekraczała 70 stopni. Lekko nie miał z tym pługiem - 1 szosowa, obciążony turem, minimalny poślizg, temperatura na zewnątrz 12 stopni. Jeśli byłaby wyższa temp ok 25 stopni nie raz bym się przestraszył wskazań termometru.
Co zauważyłem: z dziurki na pompie wyleciały niewielkie ilości płynu, tzn nie jest sucha.
Jutro kupię pompę.
Sam nie wiem co o tym sądzić... gdy chłodno na dworze i pług 4x40, ciężka ziemia, nie raz silnik przydusi - temp poniżej 80 stopni. Gorąco na dworze i z byle obciążenia łapie wysoką temperaturę aż strach jeździć.
To też objawy przedmuchu do układu chłodzenia - pęknięta tuleja?

...Ale dlaczego mam wiercić dziurkę w korku jesli w chłodnicy nie ma ciśnienia?

#46 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:17

Temperatura płynu w zetorze 7745 Nie mam zielonego pojęcia. Jedyne co to może zrobić to obniżyć temperaturę wrzenia. W instalacji panuje zawsze jakieś ciśnienie. Podnosi to temperaturę wrzenia względem płynu który jest poddany tylko ciśnieniu atmosferycznemu.
Pompę wymień. I tak cieknie. Ale osobiście skłaniał bym się mimo wszystko w stronę przedmuchu. Niewielkiego, tylko takiego co robi poduszkę powietrza w silniku.
KPK Kumurun Team

#47 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:21

Temperatura płynu w zetorze 7745 obniżyć temperaturę czyli usunąć termostat?
minimalne ciśnienie jest na pewno...

#48 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:23

Temperatura płynu w zetorze 7745 Nie, tego nie rób. Chodziło mi o to co może zrobić wiercenie otworu w korku. Nie ma to żadnego uzasadnienia.
KPK Kumurun Team

#49 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:29

Temperatura płynu w zetorze 7745 a może zrobić mu dodatkowy zbiorniczek wyrównawczy na płyn?

#50 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:37

Temperatura płynu w zetorze 7745 To nie wpłynie na zapowietrzony układ chłodzenia. Musisz znaleźć przyczynę. Bo z czasem będzie się to potęgować.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:40

Temperatura płynu w zetorze 7745 kolego ja mam tak od zakupu czyli od trzech lat i problem się nie nasila... tego roku postanowiłem coś z tym zrobić, bo w żniwa ciągnik wykorzystywany jest do prasy zwijającej.
Wcześniej w żniwa korzystałem z mniejszych ciągników, zetor orał i uprawiał

#52 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:42

Temperatura płynu w zetorze 7745 Mam taki przypadek u siebie c-330 , uszczelkę przedmuch*je raz na 3 lata ,blok do planowania trzeba no ale jeszcze chodzi do kapitaliki wytrzyma .Założyłem nową uszczelkę głowicy ,nowy korek od chłodnicy no i but ,atu wodę wywala .Co tu zrobić i odkręciłem z chłodnicy korek uzupełniłem płyn i but .No i okazało się ze płyn chłodniczy jest ,nie ubywa , bojąc się dostania brudów do chłodnicy założyłem stary korek ,z wywaloną gumom tom sprężyny. Przewierciłem otwór q4 zakręciłem i wszystko śmiga .Podaje swój przykład ,może komuś się przyda.

#53 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:45

Temperatura płynu w zetorze 7745 Silnik ma mieć stabilną temperaturę, płyn nie ma prawa się pienić. Coś jest nie tak i wątpię żeby tak było wiecznie. Kiedyś go przegrzejesz, stanie przy robocie i będzie po zawodach. Jeśli złapie ci jeden tłok może urwać korbowód lub ukręcić wał rozwalając przy okazji pół silnika. Lepiej teraz poświęcić dwa dni i przekopać silnik kosztem kilku uszczelek czy czekać na ewentualny kataklizm?
Zobaczysz czy przejdzie po wymianie pompy. Jeśli nie to rozbieraj.

Edytowany przez seweryn20, 03 maj 2013 - 16:48.

KPK Kumurun Team

#54 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 03 maj 2013 - 17:00

Temperatura płynu w zetorze 7745 Jak rozbierzesz pompę wody to złóż wentylator z większą liczbom łopat, (od turbo) ,a tunel powietrza masz przy chłodnicy przykręcony.Ja bym jeszcze stawiał na chłodnice zapchana w środku (do przeczyszczenia )

#55 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 03 maj 2013 - 17:02

Temperatura płynu w zetorze 7745 To i tak nie ma wpływu na piane w silniku. To ona powoduje wahania temperatury i to ja trzeba zlikwidować. Wentylator nie usunie przyczyny.
KPK Kumurun Team

#56 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 maj 2013 - 17:35

Temperatura płynu w zetorze 7745 to właśnie piana powoduje podwyższoną temperaturę.
Chłodnica pierwszą młodość ma już dawno za sobą ale jakiś przepływ ma i równo się rozgrzewa.
Co się stanie gdy się przegrzeje to ja dobrze wiem i tego właśnie się boję.

Jeśli jednak będzie to któraś z tulei ... można wymienić jedną sztukę ...? czy to raczej nie ma sensu

#57 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 03 maj 2013 - 17:37

Temperatura płynu w zetorze 7745 Raczej nie ma sensu.
KPK Kumurun Team

#58 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:07

Temperatura płynu w zetorze 7745 szybko i w skrócie
miałem kupić pompę wody... nie kupiłem bo się skończyły... trochę zirytowany ale dobra.
Ktoś znający temat powiedział mi, że pompa przez ten otwór nie może ciągnąć powietrza. Jeszcze dla pewności napompowałem kompresor i próbowałem co się stanie...w chłodnicy nie pojawiło sie powietrze.
dla zabawy podpiąłem wężyk pod kranik w bloku...korek w chłodnicy wytrzymuje jakieś 1,5 Atm a później puszcza... po Odkręceniu korka przy takim ciśnieniu gejzer na pół metra:P hehe

Spuściłem płyn , jakieś 6 litrów - bardzo mało - co maiało chłodzić jak jeszcze sie piana robiła.
nalałem wody - całe wiadro- ok 10-12 litrów nie wiem jaka ma pojemność.
odpaliłem a tu znów woda się pieni - to już przesada!
Otworzyłem kranik w bloku (tam też wylewała sie piana a do chłodnicy włożyłem węża z wodą... odpaliłem silnik i czekałem co sie będzie działo.
Piana z wodą przestała lecieć później woda mętna (zabarwienie białe)... przepłukał sie dotąd aż leciała czysta woda.
Chłodnicę nalałem pod korek, zrobiłem wężyk od przelewu do butelki (w butelce odpowietrznik), pojechałem w pole ...warunki dość ciężkie - mokro.
Jak na razie wszystko jest ok:)
zero jakiejkolwiek piany , z chłodnicy nie ubyła woda, nic nie wyrzuciło

Ktoś nalał jakiegoś paskudztwa do układu chłodzeniav i taki cyrk?

#59 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:18

Temperatura płynu w zetorze 7745 He he. jeśli tak to po co trzy strony debatowania? Ogólnie nie wydaje mi się żeby to była wina płynu ale miejmy nadzieją ze tak.
napisałem ci wcześniej że ta pompa nie ma możliwości zassania powietrza. Ona nie posiada zdolności ani do ssania ani do tłoczenia. Ona przetacza płyn wykorzystując różnicę ciśnień. Nie posiada jak by to powiedzieć żadnej mocy.
Co można powiedzieć....... kontroluj to ustrojstwo.
A tak na marginesie.. znajomy nawalony zamiast płynu do chłodnicy dolał płynu do spryskiwacza. Efekt był idento jak u ciebie.

Edytowany przez seweryn20, 04 maj 2013 - 20:40.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 05 maj 2013 - 01:23

Temperatura płynu w zetorze 7745 pierwszy dzień z wyższą temperaturą i muszę go przekatować...wtedy się wyjaśni.
W poniedziałek będzie jeszcze uprawa pod QQ... przysłonię jeszcze chłodnice żeby go zagrzać do 80-90 stopni.

Gdybym chłodnicę nalał do pełna tym płynem wywaliłoby do poziomu poniżej kratownicy (poprzez pianę). Po wymianie na czystą wodę nie ubyło - to jest ważne, widać poprawę.
Po zalaniu czystą wodą "ciepło" pojawiło sie od razu w nagrzewnicach... na tym płynie było to prawie nie możliwe - jeśli nie zalałem układu do nagrzewnic ciepła nie miałem.

Trzy strony, ale dzięki za pomoc, można na was liczyć. Mam wielką nadzieję, że nie będę musiał dopisywać następnych postów jak rozwiązać problem:)