Gość

Ciagnik na 45 ha [Połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

.

Edytowano przez Gość
pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFzetor    0

Witam. Jakie ciągniki polecili byście mi na 45ha? Chciałbym, aby ciągniki były w pełni wykorzystane. lepiej 2, czy 3. Jeden na pewno z turem, aby ładować BIG-BAGi. Lepiej jeden do ciężkich prac i do lekkich z rozsiewaczem i opryskiwaczem, czy lepiej 2 do ciężkiej pracy, oraz do lekkiej? O cenie nowy nie ma. Po prostu jakie polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Jako główny polecałbym coś ze stajni John Deere,a chodzi mi o model 6530.W pługu 4 skibowym obrotowym,daje rade bez problemu,agregat ponad 4m też.Czyli ciągnik wystarczający do ciężkich prac.A jako pomocnika proponowałbym John Deere 5080R,dobry ciągniczek do taki lekkich prac,kilku użytkowników Agrofoto go ma,i z tego co wiem to nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFzetor    0

Dobrze, ale jeśli polecasz jeden do ciężkich, a drugi do lekkich, to w takim razie czym ładować BIB-BAGi? Tur do 6530, czy 3 z turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Do tura 5080R,zapomniałem dopisać.Jestem często u dilera John Deere i seria 5R przeważnie z turami stoi,bo to ciągnik bardzo dobrze przystosowane do ładowacza czołowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Bardzo głupie pytania zadajesz.5080R mógłby być do wszystkich lekkich prac,rozsiewacz,opryskiwacz,tur,itp.Pomyśl kolego zanim coś napiszesz bezsensownego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

To jak turem na 5080 r załadujesz rozsiewacz,z którym ma pracować wcześniej napisany traktor ?


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFzetor    0

No właśnie to twoja wypowiedź jest głupia rzeznik13. Co? odczepię rozsiewacz, załaduje bib-bagi, z powrotem podczepię rozsiewacz, rozsieję nawóz, i od nowa? Muszę mieś do tej pracy 2 ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

A właśnie,sory mój błąd,pochopnie to napisałem.Ale nic nie stoi na przeszkodzie siania nawozów większym John Deere,jaki masz rozsiewacz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Bardzo głupie pytania zadajesz.5080R mógłby być do wszystkich lekkich prac,rozsiewacz,opryskiwacz,tur,itp.Pomyśl kolego zanim coś napiszesz bezsensownego.

Chyba chodziło mu oto że gdy 5080 będzie podczepiony o rozsiewacza to jak nim załaduje?Gdybyś miał ograniczoną ilość gotówki to polecił bym ursusa 1614,914 do tura i zetora 7245. :rolleyes:


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

CZemu john deery ?? nie lepiej jakiegoś fenda 716 vario ?? Lepszy owiele niż od tych amerykańskich zabawek ... Silnik deutza I co najlepsze niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jeśli nie wiesz jaki ciagnik na 45ha to powaznie zastanawiam sie czy ty w ogole taka gospodarke posiadasz...

Jeśli juz to jak koledzy pisza, 6530 do ciezkiej roboty a 5080R do lzejszych prac i do niego ładowacz :) Do rozsiewacza mozna zawsze mozna dolozyc ladowacz do B-B tak jak oferuje Unia


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFzetor    0

Fendta nie chcę. Po pierwsze cena, a po drugie nie podoba mi się. A rozsiewacz to UG MXL 1200

Edytowano przez MFzetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To mozna go wyposazyc w ladowacz BYK


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Rolnik pytający się o to jakie ma mieć ciągniki na 45 ha ?

Jakieś ciągniki musisz mieć aby to teraz obrobić, a po następne i tak nie będzie Cię stać na trzy ciągniki, nawet na dwa Cię nie będzie stać, więc po co zakładać takie bezsensu tematy.

 

A jeśli pytasz tak na poważnie to są jeszcze ludzie którzy to obrabiają jednym C-360 i nie marudzą i nie zadają głupich pytań.

Jeśli ja bym miał gospodarzyć sam na 45ha kupiłbym jeden ciągnik o mocy ok. 100km.

Najlepiej używany co by bez sensu kasy nie wydawać i zamiast spłacać kredyty zabrał bym rodzinę na wakacje a nie pakował kasę w ciągnik co by się na wsi pokazać.

Dlaczego ?

 

Bo jest uniwersalny. Pociągnie 4-5 skib zagonowych, na upartego zestaw uprawowo-siewny 3m, 2 przyczepy 6t

W lekkich pracach jak rozsiewacz i opryskiwacz za dużo więcej nie spali niż jakiś wymyślny drugi i trzeci pomocniczy ok. 80km. Więcej spali ?? Napewno przez kolejne 30 lat nie przepłacisz więcej na paliwo tyle co wydałeś na drugi ciągnik.

Jak dla Ciebie największym problemem jest jak załadujesz Big-Baga do rozsiewacza to chyba nie masz zielonego pojęcia o gospodarzeniu ani żadnego sprytu, chcący to i to wiaderkiem załaduje !

 

Prowokacyjny temat bez żadnego sensu dla nabijania postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Haha, dokładnie dyczko;] kolejny bezsensowny temat, dziecko mające nielada fantazje chce zabłysnąć głupotą na AF, dla mnie temat w pełni do zamknięcia


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj