SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
thefarmer    178

Panowie czy stosujecie jakieś środki na fuzariozę? w programie ochrony rosliń pisze że można stosować na to Topsin... stosował ktoś ? daje to efekty? ta susza dodatkowo potęguje fuzariozę i inne choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
8 godzin temu, thefarmer napisał:

Panowie czy stosujecie jakieś środki na fuzariozę? w programie ochrony rosliń pisze że można stosować na to Topsin... stosował ktoś ? daje to efekty? ta susza dodatkowo potęguje fuzariozę i inne choroby

nie pryskaj topsinem cebuli. najwyzej jako ostatni zabieg przed zbiorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

powiedzmy ze topsin ma dzialanie dosuszajace. dziala bodajze na zgnielizne szyjki? wegetacja stanie. nie wiem czy dobrze tlumacze ale tak jest. jak w zniwa polecialem topsinem to po tygodniu na polu bialo i po przyroscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

rozumiem,  tylko że na etykiecie pisze że można go stosować od 3 liścia więc chyba ktoś to przebadał ??? poza tym ma rejestrację w wielu innych warzywach także we wczesnych fazach rozwojowych więc chyba stosowanie tego fungicydu powinno być bezpieczne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

Fungicydy mogą mieć wpływ na rośliny czego przykładem jest efekt antywylegacza opisany na środku Horizon w stosunku do rzepaku czyli tebukonazol skraca międzywęźla a czy topsin i czy kto badał?
Cebula pod koniec wegetacji ma specyficzny przepływ soków bo od szczypioru do cebuli i nawet po wyrwaniu potrafi jeszcze cebula przyrastać jeśli upały za szybko nie zasuszą szczypioru. Czy akurat badał kto wpływ topsinu na ten specyficzny proces to już takie pewne nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

rozumiem, kierowałem się tym, że w etykiecie ma rejestrację na fuzaryjną zgniliznę cebuli, na jednej odmianie cebuli u mnie występuje, popryskam kawałek, zobaczę czy nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

:D Od x lat stosuje Topsin na pierwszy zabieg i jeszcze nie miałem cebuli poniżej 70t/ha wiec to raczej bujda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

to mnie trochę uspokoiłeś bo tak szczerze mówiąc na jednym z pól już zastosowałem 3 dni temu ten topsin i sie baaaardzo wystraszyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Jak porównywać zawartość substancji w itcan i fazor ? Z tego co mówi etykieta to chyba 2,5 l itcanu ma tyle samo substancji co 1kg fazoru?? Czy może źle rozumie i stosunek subst. To 3 do 1 ?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

już od miesiącia jadę na stemphylium odkąd zacząłem nawadnianie u mnie idzie na przemian signum+mankozeb luba Luna+mankozeb teraz przejechałem topisnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

A pH wody ? Adiuwanty ? Dodajesz s. Magnezu ? Belka standard 40 cm nad łanem ? Kropla pod układowe czy bardziej pod mankozeb ? Z innej beczki czego to mogą być objawy ? 

IMG_20190628_212121.jpg

IMG_20190628_212111.jpg

IMG_20190628_212006.jpg

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

przy ph wody narazie,, nie grzebię,, widzę że fungicydy działają więc jest ok z adiuwantów to idzie najtańszy Faster z intermagu,  dodaję siarczan magnezu w ilości 5 kg/ha kropla bardziej drobna w celu lepszego pokrycia dysza dwustrumieniowa niebieska 3 ilość wody 400l/ha

odnośnie zdjęcia czy to właśnie nie jest stemphylium ? plantacja nawadniana ? jeśli nie to może byc też w jakimś stopniu sprawa suszy ja natomiast widzę u siebie  że po nawadnianiu powiedzmy na drugi trzeci dzień robi mi się to samo co u Ciebie na zdjeciu wtedy jadę czym prędzej fungicydem i sytuacja na jakiś czas opanowana 

widzę że wciornastek też ładnie pogryzł Ci liście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Było akurat pryskane fungicydem i dobrze bo 2 dni wcześniej naprawdę pojedyncze sztuki miały oznaki , ale stemphylium ( przez cały szczypior wąskie ) wcześniej proteus + kwasek cytrynowy + adiuwant ,+ cukier i może ten cukier przypalił . Plantacja nie nawadniana . Tak z wciorniastkiem walczymy już 3 zabiegi i tak nie jest najgorzej. U nas nie padało od siewu cebuli... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

a mogę zapytać w jakim celu cukier ? w roli adiuwanta ? bo kwasek cytrynowy to ja rozumiem że do zmiany ph wody tak ? proteus robi robotę w cebuli z wciornastkiem ale wiadomo za jakiś czas trzeba znowu jechać bo nalot jest co jakiś czas,  a i mogę zapytać z jakiego rejonu jesteś ? ja centralna Wlkp u mnie około 20 mm spadło w maju pozatym cały kwiecień i czerwiec również suchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Okolice Gniezna , Słupcy u nas nie bez powodu Szwaby zrobili lotnisko w Powidzu ( mało opadów ) według mnie najlepszy spintor ale go zostawiam na żniwa zbożowe. Kwasek do zbicia pH cukier ponoć zachęca do wyjścia z najmłodszego szczypioru pacjenta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

U nas niektorzy  w kapuscie sie tym cukrem dawniej bawili. Najpierw 10kg i 200l wody zeby wywabic a po kilku godzinach oprysk na robala.

Testy byly przez jeden seson, efektow brak i juz nikt tego nie stosuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Też kiedyś stosowałem cukier. Ale już teraz nie ma na to czasu. Stosuję odrazu środek, chociaż co z tego jak ta gnida dworska ciągle siedzi w tej cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ten cukier to wymysł z przed kilku lat i co roku się gdzieś echem odbija. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy ujmę to tak w takiej dawce cukru tylko zatykacie aparaty szparkowe i robicie gorzej niż ma być! daje się z środkiem cukier! 100gram na każde 100l wody i środek na wciornastki , pytanie tylko czym kropicie na niego. ja na czosnek dawałem buldock z nupridem do tego na przyczepnosc i było czysto w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

ja na początku mospilan nurelle teraz 2 razy proteus bez żadnych cukrów itd i jest czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj